The Division 2 – Porady na Dobry Start


Wczoraj miał swoją premierę The Division 2, kontynuacja dość interesującej gry opowiadającej o upadku ludzkości spowodowanej nieznanym wirusem. Co się stanie, gdy wszystko padnie a o jedzenie wodę czy inne dogodności przyjdzie ludziom walczyć. Tym razem zamiast zimowego Nowego Jorku odwiedzimy wiosenny Waszyngton, kolebkę Stanów Zjednoczonych, a naszą Bazą Operacyjną staje się Biały Dom. Tak, więc postanowiliśmy przygotować mały poradnik dla nowych Agentów wezwanych do służby.

 

Gdy potrzebujemy trochę więcej doświadczenia w The Division 2 inwestujemy w Atuty dodającę punkty.

Doświadczenie

Kto z nas nie lubi szybko piąć się po szczeblach drabiny poziomów. Niestety w tym wypadku nie mam dla was żadnej magicznej formułki, która cudownie wyczaruje Milionów Punktów Doświadczenia. Pozostaje nam wykonywać zadania główne, poboczne, wydarzenia w świecie oraz odbijać punkty kontrolne. Pomocne jest również odblokowanie atutów zwiększających zdobywane przez nas doświadczenie. Każde ulepszenie kosztuje 1 punkt i dodatkowo nie mają one żadnych wymagań, więc nic nie stoi na przeszkodzie by ulepszyć je za jednym zamachem. Taki mały bonusik za strzelanie w głowę, zabijanie dużej ilości wrogów czy zabijanie przez niszczenie słabych punktów np.: torbę z granatami. Niby niewiele a jednak jak zerkniemy na całokształt, to okaże się, że tego doświadczenia dodatkowego zbierzemy trochę. Ostatnią wskazówką jest dawanie zasobów punktom kontrolnym, też tego doświadczenia nie jest dużo, ale jak się wszystko zsumuje to okazuje się, że można go trochę dostać (czasem i kilka tysięcy).

 

Wybieramy nasze umiejętności z listy umiejętności.

Umiejętności

Nie mogło również zabraknąć umiejętności. Co to by był z nas za Agent bez odpowiednich gadżetów?  W co warto zainwestować na początku? Trudne jest to pytanie, ponieważ każdy z nas ma swoje upodobania, a sprzętu jest naprawdę sporo i do wszystkiego mamy dostęp od razu. Każdy z nich posiada kilka wariantów z różnymi statystykami.  Zdając się jednak na podstawy możemy założyć dwie możliwości.
Po Pierwsze: Jesteśmy dobrym graczem radzącym sobie z utrzymaniem naszej wytrzymałości na odpowiednim poziomie i niepotrzebnie nie szarżujemy na wroga. W takim wypadku możemy zainwestować np. w Wieżyczkę Automatyczne, które będzie ostrzeliwać wroga, bądź Minę Przeszukującą ewentualnie w Drona z Działkiem Automatycznym, który będzie latał i nękał naszych wrogów.
Po Drugie: Jesteśmy osobą lubiącą być w centrum uwagi, czasem szarżować niepotrzebnie na wroga. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie Dron Medyczny, dzielny towarzysz, który będzie nas leczył przez odpowiedni czas. Jak ktoś nie chce Drona może zainwestować w Wyrzutnię Chemiczną, ona również posiada możliwość leczenia i najbardziej przypomina broń leczącą dostępną w pierwszej części gry.

To są tylko jednak lekkie porady, każdy weźmie je jak chce. Pamiętać jednak należy, że tylko pierwsze ulepszenie danej Umiejętności kosztuje Punkty Odblokowania Umiejętności, każde kolejne z tej samej gałęzi już kosztuje nas Technologią SHD. Warto, więc odrobinę się zastanowić.

 

Ulepszamy atuty na dobry początek początek gry.

Atuty

Jak w przypadku umiejętności i tutaj dostajemy dostęp do prawie wszystkich Atutów. Tylko kilka z nich wymaga od nas osiągnięcia 30 poziomu doświadczenia. Więc, na co warto wydawać nasze ciężko zebrane punkty Technologi SHD? Jedną z najlepszych inwestycji na początek będzie albo zwiększenia naszego doświadczenia za eliminacje przeciwników, pojemności naszego plecaka, liczby pakietów wymiany pancerza bądź zwiększenia ilości przenoszonych przez nas przedmiotów z żywnością, wodą i częściami. Zapytacie się, czemu to ostatnie wymieniam?

