Najlepsze premiery gier wideo – Grudzień 2023


Pod dłuższej przerwie wracamy do comiesięcznego cyklu z przeglądem najlepszych i najciekawszych premier gier wideo. W jakie ciekawe gry komputerowe oraz na konsole będziemy mogli zagrać w grudniu 2023 roku?

Tradycyjnie także przejrzymy gry, w które graliśmy w listopadzie. Był to oczywiście rewelacyjny Robocop: Rogue City, który pomimo bycia grą po prostu brzydką, spodobał nam się swoim bardzo wyraźnym klimatem oraz dziesiątkiem smaczków. Pojawił się także Alan Wake 2, który jest fantastycznym filmem, ale raczej średnią grą, a także zrecenzowaliśmy The Invincible, który może i jest ciekawą produkcją, ale na konsoli Playstation 5 w momencie tworzenia materiałów posiadał szereg błędów, w tym także i takie, które regularnie wymagały od nas wczytywania gry. Koniecznie też sprawdźcie poprzedni przegląd premier, który nagraliśmy sporo miesięcy temu, w lutym 2023 roku. Przejdźmy teraz do najciekawszych produkcji grudnia.

SteamWorld Build

Data Premiery: 1.12.2023

Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch

Grupa śmiałków opuszcza opustoszałe miasteczko, aby zbudować nową osadę w kopalni. Wierzą, że pod ziemią kryje się pradawna technologia, która pomoże im wydostać się z opresji. Aby zbudować osadę, muszą zbierać zasoby i wydobywać rudę. W zamian za to dołączą do nich parowe roboty, które pomogą im w rozwoju. Gdy osada się rozrośnie, dotrą do niej kolejne parowe roboty. Każdy z nich ma swoje potrzeby, które trzeba zaspokoić, aby zapewnić im zadowolenie. Osada musi również rozwijać się gospodarczo. Handel, sprawny przepływ zasobów i zadowolenie mieszkańców to klucz do sukcesu. Jednakże, pod ziemią czają się niebezpieczne stworzenia, które chcą chronić swoje skarby. Mieszkańcy osady muszą być gotowi do walki, aby przetrwać.

A Highland Song

Data Premiery: 5.12.2023

Platformy: PC, Switch

Moira McKinnon wyrusza w trudną podróż, by dotrzeć do szkockiego wybrzeża, kierując się tajemniczym listem od wujka Hamisha. Po drodze musi przemierzać bezlitosny krajobraz Highlands, stawiając czoła wyzwaniom, które wystawiają na próbę jej fizyczne i psychiczne ograniczenia. W towarzystwie czarujących melodii TALISK i Fourth Moon odkrywa ukryte tajemnice, starożytne mity i utrzymujące się echa przeszłości. Czy Moira może pokonać przeszkody i dotrzeć do celu na czas przed Beltane? Pomóż jej rozwikłać tajemnice Highlands i odkryć ukryte prawdy, które się w nich kryją.

Disney Dreamlight Valley

Data Premiery: 5.12.2023

Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch

Disney Dreamlight Valley to gra symulacyjna życia i przygodowa, która przenosi graczy w podróż, aby przywrócić magię do Doliny Dreamlight, kiedyś harmonijnej krainy, teraz nękanej przez Zapomnienie. Gracze będą odkrywać krainę, rozwiązywać zagadki i zaprzyjaźniać się z ukochanymi postaciami Disneya i Pixara, pracując nad przywróceniem radości do tego magicznego świata. Oswobodź Zamek Marzeń od Zapomnienia i odblokuj unikalne Królestwa inspirowane słynnymi postaciami Disneya i Pixara. Odkrywaj różnorodne środowiska, od bujnego Lasu Odwagi po tajemnicze jaskinie pod Doliną, i staw czoła wyzwaniom inspirowanym kultowymi bohaterami i złoczyńcami. Odkryj ukryte sekrety i poznaj prawdę stojącą za Zapomnieniem, pracując nad przywróceniem magii do Doliny Dreamlight.

