Nadchodzą nowe Zawody Strażników w Destiny 2!


Strażnicy, nadszedł czas, byście ponownie zmierzyli się w pełnych emocji Zawodach Strażników w Destiny 2! Przygotujcie się na rywalizację, zbierajcie medale i walczcie o chwałę dla swojej klasy. Eva Levante powraca do Wieży jako organizatorka wydarzenia i ma dla nas specjalną niespodziankę.

Ale to nie wszystko, bo w Destiny 2 pojawi się też nowa kategoria pojazdów egzotycznych – Skimmery. Będą one dostępne w tym samym slocie co Wasze Sparrowy, a możecie ich używać do wykonywania trików, ślizgów po poręczach lub po prostu stylowego przemieszczania się po świecie gry. Nowy Skimmer o nazwie Allstar Vector będzie dostępny dla wszystkich do zdobycia podczas Zawodów Strażników All-Stars. Wystarczy odebrać go od Evy Levante po ukończeniu zadania wstępnego. Jeśli chcecie zachować go na stałe po zakończeniu wydarzenia (przecież na pewno chcecie!), ukończcie zadanie „Spadek” (Drop In), a Allstar Vector na zawsze pozostanie w Waszym ekwipunku. W Eververse będzie dostępny również inny Skimmer, inspirowany ulubioną bronią Strażników. Niezależnie od tego, który Skimmer wybierzecie, już w przyszłym tygodniu będziecie mogli rozpocząć szaleństwo na kosmicznych poręczach!

Destiny 2: Season of the Wish | Guardian Games All-Stars Trailer

Aby wziąć udział w Zawodach Strażników, najpierw musicie odwiedzić Evę Levante w Wieży. Powie wam ona, jak rozpocząć rywalizację i wręczy Wam Przedmiot Klasowy niezbędny do udziału w konkursie, a także proste zadanie startowe. W ten sposób zdobędziecie swój pierwszy Medalion, odblokujecie kolejne zadania oraz wszystkie wyzwania z Karty Wydarzenia.

Cel Zawodów Strażników All-Stars jest prosty: Twoja klasa musi wygrać większość dni w ciągu trwającego trzy tygodnie wydarzenia, a można to osiągnąć jedynie przez zdeponowanie dużej ilości Medali. Eva Levante będzie miała do dyspozycji szeroką gamę Kart Zawodnika do wyboru, podzielonych na Złote, Platynowe i Diamentowe (nowość w tym roku). Diamentowe Medale przyznawane przez te karty są warte dużo i mogą zmienić losy dnia, dlatego są ograniczone do trzech na tydzień. Dwa z nich skupiają się na aktywnościach w end-game (jedna dla PvE i jedna dla PvP), a trzeci jest wyjątkowy: można go zdobyć oglądając stream Destiny 2 przez dwie godziny w danym tygodniu.

destiny 2 zawody strażników-3

Wszystkie Medale zdeponowane przez Strażników w Wieży będą liczone codziennie, a herb zwycięskiej klasy danego dnia zostanie umieszczony na podium Wieży, aby wszyscy mogli śledzić sytuację w rankingu. W poprzednich Zawodach Strażników ocenialiśmy wyniki klas w oparciu o całkowity wynik Medali. Nierównowaga populacji zawsze była gorącym tematem przy tej metodzie punktowania, dlatego zawsze staraliśmy się ją ważyć w duchu uczciwości. W tym roku wypróbowujemy inne podejście. Każdego dnia wyniki klas będą mierzone przez średni wynik Medali wszystkich graczy, którzy zdeponowali Medalion danego dnia, oczywiście podzielonych według klas. Mamy nadzieję, że dzięki temu Wasze wkład będzie miał większe znaczenie, a cała rywalizacja będzie mniej uzależniona od trudno zrozumiałych wag populacji lub mechanizmów „doganiania”.

destiny 2 zawody strażników-2

W zależności od Twojego wkładu w Zawody Strażników All-Stars, zdobędziesz także blask i towarzyszące mu prawa do chwalenia się. Są one powiązane z Twoimi osiągnięciami osobistymi i grupowymi, a łącznie jest ich pięć:

  • Za bycie „najlepszym w Wieży” Strażnikiem.
  • Za bycie członkiem zwycięskiej klasy danego dnia.
  • Blask na ramieniu związany z Twoim cotygodniowym występem w rozgrywkach Nocnych Szturmów.
  • Drugi blask na ramieniu za Twój cotygodniowy występ w Supremacy i Gambicie.
  • Brązowy, srebrny lub złoty blask z kształtem laurowego wieńca (w zależności od miejsca Twojej klasy) podczas ceremonii koronacji w piątek.

