Outriders to gra od polskiego studia People Can Fly. Oferuje nam do zdobycia szereg różnych osiągnięć, gdzie finalnie całość jest zwieńczona tak poszukiwaną przez wszystkich platyną, czyli osiągnięciem platynowym.

Jest to mój pierwszy tekst tego typu, kiedy to mam zamiar przeanalizować i opisać wszystkie osiągnięcia z gry. Mam nadzieję, że nie jest to także ostatni tekst tego typu, ale to wszystko zależy od popularności oraz waszego feedbacku. Tradycyjnie, jestem otwarty na sugestie oraz komentarza, a zwłaszcza w tym przypadku informacje na temat tego, czego brakuje w artykule. Uwaga, będzie długi, ale na szczęście przygotowałem specjalnie dla Was menu które pomoże w nawigacji. Tekst został napisany na bazie wersji na Playstation 5 i został stworzony na podstawie moich let’s play oraz rozmów ze znajomymi i widzami, którzy pomogli mi w opisaniu osiągnięć, których jeszcze nie zdobyłem (ale mało już mi brakuje).

Outriders posiada do zdobycia 43 osiągnięcia, gdzie znaczną część zdobywamy po przejściu gry oraz zadań pobocznych – w tym polowań na potwory, przestępców i szukaniu artefaktów z ziemi. Nie ma osiągnięcia związanego z poziomem trudności, więc możecie grać na dowolnym World Tier, tak by czuć się komfortowo. Dodatkowo wystarczy tylko jedno przejście gry do zdobycia platyny – nie musisz tworzyć wszystkich klas postaci. Jak zdobyć więc platynę w Outriders?

Spis Treści

Osiągnięcia związane z kampanią fabularną

Osiągnięcia: 9/44

Wszystkie poniższe osiągnięcie zdobędziecie po prostu kończąc kampanię. Nie ma sensu ich tutaj opisywać, zwłaszcza że chcę uniknąć najważniejszych spoilerów. Przedstawiam za to listę.

Przebudzenie w Koszmarze / Awoken to a Nightmare

Przybywa Bohater / In Rode A Hero

Fala i życzenia / Wavelengths and Wishes

Droga bez powrotu / One Way Ride

Nadużycie / Malpractice

Łamanie pieczęci / Breaking the Seal

Ojcostwo nie jest łatwe, szefie / Fatherhood Ain’t Easy, Boss

Wybuch Furii / Descent to Fury

Ostatnia szansa / One Last Chance

Zadania kolekcjonerskie

Osiągnięcia: 12/44

Kolejne co musisz zrobić, ale możesz także robić w trakcie kampanii, to wykonać wszystkie trzy zadania kolekcjonerskie.

Patron Przeszłości / Patron of the Past

To osiągnięcie zdobędziesz poprzez odnalezienie wszystkich pamiątek z przeszłości. Wszystkie z nich są oznaczone na mapie – żeby skończyć całość, musisz ukończyć kampanię fabularną.

Ręka Śmierci / Hand of Death

Podobnie jak wyżej – to osiągnięcie zdobędziesz wykonując wszystkie zadania związane z poszukiwanymi. I podobnie jak wyżej, całość będziesz miał dostępną dopiero pod sam koniec gry.

Łowca Grubego Zwierza / Big Game Hunter

I ostatnie oraz jak zapewne się domyślacie – tutaj musimy upolować wszystkie bestie z listy polowań. Zarówno Big Game Hunter, jak i Hand of Death będziesz mógł zacząć wykonywać po dotarciu do miasta okopów.

Zadania poboczne

Osiągnięcia: 16/44

Zadania poboczne w Outriders możesz w większości ukończyć w trakcie trwania kampanii fabularnej – jest to nawet wskazane, jednak za ich ukończenie w prawie każdym przypadku otrzymasz jedynie przedmioty i doświadczenie. Zadania poboczne nie odblokowują żadnych nowych i przydatnych funkcji – wybór należy więc do Ciebie, nie zachęcam ich wykonywać przy drugim czy trzecim przejściu gry.

Pilne zadanie / Urgent Task

Aby zdobyć to osiągnięcie, musisz wykonać jedno zadanie poboczne.

Multitasking

W tym przypadku musisz wykonać 25 zadań pobocznych.

Równy przydział zadań / Squaretasking

I finalnie, jak zapewne się domyślasz, przy tym osiągnięciu musisz wykonać wszystkie zadania poboczne.

Brzemię, które dźwigamy / The Burdens We Bear

Musisz wykonać całe zadanie Dziedzictwo Outriderów, które będzie za Tobą podążać do prawie samego końca gry. Nie musisz się nim przejmować – wszystko jest oznaczone na mapie i nie wymaga od Ciebie żadnego większego działania niż po prostu dotarcia do wyznaczonego punktu.

