Majowe premiery na VOD – Netflix, HBO i inne! [2024]


Majowe premiery na VOD

Przedstawiamy majowe premiery na VOD! Co warto obejrzeć w weekend na Netflixie, HBO Max, Disney+ oraz Prime Video?

NETFLIX

W DOMU POTWORA

Młoda kobieta, Alana, zostaje porwana i uwięziona w opuszczonym domu przez psychopatycznego porywacza. Tam spotyka innego więźnia, Davida. Razem muszą wymyślić plan ucieczki, zanim będzie za późno.

GODZINY

Majowe premiery na VOD

Adaptacja powieści Michaela Cunninghama o tym samym tytule. Film opowiada o trzech kobietach z różnych epok: Virginii Woolf – słynnej pisarki zmagającej się z depresją w latach 20. XX wieku w Anglii, próbująca ukończyć swoją powieść „Pani Dalloway”, Laurze Brown – gospodyni domowej z lat 50. XX wieku, która jest nieszczęśliwa w małżeństwie a czytając „Panią Dalloway” odnajduje pewne podobieństwa do swojego życia oraz o Clarissie Vaughan – redaktorce w Nowym Jorku, szykującej przyjęcie dla chorego na AIDS przyjaciela, którego życie w pewien sposób zostało naznaczone powieścią Virginii Woolf. Losy tych trzech kobiet splatają się ze sobą, tworząc opowieść o poszukiwaniu sensu życia, walce z samotnością i konfrontacji z własnymi marzeniami.

SONIC: SZYBKI JAK BŁYSKAWICA

Majowe premiery na VOD

Najszybszy na świecie jeż Sonic ucieka z odległej planety i trafia na Ziemię. Wkrótce staje się ofiarą zamaskowanych napastników, którzy chcą wykorzystać jego nadprzyrodzone zdolności. Na szczęście Sonic znajduje przyjaciół w Tomie i jego żonie Maddie. Razem muszą oni powstrzymać złowrogiego doktora Robotnika, który planuje przejąć kontrolę nad światem.

ADAGIO

Włoski thriller kryminalny. Syn byłego gangstera zostaje wplątany w szantaż i skorumpowaną policję. Aby się uratować, szuka pomocy u starych przyjaciół ojca, którzy są gotowi zaryzykować dla niego wszystko.

BRIDGERTONOWIE  – sezon 3

Majowe premiery na VOD

Pierwsze trzy odcinki sezonu nr 3 miały swoją premierę 16 maja, kolejne 4 dostępne będą na Netflixie 13 czerwca 2024! Sezon skupia się na historii romansu Colina Bridgertona i Penelopy Featherington.

ASHLEY MADISON: SEKS, KŁAMSTWA I SKANDAL

Majowe premiery na VOD

Serial dokumentalny opowiadający o wzroście i upadku Ashley Madison, portalu randkowego przeznaczonego dla osób poszukujących romansów pozamałżeńskich. Seria skupia się na tworzeniu witryny internetowej podczas boomu internetowego na początku XXI wieku, badając motywacje założycieli i czynniki społeczne, które doprowadziły do jej popularności. Bada także doświadczenia osób, które korzystały z witryny, przyglądając się powodom, dla których szukały spotkań pozamałżeńskich oraz wpływowi, jaki włamanie do Ashley Madison miało na ich życie.

W wyniku włamania, które miało miejsce w 2015 r., do Internetu wyciekły dane osobowe milionów użytkowników aplikacji. Doprowadziło to do publicznego skandalu a wielu użytkowników musiało zmierzyć się z konsekwencjami osobistymi i zawodowymi. Serial bada następstwa włamania, przyglądając się kosztom naruszenia danych i powstałym pytaniom dotyczącym prywatności i bezpieczeństwa w epoce cyfrowej.

GOLDEN KAMUY

Majowe premiery na VOD

Japoński przygodowy film akcji. Film oparty jest na popularnej serii mangi Golden Kamuy autorstwa Satoru Nody, która przedstawia historię Saichi Sugimoto, weterana wojny rosyjsko-japońskiej i Asirpy, dziewczyny Ainu, którzy łączą siły, aby szukać ukrytego złota Ainu podczas wojny początku XX wieku na Hokkaido.

HBO MAX

LADY BIRD

Majowe premiery na VOD

Film porusza tematy relacji matki z córką, odkrywania siebie, różnic klasowych i złożoności związanej z pierwszym opuszczeniem domu. Akcja rozgrywa się w Sacramento w Kalifornii w 2002 roku i opowiada historię Christine „Lady Bird” McPherson, upartej studentki ostatniego roku z artystycznymi aspiracjami. Kłóci się ze swoją kochającą, ale nadmiernie krytyczną matką Marion, ponieważ pragnie niezależności i marzy o uczęszczaniu do college’u na wschodnim wybrzeżu.

