Wszystkie filmy Pokémon – streszczenie


Oto wszystkie filmy Pokémon, które miały premierę! Od czego zacząć swoją przygodę z tym filmowym uniwersum?

Filmy o Pokémonach często spotykają się z chłodnymi recenzjami krytyków, niemniej jednak wśród fanów film inauguracyjny cieszy się dużym uznaniem, głównie ze względu na kreację postaci Mewtwo. Pokémon 5 to kolejna uwielbiana pozycja, do tego stopnia, że jej sceneria, Alto Mare, pojawiła się w ostatnich odcinkach anime Asha Ketchuma.

Ogólnie rzecz biorąc, jakość filmów o Pokémonach jest różna, co sprawia, że trudno je polecić osobom, które nie są entuzjastami serii. Mimo to, jako prawie coroczne premiery, trwające ponad dwie dekady, filmy Pokémon były konsekwentnie traktowane jako wydarzenia godne uwagi, często zbiegające się ze specjalnymi dystrybucjami rzadkich Pokémonów w grach. Pomimo oskarżeń o bycie zwykłym chwytem marketingowym, filmów o Pokémonach nie należy od razu odrzucać. Jak w przypadku każdej rozbudowanej serii filmowej, niektóre tytuły wyróżniają się, inne zaś zawodzą.

Biorąc pod uwagę obecną przerwę w premierach, można mieć nadzieję, że następny film o Pokémonach będzie produkcją wysokiej klasy, która spodoba się zarówno długoletnim fanom, jak i nowicjuszom, niezależnie od tego, czy Ash Ketchum będzie główną postacią.

Pokémon: Film pierwszy (1998)

Ash Ketchum i jego przyjaciele wyruszają na wyspę Shamouti, aby wziąć udział w Turnieju Poké-Ligi. Tam odkrywają potężnego Mewa, który zostaje skradziony przez złego trenera. Ash i jego przyjaciele muszą uratować Mewa i powstrzymać złoczyńcę.

Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę (1999)

Ash i jego przyjaciele spotykają Mewtwo, sklonowanego Pokemona, który pragnie zemścić się na ludziach. Ash musi przekonać Mewtwo, że nie wszyscy ludzie są źli i że można znaleźć przyjaźń i miłość.

Pokémon 3: Zaklęcie Unown (2000)

Ash i jego przyjaciele spotykają tajemnicze Pokémony o nazwie Unown, które mają moc kontrolowania rzeczywistości. Muszą powstrzymać złego trenera przed wykorzystaniem Unown do zniszczenia świata.

Pokémon 4: Głos lasu (2001)

Ash i jego przyjaciele podróżują w czasie, aby uratować Celebi, mitycznego Pokemona, przed złoczyńcą. Podczas podróży odkrywają sekrety lasu i znaczenie przyjaźni.

Wszystkie filmy Pokémon

Pokémon 5: Bohaterowie (2002)

Ash i jego przyjaciele udają się do Alto Mare, gdzie odbywa się coroczny Festiwal Wody. Tam muszą powstrzymać złego trenera przed zniszczeniem miasta i kradzieżą potężnego Latiosa.

Pokémon: Jirachi – spełnione marzenia (2003)

Ash i jego przyjaciele spotykają Jirachi, mitycznego Pokemona, który ma moc spełniania życzeń. Muszą chronić Jirachi przed złoczyńcą, który chce wykorzystać jego moc do złych celów.

Pokémon: Cel – Deoxys (2004)

Ash i jego przyjaciele spotykają Deoxys, kosmicznego Pokemona, który przybył na Ziemię. Muszą odkryć tajemnicę Deoxys i powstrzymać go przed zniszczeniem miasta.

Pokémon: Lucario i tajemnica Mew (2005)

Ash i jego przyjaciele podróżują do królestwa Fiore, gdzie odbywa się turniej Pokémonów. Tam spotykają Lucario, mitycznego Pokemona, który pomaga im odkryć tajemnicę Mew.

Pokémon: Ranger and the Temple of Sea

Ash i jego przyjaciele spotykają Asha Ketchuma, młodego strażnika Pokémonów, który chroni mityczny klejnot. Muszą połączyć siły, aby powstrzymać złego trenera przed kradzieżą klejnotu i zniszczeniem oceanu.

Pokémon: Wzejście Darkraia (2007)

Ash i jego przyjaciele spotykają Darkraia, mitycznego Pokemona, który sprowadza na świat koszmary. Muszą odkryć jego tajemnicę i powstrzymać go przed zniszczeniem miasta.