Poziomy Postaci

Osiągnięcia: 20/44

Są cztery osiągnięcia związane ze zdobywaniem poziomów – pierwsze wymaga 10 poziomu, drugie 30 poziomu. I w zasadzie tutaj to wszystko. Musisz także wydać jeden punkt umiejętności i w ten sposób odblokujesz trzecie osiągnięcie. Wszystko proste i automatyczne. Ostatnie jednak wymaga od Ciebie wyspecjalizowania się w jednej gałęzi rozwoju Twojej postaci poprzez odblokowanie ostatniej umiejętności z drzewka.

Fortuna sprzyja śmiałym / Fortune Favors the Bold

Porzuć wszystko co ludzkie / Leave Humanity Behind

Zbiera się na burzę / A Gathering Storm

Przetrwać Nawałnicę / Surpassing the Tempest

Poziomy Wyróżnień

Osiągnięcia: 24/44

Outriders posiada swój wewnętrzny system wyróżnień. Jest on trochę skomplikowany, ale poniżej wyjaśniam jak zdobyć cztery osiągnięcia z tej kategorii.

Z klasą / Classy

Musisz odblokować najwyższą rangę czterech umiejętności klasowych. Z mojego doświadczenia wiem, że czwarta umiejętność stanowi problem, dlatego musicie monitorować to co się dzieje. Wyróżnienia zdobywacie poprzez używanie umiejętności lub też pokonywanie nimi przeciwników.

Outrider, Pierwsza klasa / Outrider, First Class

Zdecydowanie najtrudniejsze osiągnięcie w grze, przez które większość graczy będzie miało problem w zdobyciu platyny. Tak jak wyżej, musisz zdobyć najwyższą rangę w umiejętnościach klasowych, tylko tym razem w każdej z nich. Niestety, nie ma drogi na skróty – kiedy zdobędziesz jedno, zmieniaj na inną umiejętność i tak do skutku.

Byłem tam, zrobiłem to / Been There, Done That…

Zdobądź dziesiąty poziom wyróżnień. Bez problemu zrobisz automatycznie.

Już wszędzie byłem i wszystko zrobiłem / Been Everywhere, Done It All

Zdobądź 20 poziom wyróżnień. Jeżeli zrobiłeś całą kampanię i resztę aktywności pobocznych oraz wyzwanie Outrider, First Class, powinieneś już mieć i to osiągnięcie.

Pozostałe

Osiągnięcia: 

Bez drogi na skróty, tutaj musisz po prostu zaliczyć licznik dla odpowiedniego osiągnięcia spełniając jego warunki. Sporą część z nich zrobisz automatycznie, część będzie wymagać od Ciebie pewnej finezji. Jakiej? Wszystko opisuje poniżej.

Nadgodziny w kostnicy / Overtime at the Morgue

Zabij 3500 wrogów. Zrobisz bez problemu przed ukończeniem kampanii.

Gravedigger’s BFF

Zabij 7500 wrogów. Tego raczej nie zrobisz na kampanii, ale bez problemu wykonasz to robiąc ekspedycje.

Pstryknięcie palcami / Snap of the Fingers

Musisz zadać łącznie milion (1 000 000) obrażeń. Zrobi się samo, nie martw się.

Nieszczęścia chodzą parami / Misfortune Loves Company

Zabij 10 przeciwników w odstępie 2 sekund między każdą eliminacją. Brzmi strasznie, ale wbrew pozorom łatwo to zrobić na hordach potworów i z wykorzystaniem umiejętności obszarowych.

Dobicie / Coup de Grâce

Zabij jednego przeciwnika zainfekowanego czterema przypadłościami. Tutaj musisz się wysilić … albo znaleźć drużynę – wtedy osiągnięcie powinno wbić się bardzo szybko. Jeżeli jednak nie grasz online, to pobaw się w konfiguracji umiejętności oraz perków na broni. Docelowo Twoja postać ma dostęp do łatwej jednej przypadłości np. Niszczyciel ma krwawienie na ataku w zwarciu. Dodaj na zbroi perk z osłabieniem na jakiejś umiejętności, na jednej broni daj podpalenie, na drugiej zatrucie lub inne zamrożenie. Robota zrobiona.

Starcie Odmienionych / Clash of the Altered

Zabij czterech elitarnych wrogów za pomocą samych umiejętności. Elitarni wrogowie to Ci, którzy są oznaczeni na mapie za pomocą oddzielnego symbolu czaszki. Możesz to łatwo zrobić tylko zmniejszając poziom trudności na pierwszy po ukończeniu gry i posiadając jakiś solidny zestaw przedmiotów.

