Marcowe premiery na VOD – co obejrzeć w weekend?


Sprawdźmy marcowe premiery na VOD – co warto obejrzeć w weekend na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video?

NETFLIX

AWATAR: OSTATNI WŁADCA WIATRU

marcowe premiery na VOD

Adaptacja popularnej serii animowanego o tym samym tytule. Opowiada historię Aanga, młodego mnicha powietrza, który odkrywa, że jest Awatarem – jedyną osobą mogącą władać wszystkimi czterema żywiołami: wodą, ogniem, ziemią i powietrzem. Aang musi opanować swoje umiejętności i pokonać Władcę Ognia, który chce podbić świat.

PARADY

Film o powiada historię matki Minako, która szuka swojego zaginionego syna po niszczycielskim nieszczęściu. W trakcie poszukiwań szybko uświadamia sobie szokującą prawdę: umarła i jest teraz zamknięta w krainie niespokojnych duchów. Parady poruszają tematy śmierci, miłości i poszukiwania spokoju, oferując wyjątkową perspektywę na życie pozagrobowe.

KOD 8: CZĘŚĆ 2

marcowe premiery na VOD

W mieście, w którym dyskryminowane są osoby posiadające supermoce, Connor Reed, były przestępca, zostaje zwolniony z więzienia i stara się trzymać z dala od kłopotów. Wkrótce jednak poznaje 14-letnią dziewczynę o imieniu Pavani, która ucieka przed skorumpowanymi policjantami pod wodzą sierżanta Kinga. Connor musi zdecydować, czy pomóc Pavani, czy pozostać na ścieżce, którą obrał po odsiadce.

AMERYKAŃSKI SPISEK: SPRAWA OŚMIORNICY

Ten dokument zagłębia się w tajemniczą śmierć dziennikarza śledczego Danny’ego Casolaro. Casolaro został znaleziony martwy w hotelowej wannie w 1991 roku, podczas prowadzenia dochodzenia w sprawie rozległego spisku rządowego, który nazwał „Ośmiornicą”. Serial bada teorie, że jego śmierć nie była samobójstwem, jak orzeczono, ale raczej tuszowaniem tajemniczej organizacji. Mówi się, że ta rzekoma sieć spiskowa łączy sieć nielegalnych transakcji, w tym skradzionego oprogramowania, nierozwiązanych morderstw i głównych skandali politycznych w XX wieku. Seria obejmuje wywiady z rodziną Casolaro, przyjaciółmi, innymi dziennikarzami i ekspertami, którzy przedstawiają perspektywy na jego temat śledztwa i potencjalnego niebezpieczeństwa, które odkrył.

EINSTEIN I BOMBA

marcowe premiery na VOD

Ten historyczny dramat dokumentalny bada złożone relacje między fizykiem Albertem Einsteinem, nazistowskimi Niemcami, powstaniem bomby atomowej i jej niszczycielskimi następstwami w Japonii. Film przedstawia decyzje i zmagania, z jakimi borykał się Einstein, uciekając przed nazistowskimi prześladowaniami, a później wyrażając żal i moralny sprzeciw wobec użycia bomby atomowej. Wykorzystuje kombinację materiałów archiwalnych aby odtworzyć kluczowe momenty z życia Einsteina i kontekst historyczny otaczający rozwój bomby atomowej. Podobno w filmie wykorzystano wyłącznie słowa Einsteina zaczerpnięte z jego pism i przemówień, aby zapewnić głębsze zrozumienie jego myśli i motywacji.

ASTRONAUTA

marcowe premiery na VOD

Film przygodowy science fiction opowiadający historię Jakuba Procházki, czeskiego naukowca, który dorastał na wsi po tym, jak został tam porzucony jako mały chłopiec. Pragnie zostać pierwszym astronautą w Republice Czeskiej i przechodzi rygorystyczne szkolenie, aby spełnić swoje marzenie. Jednak jego podróż przybiera nieoczekiwany obrót, gdy zmaga się z osobistymi wyzwaniami i złożonością podróży kosmicznych.

HBO MAX

ROBOCOP 2014…

Remake klasyka z 1987 roku. Detektyw Alex Murphy, ciężko ranny na służbie, zostaje zmieniony w policjanta-cyborga  RoboCopa, walczącego z przestępczością. W tle zmaga się z resztkami wspomnień jako człowiek.

… i oryginalna seria!

W drugiej części obserwujemy RoboCopa konfrontującego się z potężnym kartelem narkotykowym i wewnętrznymi konfliktami w korporacji, która go stworzyła. Z kolei w ostatni film w trylogii przedstawia cyborga ninja i grupę dzieci, które zaprzyjaźniają się z RoboCopem. Ton zmienia się w kierunku rodzinnej przygodówki, ale zachowując jednocześnie niektóre sekwencje akcji.

1000 LAT PO ZIEMI

marcowe premiery na VOD

Akcja dzieje się tysiąc lat po niszczycielskim wydarzeniu, które zmusza ludzi do opuszczenia Ziemi. Planeta staje się w dużej mierze niezbadana i niebezpieczna, wypełniona rozwiniętymi i wrogimi stworzeniami. Kitai Raige, młody i niedoświadczony życiowo nastolatek, oraz jego legendarny ojciec-żołnierz, Cypher, rozbijają się na Ziemi podczas podróży kosmicznej. Cypher zostaje ciężko ranny, a Kitai musi wyruszyć w niebezpieczną podróż po planecie, aby odzyskać sygnał alarmowy i wezwać pomoc.

