To musiało się wydarzyć! Przedstawiam pełne przejście gry The Last of Us 2, całkowity poradnik do jednej z najlepszych gier na konsole Playstation 4. A może i jednej z najlepszych ze wszystkich konsol nowej generacji.

The Last of Us 2 spotkał się z olbrzymią falą krytyki w dniu swojej premiery. W moim odczuciu była to krytyka nieuzasadniona, często wynikająca ze złego zrozumienia gry przez osoby, które nawet w nią nie zagrały (co nawet poskutkowało zmianą działania platformy metacritic). Pisałem o tym więcej w recenzji, gdzie dałem 10/10 – Recenzja gry The Last of Us 2. Rozmawiając z czytelnikami czy też widzami, to też zauważyłem to, że gracze którzy grę faktycznie ukończyli wychwalają ją lub chociaż dobrze o niej mówią (i nie narzekają na fabułę), a osoby tak mocno krytykujące grę poznali z nieszczęsnego wycieku oraz filmików na YouTube. To nieistotne jednak, gdyż ten poradnik powstał dla osób, które grę ogrywają lub chcą ją w pełni poznać. Jak zwykle, parę założeń na początek.

  • jest to pełne przejście gry z podziałem na rozdziały. Zdobyłem praktycznie wszystkie przedmioty możliwe do znalezienia z wyjątkiem tych z prologu (są to dwa przedmioty, jeden jest w barze, drugi wisi na tablicy);
  • rozgrywka bez komentarza, sam gameplay;
  • grałem na poziomie trudności normalnym i od pewnego momentu uruchomiłem sobie dwa wspomagacze z ułatwień dostępu: pierwszy z nich to skaner który podświetla przedmioty w pobliżu, drugi natomiast to lekkie spowolnienie czasu przy celowaniu z broni. Gra jest znacznie przyjemniejsza z tymi ułatwieniami, jednak nie musicie ich uruchamiać. Nie stracicie żadnych achievmentów;
  • tradycyjnie będę wdzięczny za komentarze, udostępnienia oraz przede wszystkim subskrypcje – kanał ciągle rośnie i byłoby bardzo fajnie jakbyście wpadali częściej i zostawiali jakieś komentarze czy inne sugestie 🙂 odpisuje na wszystkie komentarze.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

Wszystkie odcinki możecie także obejrzeć bezpośrednio na playliście: Zagrajmy w The Last of Us 2 na kanale BigBadDice. No to lecimy z tematem, poniżej 28 odcinków z pełnego przejścia gry. Niestety, żeby zdobyć platynkę trzeba grę ukończyć dwa razy – za pierwszym razem chyba nie jest możliwe zdobycie wszystkich ulepszeń broni oraz wszystkich umiejętności dla Ellie oraz Abby. Tak więc będziecie musieli zacząć New Game+ po ukończeniu zabawy i przynajmniej ukończyć kampanię Ellie by zdobyć wymagane przedmioty dla Abby.

Ellie

1. Prolog, Bitwa na śnieżki, Punkt widokowy

2. Patrol, Horda, Górski Dom, Dom Joela

3. Brama, Śródmieście, Sklep Muzyczny

4. Seattle, Synagoga, Bank, Hotele Serevana

5. Capitol Hill, Posterunek, Ucieczka

6. Pole minowe, Kanał 13

7. Tunele, Ruiny metra, Człapacze

8. Teatr, muzeum, prezent urodzinowy

9. Hillcrest i walka z psami

10. Hillcrest, uciekanie przed WLF

11. W poszukiwaniu strun, Droga do szpitala

12. Serafici, Park, Czychacze

13. Szpital, polowanie na Norę

14. Droga do Akwarium, posterunki

15. Zatopione miasto, purchlak

16. Infiltracja, Lekcja tropienia

Abby

17. Stadion, Magazyn, Wagony

18. Baza, Akwarium, Retrospekcja

19. Wrogie terytorium, dzielnica, baza blizn

20. Świąteczna wizyta, las

21. Świąteczna wizyta, Las

22. Droga na skróty, Podniebny most

23. Zejście, Hotel pełen zarażonych

24. Epicentrum, Król Szczurów

25. Akwarium, przystań, snajper

26. Ucieczka z wyspy, Atak WLF na Blizny

27. Walka z Ellie, Farma

28. Constance 2425, Kurort, Plaża, Koniec gry

Poprzednio Kingdom Death Monster - mocno subiektywna recenzja - wejdziesz ze mną w ciemność?
Następny Krówkonosz – recenzja – kto umie paść krowy najlepiej?