Alone in the Dark – Wszystkie zakończenia (w tym sekretne) i jak je zdobyć?


Alone in the Dark_20240403081838

Alone in the Dark to remake kultowej gry survival horror z 1992 roku. Gracz wciela się w Edwarda Carnby’ego, który musi odkryć tajemnice nawiedzonego domu Derceto i uratować Emily Hartwood. Gra oferuje kilka zakończeń, w tym sekretne, które można odblokować, spełniając określone warunki.

W tym poradniku przedstawimy wszystkie zakończenia Alone in the Dark, w tym sekretne, i wyjaśnimy, jak je zdobyć. Opiszemy również szczegółowo kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć każdy finał. Przerażający remake Alone in the Dark rzuca Cię wprost w koszmar Derceto Manor. W przeciwieństwie do wielu współczesnych gier, Alone in the Dark czerpie pełnymi garściami z klasycznego horroru survivalowego, oferując nie jedno, a wiele zakończeń! Czy uciekłeś ciemności, czy ona cię pochłonęła? Ten poradnik będzie Twoim kluczem do odblokowania każdego możliwego losu.

Podobnie jak w innych klasycznych tytułach, odkrycie tych zróżnicowanych zakończeń zależy od zebrania ukrytych przedmiotów zwanych „Lagniappes”. Te rozrzucone znajdźki działają jak elementy puzzli, odkrywając głębszą historię i wpływając na wynik Twojej podróży. Niektóre Lagniappes wymagają ukończenia gry kilkukrotnie (na szczęście Twój postęp się zapisuje!), a ich lokalizacje mogą być sprytnie ukryte. Ale nie bój się, dzielny odkrywco, mamy Cię! Ten poradnik będzie Twoją mapą drogową przez ciemność. Szczegółowo opiszemy dokładne lokalizacje każdego Lagniappe i wyjaśnimy ścieżki, które odblokowują. Dzięki naszej kompleksowej strategii doświadczysz pełnej opowieści Alone in the Dark. Więc chwyć za latarkę, przygotuj się na przerażające momenty i zanurz się w tajemnice Derceto Manor. Z tym poradnikiem u boku odkryjesz każdy zwrot akcji, jaki Alone in the Dark ma do zaoferowania!

Uwaga: poradnik zawiera spoilery dotyczące fabuły gry.

Standardowe Zakończenie w Alone in the Dark (Emily i Edward)

Dotarcie do standardowego zakończenia jest stosunkowo proste. Wystarczy ukończyć grę jako Emily lub Edward, pokonując finałowego bossa. Obie postacie zobaczą wtedy podobną historię, jednak z nieco innej perspektywy – oczyma Emily lub Edwarda.  Musisz jednak pamiętać, że każde z zakończeń ma swój własny achiewment.

Mroczne zakończenie Emily

Chcesz zobaczyć jak Emily poddaje się mocy Mrocznego Człowieka? Musisz zebrać zestaw Lagniappe o nazwie „Godne Pożegnanie” („Dying with Dignity”). W jego skład wchodzą:

  • Nuty – W rozdziale 2, w sekcji Katakumb, znajdziesz je w szczelinie tuż po odkryciu płyty „Ofiara” i powrocie na powierzchnię.
  • Zdjęcie Wojenne – Znajduje się na komodzie w Pokoju Ruth (dostępne tylko podczas gry Emily).
  • Metka Zwłok – Po sekwencji z I Wojny Światowej w rozdziale 4, znajdziesz ją na jednym z przykrytych ciał w Izbie Chorych (dostępne tylko podczas gry Emily).

Po zebraniu zestawu „Godne Pożegnanie,” w mieszkaniu Doktora Graya (arena z klasycznym ujęciem kamery), wejdź do schowka, gdzie zwykle znajduje się klucz do szafy. Teraz możesz wejść w interakcję z małym stolikiem bocznym w pokoju, dając Ci możliwość użycia rozpuszczalnika na obrazie Jeremy’ego, który cały czas nosisz przy sobie. Jeśli wykonałeś powyższe czynności, po walce z bossem Jeremym uruchomi się nowa scenka przerywnikowa. Gdy zbliży się do Ciebie Mroczny Człowiek, animacja zwolni na sekundę, a dźwięk zniknie – ta część jest interaktywna. Naciśnij w dół, aby opuścić broń, a następnie w prawo, aby podnieść drugą rękę. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć całe zakończenie (i zdobyć trofeum „Radical Acceptance”).