Trafiając w dziesiątkę / Hitting the Jackpot

Musisz zabić 1000 wrogów na ekspedycjach. Jest to aktywność, którą możesz i będziesz wykonywać po ukończeniu gry – tutaj bez większego problemu powinieneś zdobyć te osiągnięcie po prostu szukając sprzętu na ekspedycjach.

As w rękawie / Ace in the Hole

Musisz jedynie użyć umiejętności zmodyfikowanej przez 4 mody na pancerzu. Po prostu skonfiguruj swoją ulubioną umiejętność w obozie i jej użyj.

Żółwik / Fistbump

Zabij 50 wrogów za pomocą pięści. Może być zrobione automatycznie w trakcie gry lub może też wymagać od Ciebie pewnej zmiany stylu zabawy w zależności od Twojej klasy postaci. Ja swoim niszczycielem miałem to już zanim wyruszyłem do Lasu.

Uparty Negocjator / Hard Bargainer

Musisz sprzedać 300 przedmiotów. Pamiętaj, że zaznaczając masowo przedmioty w ekwipunku do rozłożenia, są one również podświetlone do masowej sprzedaży u kupca.

Co dla jednego słodyczą… / One Man’s Junk…

Musisz rozłożyć 300 przedmiotów.

Prawdziwy potencjał / True Potential

Zdobywasz to osiągnięcie, kiedy ulepszysz rzadkość 15 przedmiotów. Możesz to zrobić łatwo ulepszając 15 zielonych śmieci za jakieś groszowe surowce.

Ekstremalna inżynieria / Extreme Engineering

Musisz wymienić 10 modów na dowolnym przedmiocie. Z uwagi na specyfikę gry i fakt, że mody lepiej wymieniać oraz aktualizować na bieżąco, to powinieneś zrobić to osiągnięcie automatycznie.

Almanach wynalazcy / Inventor’s Almanac

Musisz odblokować 125 różnych modów na broni oraz zbroi. Jeżeli nie wiesz których modów jeszcze nie masz, to najeżdżając na ikonę przedmiotu, zobaczysz przy opisie moda kratkę jeżeli mod masz już odblokowany, a jeżeli tej kratki nie ma, to mod z danej broni nie jest odblokowany i otrzymasz go rozkładając przedmiot na części pierwsze.

Wojenne łupy / Spoils of War

Musisz założyć legendarny przedmiot, czyli ten w kolorze żółtym.

Dziedzictwo Enoch / Legacy of Enoch

Musisz założyć legendarny lub epicki sprzęt w każdym slocie ekwipunku postaci. Epickie przedmioty powinieneś zdobywać od połowy gry, a jeżeli chodzi o legendarne, to raczej przed końcem gry tego nie zrobisz, chyba że grasz na bardzo wysokim poziomie trudność, gdzie szansa wypadnięcia takiego przedmiotu jest wysoka. W innym przypadku sporo legendarnych przedmiotów zdobędziesz na ekspedycjach.

Poszukiwacz / Prospector

Musisz wykopać 30 skałek. Znajdziesz je w losowych miejscach na mapie podczas eksploracji. Podchodzisz do nich i przetrzymujesz kwadrat. I tak powtarzasz 30 razy.

Wiedza to potęga / Knowledge is Power

Musisz odblokować 150 wpisów w dzienniku. Nie musisz jednak biegać po mapie w poszukiwaniu stosów dokumentów. Wpisy odblokowujesz też robiąc zadania kampanii, pokonując wrogów czy też robiąc dodatkowe zadania. Dlatego raczej powinieneś je wykonać automatycznie. Jeżeli jednak celujesz w platynę, to radzę na bieżąco rozglądać się za dokumentami.

Moment wart zapamiętania / One for the Books

Podobnie jak wyżej, tylko tym razem musisz odblokować aż 300 wpisów. Nie panikuj jednak, jeżeli robisz wszystkie zadania dodatkowe, polowania i szukanie artefaktów, to powinieneś zdobyć te osiągnięcie bez problemu. Jeżeli tak się nie stanie, będziesz musiał wrócić na parę poprzednich map i zdobyć te kilka lub kilkanaście brakujących notatek.

Platyna

Osiągnięcia: 44/44

„The Vanguard of Humanity”

Ostatnie osiągnięcie to platyna – odblokuje się samodzielnie, kiedy zdobędziesz wszystkie opisane tutaj osiągnięcia.

2 komentarze

 1. Bartosz
  25 kwietnia 2021
  Odpowiedz

  Co do pucharka DZIEDZICTWO ENOCH / LEGACY OF ENOCH wystarczy założyć epickie(fioletowe) itemy do każdego slotu.

  • 25 kwietnia 2021
   Odpowiedz

   Zgadza się, wprowadziłem poprawkę. Dzięki 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nowości na Netflixie i HBO Go, którym warto poświęcić chwilę w weekend *23 – 25.04*
Następny Outriders - Recenzja - Lepsze Destiny?