Wszystkie filmy Pokémon

Pokémon: Giratina i Strażnik Nieba (2008)

Ash i jego przyjaciele podróżują do świata duchów, gdzie spotykają Giratina, mitycznego Pokemona. Muszą pomóc Giratina uratować świat duchów przed zniszczeniem.

Pokémon: Arceus i Klejnot Życia (2009)

Ash i jego przyjaciele spotykają Arceus, stwórcę wszechświata. Muszą pomóc Arceusowi odzyskać Klejnot Życia i uratować świat przed zniszczeniem.

Pokémon: Zoroark,- Mistrz Iluzji (2010)

Ash i jego przyjaciele spotykają Zoroarka, Pokemona potrafiącego tworzyć potężne iluzje. Trn szuka zemsty na ludziach, którzy skrzywdzili jego rodzinę. Ash musi mu pomóc zrozumieć, że nie wszyscy ludzie są źli i pomóc mu znaleźć pokój.

Pokémon: Biel Victini i Zekrom (2011)

Ash trafia do regionu Unova, gdzie spotyka Victini, mitycznego Pokemona Victini, który rozdaje szczęście. Jednak region jest rozdarty konfliktem między dwoma legendarnymi Pokémonami: Zekrom, który reprezentuje ideały prawdy i Reshiram, który reprezentuje ideały ideałów. Ash musi pomóc rozwiązać konflikt i zjednoczyć region.

Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości (2012)

Ash kontynuuje podróż po regionie Unova, gdzie musi stawić czoła Kyurem, legendarnemu Pokémonowi, który pochłania moc innych Pokémonów. Ash musi połączyć siły z trenerami Zekroma i Reshirama, aby powstrzymać Kyurema i przywrócić pokój do regionu.

Pokémon: Genesect i Objawiona Legenda (2013)

Ash i jego przyjaciele odkrywają grupę zmodyfikowanych genetycznie Pokémonów Genesect, które pragną zniszczyć cywilizację. Muszą połączyć siły z Mewtwo, legendarnym Pokémonem, aby powstrzymać Genesecty i uratować świat.

Pokémon: Hoopa i Starcie Wszech Czasów (2015)

Ash i jego przyjaciele spotykają Hoopa, mitycznego Pokemona, który potrafi podróżować przez czas. Jednak moc Hoopy zostaje wykorzystana do zniszczenia miasta. Ash musi pomóc Hoopa opanować swoją moc i uratować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Pokémon: Volcanion i Mechaniczny Zachwyt (2016)

Ash i jego przyjaciele spotykają Volcaniona, mitycznego Pokemona chroniącego mechaniczne stworzenie o nazwie Magearna. Zły wynalazca chce schwytać Magearnę, a Ash musi połączyć siły z Volcanionem, aby ją chronić.

Wszystkie filmy Pokémon

Pokémon: Wybieram Cię! (2017)

Film opowiada historię Asha Ketchuma od nowa, przedstawiając jego marzenie zostania Mistrzem Pokémon i jego pierwsze spotkanie z Pikachu. Film zawiera nowe elementy i sceny, które nie pojawiły się w serialu animowanym.

Pokémon: Siła jest w nas (2018)

Ash i jego przyjaciele podróżują do Fula City, gdzie odbywa się coroczny Festiwal Pokémonów. Tam spotykają młodego trenera imieniem Sophocles, który walczy o pokonanie własnych słabości. Ash pomaga Sophocles uwierzyć w siebie i odkryć prawdziwą siłę przyjaźni między trenerem a Pokémonem.

Detektyw Pikachu (2019)

Tim Goodman, syn słynnego detektywa Harry’ego Goodmana, łączy siły z Pikachu, aby rozwiązać tajemnicze zaginięcie swojego ojca. Wraz z pomocą Lucy Stevens, reporterki tropiącej przestępstwa, odkrywają spisek, który może zagrozić koegzystencji ludzi i Pokémonów. Film łączy elementy animacji komputerowej i gry aktorskiej.

Pokémon: Sekrety Dżungli (2020)

Ash i Pikachu wyruszają do Okoya, mitycznej dżungli, gdzie spotykają Zarude, mitycznego Pokemona chroniącego Zarude, młodego Pokemona. Muszą odkryć sekrety dżungli i powstrzymać złych ludzi przed zniszczeniem jej naturalnego piękna.

 

 

 

Zobacz też: Jak odróżnić fałszywe karty Pokemon TCG od prawdziwych?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Alone in the Dark - Jak przejść grę bez leczenia? - Abstynencja
Następny Nadchodzi mroźna zima: Tails of Iron 2: Whiskers of Winter zadebiutuje wkrótce!