Na koniec wydarzenia klasa, która wygra najwięcej dni, zostanie ogłoszona zwycięzcą, a jej Przedmiot Klasowy zmieni kolor na złoty do czasu następnego wydarzenia, aby przypominać wszystkim o ich triumfie. Co więcej, przez cały rok członkowie zwycięskiej klasy mogą również wyzwolić fajerwerki w Wieży, jeśli wejdą w interakcję ze statuą Zawodów Strażników All-Stars! Druga i trzecia klasa otrzymają srebrne i brązowe Przedmioty Klasowe, a także będą mogły cieszyć się fajerwerkami, gdy wyzwoli je zwycięska klasa. Pamiętajmy, że to przyjacielska rywalizacja! Oprócz deponowania Medali, drugą główną rzeczą do zrobienia podczas Zawodów Strażników All-Stars jest rozpalanie ognia zwycięstwa za podium w Wieży. Ukończ dwa cotygodniowe zadania, zdobywając wysokie wyniki w specjalnych playlistach Zawodów Strażników All-Stars.

Pierwsze zadanie nazywa się „Strzelaj, aby zdobyć punkty” i polega na zdobywaniu medali i punktów poprzez nurkowanie w playlistach Nocnych Szturmów. Playlista „Rekreacja” jest stworzona do zabawy i ćwiczenia strategii, podczas gdy playlista „Kompeticyjna” przeznaczona jest do poważnej rywalizacji, zdobywania wysokich wyników i walki o miejsce wśród najlepszych. Drugie zadanie nosi tytuł „Walka o supremację” i stawia Strażników przeciwko Strażnikom w Tyglu i/lub Gambicie w celu zdobycia wysokich wyników. Zdobywanie wysokich wyników w obu playlistach odblokuje do czterech skrzyń dla każdego z zadań. Te skrzynie nagradzają Cię ekwipunkiem i materiałami w zależności od osiągniętego poziomu (od brązu do platyny) i wzmacniają Twojego Strażnika, abyś mógł z łatwością pobić swoje dotychczasowe rekordy.

destiny 2 zawody strażników-1

Niezależnie od tego, na jaką aktywność się skusisz w Destiny 2, będziesz mógł dobrać graczy. Nocne Szturmy można rozgrywać z klasycznym doborem graczy, doborem graczy według klasy lub bez doboru graczy. Supremacy będzie miało mieszany lub dobieranie graczy według klasy, a w Gambicie jedyną opcją jest walka klasa na klasę. Drifter tego wymaga.

Ale to nie wszystko! Możesz zyskać jeszcze więcej podczas wydarzenia, jeśli weźmiesz udział w Aktywności Skupienia. Co kilka godzin jedna z playlist Zawodów Strażników All-Stars (Nocny Szturm, Supremacy lub Gambit) stanie się Aktywnością Skupienia. Będą one dostępne przez dwie godziny od poniedziałku do czwartku i przez trzy godziny od piątku do niedzieli. To świetny sposób na zdobycie Medali i innych nagród.

Uczestnictwo w Aktywności Skupienia odblokowuje do trzech poziomów pakietów nagród, od brązowego do srebrnego i złotego, z lepszymi nagrodami na każdym poziomie. Dostępny jest jeszcze jeden pakiet, Pakiet Mistrzów, który (jak można się domyślić) trafi do klasy, która dominuje w Aktywności Skupienia, zdobywając najwyższe wyniki. Pakiet Mistrzów wypełni Etui na Medale, z wyłączeniem Medali Diamentowych, ponieważ są one unikalne dla Kart Zawodnika. Nie martw się, jeśli Twoja klasa nie wygra jednej Aktywności Skupienia. Jest wiele okazji, aby to zrobić, a Dyrektor gry pokaże Ci dokładnie, kiedy te aktywności się rozpoczną, aby nikt ich nie przegapił.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o Destiny 2, to zobacz naszą recenzję ostatniego dodatku czy też nasz news w sprawie współpracy między Destiny 2, a Mass Effect.

Poprzednio Zamiast Nas - recenzja - małpy razem silne?
Następny Pariah Nexus - Recenzja - Wreszcie dobry Warhammer!