Mroczne zakończenie Edwarda

Edward może również ulec mrocznym siłom Derceto. Aby odblokować to zakończenie, musisz zebrać zestaw Lagniappe o nazwie „Kozioł Bez Rogów” („Goat Without Horns”). W jego skład wchodzą:

  • Zakonserwowany Gad – Znajduje się w barze w dzielnicy French Quarter w rozdziale 1. Jest tuż obok kluczy Batisty’ego, więc nie możesz go przegapić.
  • Grzechotka – Wcześnie w rozdziale 4 odblokuj Wielki Salon z korytarza głównego skrzydła zachodniego, a następnie wejdź do środka. Następnie wyjdź z Wielkiego Salonu, przejdź kawałek korytarzem i wróć – Salon się zmieni, odzyskawszy dawną świetność. Chwyć Grzechotkę za barem.
  • Bluźnierczy Totem – Ten przedmiot znajdziesz podczas unikalnej sekwencji Edwarda w rozdziale 4. Zbliżając się do Mostu na Rzece Perłowej, dotrzesz do rozwidlenia. Skręć w lewo, a dotrzesz do zniszczonej szopy. Wewnątrz znajduje się Bluźnierczy Totem (dostępny tylko podczas gry Edwardem).

Po zdobyciu zestawu „Kozioł Bez Rogów,” musisz złożyć ofiarę u Szepczącego Drzewa (dużego drzewa w Konserwatorium) w rozdziale 4. W zależności od kolejności wykonywanych czynności, możesz nie być w stanie złożyć ofiary w tej samej rozgrywce, w której zbierzesz zestaw „Kozioł Bez Rogów”. W takim przypadku będziesz musiał ukończyć grę jeszcze raz, aby zobaczyć to zakończenie. Jeśli złożyłeś ofiarę, pod koniec gry, gdy zwykle pojawia się ostateczny boss, zostanie odtworzona inna scenka przerywnikowa. W pewnym momencie pojawi się Emily i zastrzeli Batisty’ego, który trzyma Edwarda. Kolejna część scenki jest interaktywna – przytrzymaj lewo, aby skupić się na Grace wiszącej na drzewie. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć całe zakończenie (i zdobyć trofeum „One of the Thousand Young”).

Te Dziwne Zakończenie w Alone in the Dark (Grace)

To niecodzienne zakończenie gry pozostanie niespodzianką. Aby je odblokować, musisz zebrać zestaw Lagniappe o nazwie „Cały Świat Jest Sceną” („All the World’s a Stage”). W jego skład wchodzą:

  • Serwetka z Zagadką – Znajduje się w rozdziale 4 podczas sekwencji tajemnicy Edwarda w Dzielnicy Francuskiej. Serwetkę znajdziesz na stoliku bocznym w holu hotelu (dostępne tylko podczas gry Edwardem).
  • Pudełko Ciasteczek – Znajduje się w Izbie Chorych po sekwencji z I Wojny Światowej w rozdziale 4. Napraw bezpiecznik, a następnie przeszukaj biurko w rogu. (dostępne tylko podczas gry Emily).
  • Zabawkowy Talizman – Ten ostatni Lagniappe znajduje się na podłodze obok biurka w Mieszkaniu Doktora Graya w rozdziale 4.

Po wykonaniu powyższych czynności, kontynuuj grę, aż dotrzesz do miejsca, w którym zwykle pojawia się finałowy boss. Zamiast tego porozmawiaj z Grace w pobliżu drzewa i podaruj jej prezent. Odblokuje to trofeum „What Just Happened?” („Co Właśnie Się Stało?”). I voila! To wymaga trochę wysiłku, ale tak właśnie zdobywasz wszystkie zakończenia gry (oraz powiązane z nimi trofea)!

Podsumowanie

Po ukończeniu gry Alone in the Dark i odkryciu wszystkich jej sekretów, nadszedł czas na podsumowanie. Gra oferuje kilka satysfakcjonujących zakończeń, które zależą od wyborów dokonanych przez gracza podczas rozgrywki. Oprócz głównych zakończeń, Alone in the Dark zawiera również sekretne zakończenie, które wymaga spełnienia dodatkowych warunków. To zakończenie rzuca nowe światło na historię gry i oferuje bardziej niepokojącą interpretację wydarzeń. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci w odkryciu wszystkich zakończeń Alone in the Dark. Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi wyborami podczas rozgrywki, aby doświadczyć wszystkich ścieżek fabularnych, jakie oferuje gra.

Jeżeli szukasz więcej pomocy z Alone in the Dark, to koniecznie zajrzyj do naszego poradnika osiągnięć do gry oraz poradników, gdzie tłumaczymy jak przejść grę bez leczenia oraz jak przejść grę w trzy godziny.

Poprzednio Helios sala Dream - co to jest, cena i nasza opinia
Następny Godzilla i Kong: Nowe imperium - Recenzja - Mamy film roku!