Terminator: Dark Fate – Defiance

Data Premiery: 7.12.2023

Platformy: PC

Terminator: Dark Fate – Defiance to gra strategiczna, w której gracze wcielają się w dowódcę armii ludzkiej w walce z siecią inteligentnych maszyn Legionu. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie walczą o przetrwanie. W kampanii dla pojedynczego gracza gracze prowadzą armię Założycieli, grupy składającej się z pozostałości wojska USA. Ich celem jest powstrzymanie Legionu przed eksterminacją resztek ludzkości. W trybach potyczki i gry wieloosobowej gracze mogą wybrać jedną z trzech frakcji: Założycieli, ruchu oporu lub Legionu. Gra oferuje szeroki wybór jednostek i zdolności, które gracze mogą wykorzystać do pokonania wroga. Rozmieszczenie jednostek, wybór odpowiedniej taktyki i wykorzystanie zdolności w odpowiednim momencie to klucz do zwycięstwa. Gracze mogą również pracować nad swoimi umiejętnościami i wiedzą wojskową poprzez powtarzanie misji i osiąganie najlepszych wyników.

Avatar: Frontiers of Pandora

Data Premiery: 7.12.2023

Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

W Avatar: Frontiers of Pandora gracze wcielą się w rolę Na’vi, który musi badać rozległy otwarty świat Pandory, walczyć z RDA i chronić swoją ojczyznę. Gra będzie zawierała wiele mechanik rozgrywki, w tym umiejętność wspinania się i jazdy na stworzeniach, a także korzystania z tradycyjnej broni Na’vi, takiej jak łuk i strzały. Avatar: Frontiers of Pandora to wizualnie oszałamiająca gra, która przeniesie graczy do bujnego i tętniącego życiem świata Pandory. Gra będzie zawierała wiele różnych środowisk do odkrycia, w tym lasy, góry i rzeki. Gracze będą również mogli spotkać wiele nowych stworzeń, zarówno przyjaznych, jak i wrogich. Avatar: Frontiers of Pandora to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii Avatar. Gra z pewnością zapewni wciągające i niezapomniane wrażenia, które zapewnią graczom rozrywkę przez wiele godzin.

Warhammer 40,000: Rogue Trader

Data Premiery: 7.12.2023

Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One

W Koronus Expanse, niemal nieznanym i niezwykle niebezpiecznym rejonie kosmosu, rozpoczniesz swoją przygodę na pokładzie własnego gigantycznego statku kosmicznego. Choć uważana jest za zapuszczony zakątek Imperium, ta kraina oferuje ogromne połacie pustki wypełnione niebezpiecznymi stworzeniami i niezwykłymi możliwościami zysku i eksploracji. Każda Twoja decyzja i każdy Twój czyn, nawet w trakcie tworzenia postaci, zmienia otwarty świat gry i jego mieszkańców. Okażesz swoim poddanym litość czy pogardę, pozostaniesz wierny Bogu Imperatorowi czy będziesz konszachtował z wrogami ludzkości – Twoje wybory ukształtują przyszłość Koronus Expanse. Rogue Traderzy nigdy nie podróżują samotnie. Zbierz grupę wiernych bohaterów, skrzywionych psykerów i podstępnych xenosów. Wszyscy oni są gotowi podążać za tobą w ciemność między gwiazdami. Będą Ci doradzać, pomagać w bitwie i pozwolą Ci zgromadzić jeszcze więcej mocy. W zamian możesz poprowadzić ich przez ich własne osobiste podróże, zmieniając ich przeznaczenie na zawsze. Dzięki bogatej fabule, wciągającej rozgrywce i oszałamiającej grafice Warhammer 40,000: Rogue Trader z pewnością zapewni wiele godzin rozrywki zarówno fanom uniwersum Warhammer 40,000, jak i nowym graczom.

The Day Before

Data Premiery: 7.12.2023

Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

The Day Before to gra MMO, która pozwala graczom przeżyć przygodę w postapokaliptycznym świecie. Akcja rozgrywa się w obecnych czasach na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, które zostało zdewastowane przez pandemię. Gracze muszą walczyć o przetrwanie, zarówno z innymi graczami, jak i niebezpiecznymi zakażonymi. Aby przetrwać, muszą zbierać wartościowe łupy, które pozwolą im kupić broń, amunicję i inne niezbędne przedmioty. Gra oferuje także możliwość odkrywania pięknego świata postapokaliptycznego. Gracze mogą zwiedzać miasto New Fortune City, które zostało starannie zaprojektowane i odtworzone w grze. Mogą również eksplorować obrzeża miasta, prowadząc oszałamiająco szczegółowo odtworzone pojazdy. W The Day Before gracze mogą również dołączyć do kolonii ocalałych Woodberry i wesprzeć jej misję odbudowy społeczeństwa. Mogą handlować przedmiotami, trzymać dobytek w prywatnym magazynie i budować domy w bezpiecznej strefie.