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO

marcowe premiery na VOD

Druga część w serii filmów. Aquaman, obecnie król Atlantydy i ojciec, staje w obliczu nowego zagrożenia: Black Manta, napędzany zemstą za śmierć ojca, pragnie zniszczyć Aquamana, jego rodzinę i Atlantydę. Aby pokonać to zagrożenie, Aquaman musi zawrzeć nieprawdopodobny sojusz ze swoim uwięzionym bratem Ormem (byłym królem). Muszą odłożyć na bok różnice, aby chronić swoje królestwo i świat.

DISNEY+

PIERWSZY GOL

marcowe premiery na VOD

Komedia sportowa w reżyserii Taiki Waititi, oparta na filmie dokumentalnym pod tym samym tytułem z 2014 roku. Film opowiada prawdziwą historię reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej, powszechnie uważanej za jedną z najgorszych na świecie, która poniosła rekordową liczbę 31- 0 porażka z Australią w 2001 roku. Thomas Rongen  jest pechowym trenerem, który podejmuje się pozornie niemożliwego zadania przekształcenia tej grupy zawodników. Rongen zmagający się z własnymi osobistymi demonami musi nie tylko walczyć z brakiem umiejętności i doświadczenia zespołu, ale także pokonać różnice kulturowe i sceptycyzm całego narodu.

JESZCZE BĘDZIE DOBRZE

Francuski dramat, który podąża za dysfunkcyjną, paryską rodziną, która musi zmierzyć się z tragiczną chorobą jednego z dzieci. Próbując poradzić sobie z diagnozą, zmuszeni są zmierzyć się z własnymi demonami i sekretami.

NADZWYCZAJNY SPADKOBIERCA

marcowe premiery na VOD

Serial opowiada o młodym mężczyźnie imieniem Kang In-ha, który odkrywa, że jest nieślubnym synem właściciela czebolu (konglomeratu). Odrzucony przez nową rodzinę, łączy siły ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, aby przejąć firmę i zdobyć należną im pozycję

SZOGUN

marcowe premiery na VOD

Serialowy dramat historyczny, który opowiada historię Johna Blackthorne’a, angielskiego marynarza, który rozbił się w Japonii podczas burzliwego okresu feudalnego XVII wieku. Zostaje wzięty do niewoli przez potężnego watażkę imieniem Lord Toranaga. Pomimo początkowej wrogości Blackthorne imponuje Toranadze swoimi umiejętnościami i wiedzą. Toranaga dostrzega potencjał Blackthorne’a i postanawia trzymać go blisko, ucząc go japońskich zwyczajów i tradycji. Blackthorne stopniowo przystosowuje się do nowego otoczenia i uczy się języka. Bohater zostaje wplątany w polityczne zmagania o władzę pomiędzy różnymi samurajskimi watażkami walczącymi o ostateczną pozycję Shoguna, wojskowego gubernatora Japonii. Blackthorne radzi sobie ze złożonymi sojuszami politycznymi i zdradliwymi sytuacjami, próbując znaleźć drogę powrotną do domu.

AMAZON PRIME VIDEO

ELLE

marcowe premiery na VOD

Francuski thriller psychologiczny w reżyserii Paula Verhoevena. Powstał na podstawie powieści Philippe’a Djiana. Michele LeBlanc, odnosząca sukcesy bizneswoman i samotna matka, zostaje brutalnie napadnięta we własnym domu przez zamaskowanego napastnika. Zamiast zgłosić przestępstwo, Michele wybiera niekonwencjonalną ścieżkę, szukając zemsty na napastniku w serii zimnych, wyrachowanych działań.

OBCY – DECYDUJĄCE STARCIE

marcowe premiery na VOD

Drugi film w serii Obcy. Ellen Ripley, jedyna ocalała z masakry na Nostromo, zostaje uratowana po 57 latach dryfowania w kosmosie. Opowiada o swojej walce z Obcym, ale jej nikt nie wierzy. Kiedy kolonia na planecie LV-426 zostaje zaatakowana przez Obcych, Ripley zostaje wysłana z powrotem z grupą marines, aby zinfiltrować i zniszczyć gniazdo Obcych.

NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA WIELKIEJ MIŁOŚCI

Film dokumentalny opowiada o dwudziestoletniej drodze Jennifer Lopez do pokochania siebie. Pokazuje jej wzloty i upadki w życiu osobistym i zawodowym, a także jej walkę o odnalezienie szczęścia i spełnienia. Film zawiera również wywiady z bliskimi Lopez, a także z gwiazdami takimi jak Barbra Streisand i Oprah Winfrey.

CZERWONA KRÓLOWA

marcowe premiery na VOD

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Reina Roja autorstwa Juana Gomeza-Jurado. Antonia Scott, genialna neurolog z IQ wysokości 242, zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie morderstwa. Wraz z inspektorem Jonem Gutiérrezem bada skomplikowane zagadki kryminalne, wykorzystując swoje niezwykłe umiejętności analityczne i intuicję.

 

 

Zobacz też: Premiery na VOD w lutym 2024!

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania!

Poprzednio Last Epoch - Poradnik dla początkujących na dobry start
Następny The Inquisitor / Inkwizytor - Poradnik Solucja - Pełne przejście gry