Destiny 2 dalej jest na szczycie popularności i zachęca graczy do zabawy z tym tytułem. Twórcy postawili na system sezonów, które zmieniają się co trzy miesiące. Tym razem otrzymaliśmy Seasson of Arrivals.

I tradycyjnie, jak w poprzednich sezonach każdy będzie mógł bawić się za darmo z nową zawartością, a jeżeli zakupimy przepustkę, to otrzymamy dostęp dodatkowych przedmiotów i bonusów. Przepustka kosztuje około 40 złotych, ale na razie to nie jest istotne. Seasson of Arrival przedstawi nam nową, tajemniczą piramidę która przybyła niedługo po zniszczeniu Almighty. Fabularnie więc, naszym zadaniem będzie badanie tajemniczego obiektu wraz z naszymi starymi znajomymi. Do wykonania zadania wezwie nas Eris oraz Zavala.

Sezon dostarczy nam sporo nowości. Przede wszystkim będziemy mieć możliwość zdobycia nowych engramów o nazwie Umbral Engrams. Te pozwolą nam zdobyć nagrody, które mogliśmy uzyskać w poprzednich sezonach. Dodatkowo gracze otrzymali szereg publicznych eventów na Io, tuż przy tajemniczym statku który się niedawno pojawił. Prophecy, bo tak nazywa się ten element sezonu będzie dostępny dla wszystkich graczy za darmo. Będziemy mogli wkroczyć do IX – wymiaru, gdzie zasady naszego świata są zakrzywione lub nawet zmienione. W tych podziemiach otrzymamy całkowicie nowy Daito Foundtry Armor, jeżeli będziemy dosyć cierpliwi by zdobyć wszystkie jego elementy.

W pakiecie będziemy mogli zdobyć nowe egzotyczne bronie. Na pierwszy ogień idzie całkowicie unikalny grenade launcher Witherhoard. Naszym artefaktem sezonowym, który będziemy wzmacniać za każdym razem kiedy zdobędziemy poziom sezonu jest Seed of Silver Wings. Kupując seasson pass od razu otrzymamy nowy grenade launcher, a oprócz tego w pakieci wyląduje dla nas nowa zbroja tematyczna powiązana z sezonem. Właściciele seasson pass otrzymają przyspieszone zdobywanie doświadczenia sezonowego oraz znacznie więcej nagród z postępów sezonowych. W ramach pakietu dostępu sezonowego otrzymamy także zadanie z możliwością odblokowania całkowicie unikalnego sprzętu egzotycznego.

YouTube player

Seasson of Arrivals będzie trwał od 9 czerwca do 10 września. Prawdopodobnie też na koniec sezonu otrzymamy całkowicie nowy dodatek do gry o nazwie Beyond Light. Powyżej zobaczycie trailer tego dodatku. Co ciekawe, Bungie zastrzegło że nie planuje trzeciej części Destiny i gra będzie rozwijana w podobny sposób do co najmniej 2022 roku. Kolejna dobra wiadomość, to że wszyscy posiadacze Destiny 2 otrzymają darmową konwersje na konsole nowej generacji. I to w 4k oraz 60 klatkach na sekundę.

Beyond Light zabierze nas na mroźny księżyc Europa, gdzie powstało nowe Imperium Upadłych, które powstało poprzez zjednoczenie klanów. Strażnicy będą musieli powstrzymać to zagrożenie wykorzystując wszystkie dostępne środki. Nawet samą Ciemność.

Poprzednio RNG - O co z tym chodzi i dlaczego każdy na to narzeka?
Następny Horizon Forbidden West! - Zapowiedziano drugą część kultowej gry!