Wkrótce pojawi się pierwszy zestaw Lego z Dungeons & Dragons!


Miłośnicy klocków Lego i lochów pełnych potworów mają powody do świętowania! Po miesiącach plotek i przecieków, Lego w końcu ujawniło swoją pierwszą współpracę z Dungeons & Dragons. Zestaw Lego Ideas Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale to idealny prezent dla fanów obu marek, a także świetny sposób na uczczenie 50-lecia D&D.

Zestaw inspirowany Dungeons & Dragons, którego cena wynosi 359,99 dolarów, trafi do sprzedaży już 1 kwietnia, ale wcześniej mogą go zdobyć członkowie programu Lego Insider. Pre-ordery ruszają 1 kwietnia wyłącznie w sklepach Lego. Pozostali gracze będą musieli poczekać do 4 kwietnia, by móc rzucić kośćmi i spróbować swojego szczęścia. Warto się spieszyć, ponieważ osoby, które złożą zamówienie przed 7 kwietnia, otrzymają w prezencie specjalną kostkę do gry w kształcie Mimika!

Lego Ideas Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale składa się z aż 3745 klocków! To imponujący zestaw, który powstał na bazie projektu zgłoszonego przez Lucasa Bolta w programie Lego Ideas. Został on zaakceptowany w styczniu tego roku. Główną budowlą zestawu jest położona nad rzeką karczma, stojąca tuż obok starożytnej fortecy z wieżą strażniczą i lochami ukrytymi pod nią. Zespół projektantów Lego udoskonalił pierwotny projekt Bolta, dodając m.in. zdejmowalny dach karczmy oraz dodatkowe detale do wieży i lochów.

W zestawie znajdziemy aż sześć minifigurek Lego: Orczego Łotrzyka, Gnomiego Wojownika, Elfskiego Czarodzieja, Krasnoludzkiego Kleryka, Dragonborniego Barda i Ludzkiego Złodzieja. Dla fanów, którym zależy wyłącznie na minifigurkach, jesienią pojawi się oddzielny zestaw. Jednak to nie wszystko, co oferuje Lego Ideas D&D: Red Dragon’s Tale. W pudełku znajdziemy również imponujące potwory zbudowane z klocków! Oprócz trzech szkieletów, zestaw zawiera Beholdera, Sówko-niedźwiedzia, Mimika, Kostkę Galaretowatą oraz parę mikroskopijnych Pędów Mykonidów. Gwiazdą zestawu jest jednak bez wątpienia potężny Czerwony Smok Popielny Ryk, który czatuje na murach fortecy.

Warto wspomnieć, że zestaw Lego Ideas Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale oferuje coś więcej niż tylko klocki i minifigurki. Współpracując z Wizards of the Coast, twórcy Lego przygotowali jednorazową przygodę RPG (one-shot) inspirowaną światem D&D. Przygodę można pobrać bezpłatnie w formie cyfrowej, jeśli jest się członkiem programu Lego Insider (2700 punktów Insider). Przygoda będzie dostępna również na platformie D&D Beyond wraz z kartami postaci, cyfrowymi kośćmi i innymi dodatkami.

Lego Ideas Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale to gratka zarówno dla fanów Lego, jak i miłośników Dungeons & Dragons. To połączenie kultowych marek w imponującym zestawie, który pozwoli budować, bawić się i przeżywać emocjonujące przygody. Zobacz też nasze inne artykuły dotyczące Dungeons & Dragons takie jak Najpotężniejsze zaklęcia z D&D czy też Najlepsze klasy dostępne w systemie papierowym.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Kim jest księżniczka Irulana z Diuny?
Następny Alone in the Dark - Poradnik Osiągnięć - Jak zdobyć platynę?