Stargate: Timekeepers

Data Premiery: 12.12.2023

Platformy: PC

Stargate: Timekeepers to turowa gra strategiczna, która przenosi Cię w fascynujący świat Stargate SG-1. Poprowadź zespół specjalistów przez oryginalną fabularną kampanię, podczas której będziesz skradać się za liniami wroga, wykorzystywać unikalne umiejętności swoich postaci, tworzyć strategiczne plany i rozwiązywać zagadkę pętli czasu, aby pokonać zagrożenie Goa’uld. Stargate: Timekeepers kontynuuje wydarzenia z 7 sezonu Stargate SG-1, snując oryginalną narrację przez 14 wciągających misji. Twoja podróż rozpoczyna się podczas Bitwy na Antarktydzie, gdzie dowódca Eva McCain i jej zespół pomagają SG-1 w starciu z groźną flotą Anubisa. Wkrótce potem Eva i jej elitarny zespół rozpoczynają kluczową misję w obrębie uniwersum Stargate. Mają za zadanie wesprzeć Jaffański Ruch Oporu, udaremnić brutalne rytuały, uderzyć w armię Moloka i zawrzeć sojusz z Unas.

Pioneers of Pagonia

Data Premiery: 13.12.2023

Platformy: PC

W grze Pagonia wcielasz się w wizjonera, który przewodniczy swojemu ludowi. Przemierzasz niezliczone wyspy i wioski, prowadząc swoich ludzi i zawierając sojusze z mieszkańcami innych kultur. Aby to zrobić, musisz udzielać im pomocy i zdobywać ich zaufanie. Wysyłasz pionierów, aby odkrywali niezbadane ziemie, szukali ukrytych zasobów i eksplorowali sekretne miejsca. Ciesz się pięknym i atrakcyjnym światem Pagonii. Podejmuj rozważne decyzje i wydawaj rozkazy tysiącom mieszkańców. Twoi ludzie wykonują różne czynności, od transportu towarów po produkcję i odkrywanie. Wszystkie te czynności są pięknie i wyraźnie zwizualizowane przy pomocy uroczych animacji. Wykaż się twórczością, budując sieć dróg i gospodarkę. Gra oferuje ogromną głębię, z ponad 40 typami budynków, przeszło 70 różnymi towarami i zróżnicowanymi łańcuchami produkcji. Musisz chronić swoją ludność przed groźnymi zwierzętami, łupiącymi bandytami i mitycznymi stworzeniami. Eksploruj nieskończone wariacje proceduralnie generowanych map, dzięki którym każda rozgrywka kryje nowe wyzwania.

House Flipper 2

Data Premiery: 14.12.2023

Platformy: PC

House Flipper 2 to kontynuacja popularnej gry symulacyjnej, która pozwala graczom na remont i wynajem domów. Gra oferuje nowe mechaniki, odświeżony styl graficzny, tryb sandboxowy oraz nową fabułę. W trybie sandboxowym gracze mogą uwolnić swoją kreatywność i zbudować dom swoich marzeń. Mogą oni wybierać spośród szerokiej gamy materiałów budowlanych i elementów dekoracyjnych. W trybie fabularnym gracze wcielają się w rolę kierownika budowy, który podejmuje się remontów domów w fikcyjnym mieście Pinnacove. W trakcie gry gracze będą poznawać mieszkańców miasta i ich historie. House Flipper 2 to gra dla wszystkich, którzy lubią remontować domy. Gra oferuje zarówno możliwość relaksu przy prostych zadaniach, jak i wyzwania dla bardziej doświadczonych graczy.

Poprzednio The Sims 4 - Kody do podstawki i dodatków i jak ich używać? - Poradnik
Następny Gotuj z Wiedźminem! Oficjalna książka kucharska już w sklepach!