Diablo Immortal – Poradnik dla początkujących – O czym musisz wiedzieć zaczynając grę?


Diablo Immortal to gra, której akcja dzieje się między fabułą drugiej i trzeciej części. Ponownie wcielamy się w śmiałka, który stanie naprzeciwko hordom piekieł. O czym jednak musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz zabawę z Diablo Immortal? Przedstawiam parę najważniejszych informacji!

Diablo Immortal to darmowa gra akcji z rzutem izometrycznym (z lotu ptaka), która opiera się na fabule jednej z najpopularniejszych franczyz w historii gier komputerowych. W Diablo Immortal naszym celem jest odkrycie tajemnic leżących za kamieniami duszy lub też świata, potężnymi artefaktami, które przyciągają do siebie mroczne moce. Po ukończeniu kampanii czeka na nas etap zwany endgame, czyli momencie, który rozpoczyna się po zdobyciu maksymalnego poziomu doświadczenia oraz ukończeniu kampanii fabularnej. O tym jednak porozmawiamy w innym artykule, który przygotuje i będzie dotyczył ekskluzywnie tego, co można robić po ukończeniu gry. Teraz skupimy się na tym, co powinien wiedzieć każdy początkujący w Diablo Immortal.

Czy Diablo Immortal posiada cross-play?

Diablo Immortal zostało wydane zarówno na komputery osobiste w ramach przestrzeni battle net (czyli grę odpalamy przez klienta battle net) oraz na telefonach komórkowych, gdzie aplikację można pobrać w odpowiednim appstore, w zależności czy macie telefon z Androidem czy też z IOS. Gra Diablo Immortal posiada pełny crossplay, a to oznacza, że możemy tym samym kontem logować się zarówno na telefonie, jak i na komputerze osobistym. Oczywiście nie możemy być zalogowani w dwóch miejscach w danym momencie w grze. To nie zmienia jednak faktu, że w zależności od danej sytuacji, możemy grać tak jak nam się podoba i wykonywać różne działania gdzie tylko chcemy.

Niestety, gra Diablo Immortal wymaga olbrzymich pokładów miejsca na telefonach – wymaga ponad 27 gb miejsca w wersji na PC. Ta wartość prawdopodobnie będzie się zwiększać w miarę dodawania kolejnych sezonów i aktywności. Na szczęście wersja na telefony jest mniejsza – instalator powie nam, że wymaga jedynie klienta o wielkości 2.5 GB, ale w rzeczywistości gra będzie potrzebowała jeszcze około 10 GB do dociągnięcia po instalacji. Nie martw się jednak, instalator podzielił grę na fragmenty i będziesz mógł rozpocząć grę natychmiast po zainstalowaniu i dociągnięciu najważniejszych plików. Brakujące dane dotyczące innych map, tekstur HD czy też plików dźwiękowych będą dociągane w trakcie zabawy.

Którą klasę wybrać?

O samych klasach pisałem oddzielny artykuł, który opublikowałem tutaj – Diablo Immortal i Klasy Postaci. Jeżeli wahasz się między wyborem, to warto zajrzeć właśnie tam i podjąć decyzję w oparciu o to, czego oczekujesz od gry i jak chcesz grać. Jeżeli jednak masz zamiar osiągać najwyższe punktacje na arenach pvp i zdobywać szczyty list Głębokich Szczelin lub nawet samodzielnie robić rajdy to niestety mam dla Ciebie złą wiadomość. Diablo Immortal to paskudne pay to win (przygotuję o tym oddzielny materiał) i w endgame, jeżeli chcesz rywalizować z innymi na arenach pvp czy też w aktywnościach pve to będziesz potrzebować sporej ilości gotówki. Niestety darmowa kampania (która jest niezła i warto zagrać w Diablo Immortal dla niej samej) ma swoją cenę i zapłacą za nią hardkorowi gracze.

Diablo Immortal poradnik dla początkujących tworzenie postaci

Ekwipunek w Diablo Immortal

Jeżeli chodzi o zarządzanie ekwipunkiem w omawianej grze, to mamy tutaj do czynienie z hybrydą tego co znamy z poprzednich części Diablo oraz z mechanikami z gier mobilnych. W praktyce polega to na tym, że rzeczywiście będziemy zbierać ekwipunek w trakcie gry, ale jedyne co jest ważne z niego, to poziom mocy. Podobnie jak np. w Destiny 2, każda część ekwipunku daje jakiś poziom mocy. Natomiast jeżeli chodzi o statystyki, to te powiększamy za pomocą ulepszania danego slota w ekwipunku. Kosztuje to surowce które uzyskujemy po rozłożeniu przedmiotów, a sam poziom przechodzi na inny ekwipunek. To samo dotyczy też kryształów – je montujemy w danym miejscu ekwipunku, a nie w samym przedmiocie, co pozwala na przenoszenie poziomu oraz kryształów niezależnie od ekwipunku. Wynikają też z tego komplikacje, które wykorzystuje oczywiście Blizzard. Zarówno przedmioty potrzebne do ulepszania ekwipunku, jak i szansę na zdobycie lepszych kryształów możemy uzyskać ze sklepiku premium. Zresztą nie bez powodu w menu to właśnie sklepik jest na pierwszym miejscu. Jak jednak mówiłem, o Pay to Win porozmawiamy innym razem.