Otóż po odblokowaniu Punktów Kontrolnych będą one potrzebować tych zasobów. W Punktach Kontrolnych dodatkowo zyskamy inne korzyści, ale o tym w innym tekście. Dodatkowe miejsce w plecaku będzie nam bardzo potrzebne, po pewnym czasie okaże się, że mamy więcej wyposażenia niż jesteśmy w stanie unieść. Część z tych rzeczy zdemontujemy, inną część oddamy na ukończenie projektów w Białym Domu czy innych miejscówkach. Na deser możemy ulepszyć odnowę wszystkich zestawów opancerzenia oraz granatów. Warto być zawsze zwartym i gotowym do akcji!

 

Skrzynia z Specjalną Amunicją.

Korzystajcie z amunicji specjalnej.

Na misjach, w świecie gry spotykamy specjalistyczne skrzynki, w których są dostępne specjalne naboje. Między innymi podpalające, porażające oraz powodujące krwawienie. Weterani mający styczność z pierwszą częścią gry wiedza, o co chodzi. Nie ma nic lepszego niż spowodować by przeciwnik przez chwile chodził, stał jak głupi i był naszą żywą tarczą strzelniczą. Jedyny minus to ograniczona ilość pocisków w magazynku. Po podniesieniu specjalnej amunicji dysponujemy około 30 pociskami, które zastępują naszą zwykłą amunicje w magazynku. Należy strzelać uważnie i przenosić statusy na różnych wrogów, a nie wpakować cały magazynek w jedną osobę.

Zwiedzajcie świat gry, nigdy nie wiadomo co znajdziemy na końcu naszej podroży.

Zwiedzajcie świat w The Division 2

Naprawdę tutaj opłaca się zwiedzać, wasza podróż niech nie będzie prostą drogą do kolejnej misji, lecz niech prowadzi was po różnych zakamarkach. Wejście do kanałów może zapewnić wam sporo niespodzianek. Czasem w kanałach znajdziecie skrzynki z kluczami, które wykorzystacie do otwarcia specjalnych skrzynek z wyposażeniem. Często też znajdziemy tam sporo skrzynek z wyposażeniem, czasem plecaków, z których możemy dostać kolejne ciuszki.  Zbieranie wszystkiego, co się nawinie pozwoli nam również w razie potrzeby posiadać materiały dla Punktów Kontrolnych, Planów modernizacji czy wytwarzania przedmiotów. Zresztą nikt z nas nie pogardzi lepszym sprzętem, jakiś Karabin czy część Pancerza.

 

Używajcie osłony podczas walki z wrogiem.

Używajcie osłony i uważajcie na otoczenia

Przyznajmy się, każdy ma w sobie coś z Rambo. Chciałby wyskoczyć z karabinem maszynowym i wyciąć wrogów ( aż mi się przypomniał film Hot Shots 2 i licznik zabójstw ). Niestety nie jest tak wesoło, czasem uda nam się tak zachować często jednak nie będzie na to okazji. Gra jest stworzona, jako Cover Shooter, chowanie się za osłoną powinno się stać naszym nawykiem. Dodatkowym plusem jest zwiększenie naszej celności, gdy jesteśmy za osłoną.

Zwracajmy również uwagę na nasze otoczenie, nie raz się zdarzy, że po rozpoczęciu walki naglę ktoś siada nam na plecach. Nie zapominajmy, wróg również posiada swoje patrole poruszające się po mapie. Gdy tylko usłyszy strzały to zaraz gna w kierunku odgłosów.  Nie ma nic gorszego niż wpadnięcie w ogień krzyżowy.

 

Nie bójcie się prosić o Wsparcie innych graczy.

Nie bójcie się prosić o Wsparcie, bądź pomagać innym.

The Division 2 wprowadziło dość ciekawy nowy system pomocy. W każdym momencie gry możemy poprosić o wsparcie innych graczy, jak i dołączyć się do potrzebujących pomocy. Gdy nie dajemy sobie razy z misją, albo chcemy ją rozegrać z kimś to możemy wysłać sygnał alarmowy a zainteresowani agenci dołączą do naszej rozgrywki. Często też to ułatwia nam rozgrywkę, czasem zamiast samemu wysyłać sygnał możemy dołączyć do osoby, która wysłała go z interesującego nas miejsca. Więc gdy jednak nie mamy możliwości gry ze znajomymi a lubimy pograć z innymi ludźmi to korzystajmy z dobrodziejstw pomocy.

Nie każdy jednak chce słyszeć, co chwilę informacji o tym, że jakiś Agent potrzebuje pomocy. Wystarczy po prostu wyłączyć Gotowość do Pomocy i już po problemie.

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Devil May Cry 5 - Recenzja - Demony znowu płaczą!
Następny Antyszczepionkowcy - Wrażenia z rozgrywki - Zaraza, mór, franca i trąd!