Wartales – Matthias Lund – Jak go pokonać? Poradnik


Mimo że Matthias Lund z Wartales może wydawać się przeszkodą, którą nie da się pokonać, istnieją taktyki i sprzęt, które mogą zmusić go do ustąpienia. Jako jeden z pierwszych bossów NPC w grze, Matthias jest godnym przeciwnikiem, który potrafi zadawać i pochłaniać nadmiar obrażeń.

Matthias Lund włada ogromną maczugą, która może w jednym ruchu wystrzelić kilku Twoich najemników. Chociaż spotkanie z nim jest opcjonalne, gracze muszą go pokonać, jeśli chcą zakończyć zlecenia na plakacie poszukiwań w Karczmie Stromkapp. Pokonanie tego bossa nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też konieczne, aby gracze polegali wyłącznie na najlepszych klasach początkowych lub przesadnie potężnym ekwipunku. Poprzez odpowiednie wykorzystanie narzędzi i zapoznanie się z zachowaniem Matthiasa, nawet czteroosobowa drużyna może go pokonać bez ponoszenia żadnych strat.

Wartales - Matthias Lund Boss - Jak go pokonać?

Nie bądź elf, dej suba!

Sposób ataku i mechanika Matiasa Lunda

Matias ma specyficzny sposób atakowania, koncentrując się na członku drużyny najbliżej niego. Robi to, rzucając dwie różne formy ataku: Sąd Luceilli i Zemsta Luceilli. Pierwszy z nich wskazuje, na którego członka drużyny skupia się Matias, podczas gdy drugi to atak dwuetapowy, który zadaje duże obrażenia w łuku. Ważne jest zarządzanie opóźnieniem pomiędzy etapami celowania i trafienia w Zemście Luceilli, jednocześnie balansując uwagę Matiasa między członkami drużyny, aby wygrać tę walkę.

Matias Lund różni się od większości innych wrogów w Wartales. Nie można z nim walczyć otwarcie rzucając wszystkich swoich żołnierzy, a także jest odporny na efekty odrzutu. Umiejętności takie jak Strzał Odrzutu są nieskuteczne w tej walce, więc gracze muszą unikać lub zmniejszać obrażenia od Zemsty Luceilli.

Porady dotyczące pokonania Matiasa Lunda

Istnieje wiele strategii pokonania Matiasa, wszystkie oparte na opanowaniu powyższej mechaniki. Dowolny skład drużyny może odnieść sukces, ale niektóre kombinacje członków drużyny są bardziej efektywne w tej walce niż inne. Gracze powinni przygotować porządny ekwipunek i przynajmniej 5-6 członków drużyny przed walką z bossem.

Statystyki Matiasa skalują się wraz z poziomem gracza i drużyny, co oznacza, że zawsze będzie on trudnym przeciwnikiem. Aby go pokonać, gracze powinni przygotować efekty zadające obrażenia w czasie, takie jak Krwawienie, Trucizna i Oparzenie. Łucznicy z zatrutymi sztyletami, Brutali z młotami i osoby z pochodnią w drugiej ręce mogą pomóc przetrzeć drogę przez grubą warstwę zdrowia i pancerza Matiasa. Dodatkowo, Łucznicy są bardzo wartościowi w tej walce, ponieważ mogą zadawać obrażenia bez narażania się na ataki w swojej turze.

Aby się bronić przed atakami Matiasa Lunda, gracze powinni przygotować 2-3 członków drużyny z przodu, wyposażonych w tarcze i jak najwięcej efektów zmniejszających obrażenia. Wojownicy lub Brute z umiejętnościami takimi jak Defensive Stance i Weakening Blow są niezbędni w tej walce, ponieważ mogą zapobiec natychmiastowemu pokonaniu przez wroga.

Podczas walki gracze muszą zwracać uwagę na odległości między postaciami. Matthias zawsze atakuje najbliższego mu członka drużyny, co oznacza, że bliscy walczący mogą przypadkowo znaleźć się w jego polu widzenia. Najlepiej trzymać czołgów blisko bossa i po przeciwnych stronach siebie. W ten sposób, gdy Matthias odepchnie jednego z czołgów, drugi będzie gotowy, aby przejąć jego uwagę.

Sprawdź także poradnik Jak zarabiać pieniądze w Wartales.

Wartales ogrywamy na naszym kanale YouTube. Zobacz koniecznie!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Warhammer Chaosbane - Recenzja wersji na Playstation 5
Następny Premiery kinowe w maju 2023!