MOTEL

Amerykański slasher. W rolach głównych Kate Beckinsale i Luke Wilson wcielają się w małżeństwo, które utknęło w odizolowanym motelu i wkrótce jest prześladowane przez zamaskowanych zabójców na potrzeby swoich filmów o tabace.

SAMARYTANIN

Majowe premiery na VOD

To brutalny film o superbohaterach, opowiadający historię młodego chłopca o imieniu Sam Cleary, który podejrzewa, że jego sąsiad-samotnik, pan Smith, może być legendarnym mścicielem Samarytaninem, uważanym za zmarłego od 25 lat. Wraz ze wzrostem przestępczości Sam próbuje przekonać Samarytanina, aby wrócił i uratował miasto.

GAZ WĘŻOWY

Akcja filmu rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie i opowiada o grupie ocalałych, którzy po tajemniczym ataku gazowym zmuszeni są schronić się w podziemnym bunkrze. W miarę wzrostu napięcia i kurczenia się zasobów ocaleni muszą stawić czoła własnej mrocznej przeszłości i dokonać trudnych wyborów, aby przetrwać.

DISNEY+

WUJEK SAMSIK: KOREAŃSKI SEN

Majowe premiery na VOD

Kim San jest młodym mężczyzną, który z trudem wiąże koniec z końcem. Marzy o zostaniu odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, ale brakuje mu zasobów i kontaktów, aby urzeczywistnić swoje marzenia. Pewnego dnia San spotyka Samsika, tajemniczego i bogatego mężczyznę, który oferuje mu pomoc w osiągnięciu jego celów. Samsik nie jest tym, kim się wydaje, a San wkrótce zostaje uwikłany w niebezpieczny świat władzy, pieniędzy i korupcji.

AMAZON PRIME VIDEO

PERYFERIA

Majowe premiery na VOD

Western science fiction wyprodukowany przez Amazon Prime Video. Serial opowiada historię rodziny Abbottów, ranczerów w Wyoming, którzy stają w obliczu szeregu dziwnych i niewytłumaczalnych wydarzeń po odkryciu tajemniczej czarnej dziury na swojej ziemi.

MEAN GIRLS

Nowa odsłona klasycznej komedii z 2004 roku. Cady Heron, nowa uczennica, zostaje przyjęta do popularnej grupy szkolnej The Plastics, prowadzonej przez królową Reginę George. Cady zakochuje się w byłym chłopaku Reginy, Aaronie Samuelsie, co rozpoczyna konflikt z Reginą. Jeśli jesteś fanem oryginalnych Mean Girls, nowe spojrzenie na tę historię z nowoczesnymi akcentami i chwytliwymi numerami muzycznymi może ci się spodobać.

PRZEKLĘTA WODA

Fabuła kręci się wokół rodziny Wallerów: Rayu, byłym baseballiście zmuszonym do przejścia na emeryturę z powodu choroby, jego żonie Eve oraz dwójce dzieci, Izzy i Elliocie. Wszyscy wprowadzają się do nowego domu z zaniedbanym basenem, nieświadomi jego złowrogiej historii.

DEFENDOR

Majowe premiery na VOD

Fabuła opowiada o Arthurze Poppingtonie (w tej roli Woody Harrelson), mężczyźnie z burzliwą przeszłością, który uważa się za superbohatera o imieniu Defendor. Patroluje ulice nocą, uzbrojony w broń domowej roboty i napędzany wypaczonym poczuciem sprawiedliwości, zdeterminowany, by walczyć z przestępczością i chronić niewinnych.

ANNIE

Majowe premiery na VOD

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w czasach kryzysu w 1933. Annie to odważna i optymistyczna sierota żyjąca pod surową i okrutną opieką panny Hannigan w sierocińcu na Hudson Street. Annie, w przeciwieństwie do innych sierot, trwa w przekonaniu, że rodzice jej nie opuścili i pewnego dnia po nią wrócą. Przypadkowe spotkanie z Oliverem Warbucksem – zrzędliwym, ale bogatym biznesmenem, zmienia jej życie. Warbucks, szukając pozytywnego rozgłosu, postanawia ugościć sierotę na Boże Narodzenie. Annie swoim niezachwianym optymizmem i chwytliwą piosenką „Tomorrow” zdobywa jego serce.

 

Zobacz też: Co warto obejrzeć w maju na VOD? Netflix, HBO, Prime! (2024)

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Królestwo Planety Małp - Recenzja ze spoilerami - Razem Silni!
Następny Kim jest Sztormiciel w Diablo Immortal?