Slay the Spire: Gra Planszowa ruszyła na Kickstarterze


Tak będzie wyglądać gra planszowa Slay the Spire

W styczniu ubiegłego roku ujawniono, że trwają prace nad grą planszową Slay the Spire. 1 listopada ruszył Kickstarter, którego cel w wysokości 50 000 $ został sfinansowany w ciągu kilku minut. Wierzcie lub nie, ale gra planszowa pozyskała pełne fundusze w około 6 minut! Aby pokazać, jak popularna jest ta adaptacja gry komputerowej – obecne finansowanie wynosi ponad 1 700 000 $, czyli 34 razy więcej niż początkowy cel.

Slay the Spire: Gra Planszowa to gra kooperacyjna dla jednego do czterech graczy, inspirowana oryginalną grą komputerową wydaną w 2017 roku. Wygląda na to, że gra planszowa bezpośrednio wykorzysta elementy z pierwowzoru, przekształcając grę komputerową z budowaniem talii w w pełni fizyczną grę planszową.

Cyfrową wersję instrukcji do nadchodzącej gry można pobrać ze strony Kickstarter gry, która zawiera przegląd działania. Podobnie jak gra komputerowa, planszowa gra Slay the Spire jest roguelike – co oznacza, że za każdym razem, gdy postacie graczy zginą w grze, stracą cały swój postęp i muszą zacząć od samego początku.

Gracze będą mogli wybierać spośród czterech różnych grywalnych postaci, z których każda pochodzi bezpośrednio z gry komputerowej Slay the Spire. Ironclad – wytrzymały wojownik, który lepiej znosi ciosy oraz Silent, zadająca wysokie obrażenia, są łatwiejszymi postaciami dla graczy – tak jak w oryginale, podczas gdy defensywny Defect oraz Watcher, postacie pod które trzeba budować talię – są trudniejszymi opcjami. Każda postać będzie miała swój własny zestaw kart, które są dla niej całkowicie unikalne, a gracze będą musieli wykorzystywać ich umiejętności, aby robić postępy.

Bohaterowie do wyboru w grze planszowej Slay the Spire

Jako gra polegająca na budowaniu talii, Slay the Spire: Gra Planszowa pozwoli graczom stopniowo rozszerzać swoje talie o nowsze i lepsze karty, które zdobędą jako nagrody za pokonanie wrogów i awansowanie w górę tytułowej iglicy. Podobnie jak gra komputerowa, na której jest oparta, gra planszowa wymaga od graczy przemieszczania się z pokoju do pokoju po rozgałęzionych ścieżkach, z których każda zawiera wyzwania o różnym stopniu trudności, w zależności od tego, ile gracze chcą zaryzykować dla nagrody. Bardziej wymagające pokoje zapewnią większe nagrody, ale wiążą się z trudniejszą bitwą.

Jako, że tempo fundowania celu przerosło oczekiwania twórców gry, twórcy postanowili zrezygnować z nagród za progi. Zresztą, one wszystkie już są osiągnięte a finansowanie zbliża się już do 2 000 000 $. Wszyscy wspierający mogą się spodziewać czegoś innego w zamian – codziennego ujawniania kolejnych kart, które też są wszystkie odblokowane już dla wspierających ten fenomenalny Kickstarter. Wchodź codziennie na stronę kickstarteru, aby ujrzeć kolejną kartę o stopniu dostępności niezwyczajnym, rzadkim oraz epickim.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Łąka: Z biegiem strumienia - recenzja - przyroda nad brzegiem rzeki!
Następny A Plague Tale: Requiem - Poradnik - Wszystkie znajdźki, pamiątki i sekrety