Diablo Immortal poradnik ekwipunek

Co do samych ulepszeń – nie trzymaj przedmiotów na później. Jeżeli nie masz smykałki kolekcjonera i chęci zebrania wszystkich kryształów w grze, to śmiało poświęcaj je na ulepszanie lepszych kryształów które używasz. One wpływają na szansę wypadnięcia magicznych przedmiotów i dają dodatkowe korzyści. To samo jeżeli chodzi o ulepszanie ekwipunku – nie trzymaj przedmiotów do ulepszania nie wiadomo ile tylko wydawaj je regularnie na kolejne ulepszenia.

Diablo Immortal poradnik dla początkujących sklep

Teleportuj się wszędzie – efektywne wykorzystywanie czasu w Diablo Immortal

Zanim przejdziemy do jeszcze jednego ważnego elementu, to warto powiedzieć o udogodnieniach, które możemy znaleźć w Diablo Immortal. Po pierwsze, nasza postać jest w stanie teleportować się dosłownie wszędzie. Wystarczy nie raz, że wciśniemy dany cel w dzienniku i będziemy w stanie natychmiast tam się przenieść. Jeżeli nie ma w pobliżu portalu lub go jeszcze nie odkryłeś, to będziesz także w stanie po prostu ustawić autorun na daną lokację. Jako, że sporo questów niestety opiera się na takim bieganiu, jest to całkiem spore udogodnienie.

Kolejnym istotnym elementem jest granie w drużynie. Jeżeli grasz z kimś w drużynie, nawet nie będąc w danej lokalizacji, to wszyscy otrzymujecie bonusowe doświadczenie. Tego typu mechanika bardzo się przydaje przy rozwijaniu nowych postaci. Kolejnym elementem są tak zwane oddziały (warbands), które są mechaniką uproszczonych gildii. Są to drużyny złożone z maksymalnie 10 graczy, którzy wspólnie grając zdobywają różne cele i oczywiście także bonusowe doświadczenie. Także musicie być razem w drużynie by zaliczać cele oddziału, niemniej otrzymacie w ten sposób różne cenne nagrody.

Czy opłaca się kupić Battle Pass?

W wielu grach dostępnych dzisiaj na rynku można kupić coś, co nazywa się przepustką sezonową. Mówiąc w skrócie, jest to specjalny rodzaj abonamentu, który kupuje się na dany okres czasu i w tym okresie możemy uzyskać dodatkowe nagrody, często dostępne także w formie płatnej możliwej do kupienia bezpośrednio w sklepie. Nie inaczej jest z Diablo Immortal. Darmowa przepustka pozwala na uzyskanie pewnych podstawowych korzyści, jednak płatna pozwoli na zyskanie większej liczby przedmiotów takie jak klejnoty czy też nawet specjalne talizmany tak bardzo potrzebne do robienia wysoko poziomowych szczelin. Przepustka kosztuje 4,99 Euro w wersji zwykłej oraz 14,99 euro w wersji złodziejskiej. Jak już pewnie zauważyliście, sugeruje kupienie tańszej wersji. Za dodatkowe 10 euro otrzymacie około 10 darmowych poziomów przepustki oraz syf w postaci ładniejszej animacji otwierania portalu oraz ramki na portret bohatera. Warto to dokupić, jeżeli zabraknie Wam czasu do zdobycia finalnych poziomów i uzyskania maksymalnych efektów z battle passa.

Samą przepustkę w podstawowej wersji opłaca się kupić, gdyż oprócz tego że otrzymamy bardzo ładną skórkę postaci (nie oszukujmy się, jest warta więcej niż jakaś pieprzona ramka), które normalnie są warte 20 euro w sklepie, to w ramach zaliczania kolejnych poziomów sezonu zyskamy także dwa kamienie dające nam szansę na zdobycie najlepszych kryształów z pradawnej szczeliny. Pojedynczy taki kamień kosztuje mniej więcej 2 – 3 euro.

Diablo Immortal poradnik przepustka sezonowa

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diuna: Imperium + Potęga Ix - testujemy insert od Laserox
Następny Szybkozłączki pneumatyczne - funkcjonalne, praktyczne i niezawodne