MS Batory – Unboxing – Parostatkiem w piękny rejs


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was unboxing gry planszowej od wydawnictwa Granna o wdzięcznej nazwie MS Batory. Gra jest dość nietypowa, ponieważ cała rozgrywka dzieje się na planszy 3D, która jest w formie samodzielnie składanego przez nas statku i wygląda to bardzo ciekawie.

Gra jest w nurcie kryminalnym, a naszym zadaniem jest znalezienie sprawcy bezczelnej kradzieży. Podczas zdawałoby się sielankowego rejsu została skradziona biżuteria hrabiny podróżującej statkiem, a złodziej znajduje wśród załogi. Może winną jest jej córka, albo papugi kapitana? Sami sprawdzicie. A tymczasem zapraszam na pokład statku MS Batory.

Właśnie tak się prezentuje opakowanie do gry. Pudełko jest całkiem sporych rozmiarów, i jest również dosyć ciężkie, głównie ze względu na obecność makiet statku w środku. Na wierzchu pudła mamy przyjemne dla oka grafiki, i namalowaną część załogi statku. Gra jest odpowiednia dla dzieci od 12 roku życia, z górnej granicy wieku nie ma 🙂 Czas gry wynosi od pół godziny do całej godziny zegarowej 🙂

W opakowaniu znajdziemy między innymi notesik do zapisywania postępów śledztwa i punktacji. Wykonany fajnie, z papieru dobrej jakości, karteczek jest również dosyć dużo.

Na zdjęciu widzicie plastikowe, transparentne podstawki pod naszych tekturowych członków załogi.

Kolejnym elementem jaki znajdziemy w czeluści pudełka, są oczywiście karty. W opakowaniu znajdują się dwa pliczki kart, jeden polski, drugi angielski. Oba wyglądają dokładnie tak samo, więc zrobiłam zdjęcie podglądowe polskiej talii. Karty z gry MS Batory, mają proste aczkolwiek chwytliwe grafiki. Karty są wykonane przyzwoicie, mają gładką strukturę.

Dolna kondygnacja statku a na niej kapitan wraz ze swoimi ptasimi przyjaciółmi pilnuje porządku na pokładzie, i w razie czego wyrzuca ludzi za burtę, jeśli stwarzają zagrożenie. A może to on jest winien?

Oto i główna pokrzywdzona. Hrabina zatraca się w pasjonującej rozmowie, dotyczącej prawdopodobnie tego tragicznego zdarzenia jakie ją spotkało. Od tamtej pory hrabina praktycznie nie wychodzi z baru. Pozostaje nam tylko się domyślać co tam robi. A tak na poważnie to nie zdradzę Wam wyglądu całego statku, mogę tylko powiedzieć, że MS Batory wygląda cudnie. Tekturki z bohaterami są bardzo dobrej jakości, wykonane z grubej tektury.

Poprzednio Wojna o Pierścień czy Star Wars: Rebelia - Co wybrać?
Następny Kingdom Come: Deliverance - Recenzja - Gra fabularna bez magii i z mieczem