Ukryte Siedliska w Diablo Immortal – Poradnik z mapami


Diablo Immortal posiada w sobie parę ciekawszych aktywności, które możemy wykonywać codziennie. Jedną z nich są Ukryte Siedliska, czyli jedne z najważniejszych i jednocześnie najsłabiej wytłumaczonych elementów w grze. O co z nimi chodzi?

Ukryte Siedliska to w pewnym sensie ukłon do poprzednich części Diablo, gdzie regularnie trafialiśmy na losowo generowane podziemia. W Diablo Immortal działają one trochę podobnie do szczelin, z tym że nie mamy licznika oraz czasu, w którym musimy się zmieścić by wykonać dane siedlisko. Musimy jednak odnaleźć bossa obszaru oraz możemy po drodze wykonać do dwóch zadań pobocznych, prostych aktywności polegających na użyciu przedmiotu lub pokonaniu grupy potworków. To wszystko po to, żeby zdobyć klejnoty, które możemy umieszczać w naszych akcesoriach oraz możemy ich używać do ulepszania naszego ekwipunku.

Jak działają Ukryte Siedliska w Diablo Immortal?

Zasad funkcjonowania ukrytych siedlisk jest bardzo prosta. Co dziesięć minut zostanie otworzone jedno siedlisko w losowym miejscu mapy. Poniżej zamieszczam mapkę z najczęściej znajdowanymi miejscami ukrytych siedlisk. Może być ich więcej, jednak wiedząc czego szukacie i kierując się tymi punktami, macie dużą szansę na odnalezienie ich wszystkich. Po dziesięciu minutach, jeżeli nie uda nam się wejść do danego siedliska … to te zostanie zamknięte i otworzy się w innej lokacji. Rozumiecie więc naturę problemu? Jeżeli nie odnajdziecie ich w 10 minut, to równie dobrze możecie zacząć szukać ich od nowa.

Po co robić Ukryte Siedliska?

Oprócz różnych zadań codziennych, które możemy uzyskać, Ukryte Siedliska są głównym źródłem pospolitych kryształów, które umieszczamy w akcesoriach ekwipunku. Z uwagi na ukryte limity w grze, jesteśmy w stanie wykonać pięć ukrytych siedlisk dziennie, zanim szansa zdobycia klejnotu nie zostanie drastycznie zmniejszona. Oprócz tego bossowie Ukrytych Siedlisk posiadają zwiększoną szansę wypadnięcia przedmiotu egzotycznego. Sporą część swojego ekwipunku zdobyłem właśnie w Ukrytych Siedliskach. A jeżeli zastanawiacie się, gdzie można odnaleźć ukryte siedliska, to poniżej mapki z krótkimi poradami, które pomogą Wam w ich poszukiwaniu.

Miejsca, w których znalazłem ukryte siedliska oznaczyłem kostkami, jak mówiłem, może być ich więcej, ale zrobiłem ich już naprawdę wiele i zawsze powtarzały się w tych lokacjach. Po za tym blizzard regularnie dodaje nowe siedliska. Kiedy zbliżysz się do ukrytego siedliska, to te zostanie oznaczone na mapie błękitną ikoną portalu do podziemi, podobną do tej przy dungeonach (tylko że ta jest czerwona).

Warto też wspomnieć, że ukryte siedliska w Diablo Immortal są potrzebne do zrobienia map w 100%. Część zadań map jest przypisana właśnie do niektórych aktywności z Ukrytych Szczelin.

Ukryte Siedliska – Cmentarz Popielnych

Najwięcej ukrytych siedlisk w pierwszej lokacji, czyli Cmentarzu Popielnych, odnajdziecie na w południowo zachodniej części mapy. Warto właśnie tam rozpoczynać poszukiwania, gdyż jest duża szansa, że tam odnajdziecie jedno z siedlisk. Następnie robimy szybkie kółko wokół mapy.

Diablo Immortal Morze Szassarskie Ukryte Siedliska

Morze Szassarkie

Kolejna lokacja, czyli tradycyjna pustynia w Diablo, będzie posiadać znacznie mniej ukrytych siedlisk niż poprzednia. Tutaj jednak ukryte siedliska będą wyglądały jak studnie w kształcie diamentu. Zapamiętaj ten kształt, będzie powtarzać się regularnie.

Mroczna Knieja i Ukryte Siedliska

Mroczna Knieja bardzo mocno mi się kojarzy z podobną lokacją z Diablo 3. Te pozytywne wrażenia z Diablo Immortal bardzo pomogły mi przy eksploracji tej lokalizacji i chętnie zajrzałem pod każdy kamień. Właściwie sprawa tutaj jest prosta, rozpocznij swoją eksplorację od południowej części mapy i zasuwaj ścieżką. Większość Ukrytych Siedlisk (na tej mapie to jaskinie lub zarośnięte ruiny) będzie znajdować się na tyle blisko ścieżki, że jak będziesz blisko ich to pojawią się na twojej minimapie.

Żółcibagno

Nie ma dżungli, ale są za to toksyczne bagna. W Diablo Immortal ta lokacja jest prosta jak konstrukcja cepa i większość Ukrytych Siedlisk, które na Żółcibagnie są oznaczone jako jasinie, znajdziesz na południu. Jeżeli chcesz je robić na tej mapie, to zacznij od miasta Port Justyniana i ruszaj na północ. Potem jak Tobie zależy, to użyj teleportu z powrotem do miasta i idź na południe.

Diablo Immortal Biblioteka Zoltuna Kulla Ukryte Siedliska

Biblioteka Zoltuna Kulla

Ta lokacja jest niejako ewenementem dla serii Diablo. Wcześniej podobną zwiedzaliśmy w trójce, jednak ta była częścią lokacji pustynnej. Tutaj znajduje się ona jako samodzielna lokacja i jest zdominowana przez demony i golemy. Z uwagi na jej niewielki rozmiar, było to moje ulubione miejsce do farmienia siedlisk. W bibliotece są one oznaczone ponownie jako studnie z żółtą poświatą.

Góra Zavalin

Przed Państwem Góra zdominowana przez zombie mnichów oraz lokalną faunę opartą na mieszankach zwierząt i demonów. Pojawią się także kozły. Poszukiwanie ukrytych siedlisk zacznij od północnego portalu i leć na południe zahaczając o wszystkie kostki po drodze. Nie ma ich dużo, więc powinno Tobie to szybko pójść.

Diablo Immortal Zamarznięta Tundra Ukryte Siedliska

Zamarznięta Tundra

Przedostatnią lokacją będzie miejscówka, którą poznaliśmy w darmowym dodatku do Diablo 3 z kostką. Oprócz tego w dwójce pomagaliśmy dla barbarzyńców, którzy prowadzili wojny gdzieś w okolicy. Tym razem także pomożemy wojowniczej nacji, a jeżeli potrzebujesz ukrytych szczelin tutaj, to zacznij od południa i zrób rundkę wokół mapy.

Kraina Potępienia

Kraina Potępienia to ostatnia, niejako endgameowa lokacja w Diablo Immortal. Jest zdecydowanie najgorsza do poszukiwania ukrytych siedlisk, zwłaszcza przez fakt, że w połowie drogi będziemy musieli użyć portalu do przeniesienia się do właściwej lokacji. Jak mówiłem, nienawidzę tej lokacji i jeżeli robisz ukryte siedliska by zdobywać klejnoty i egzotyki, a nie by uzupełniać mapy, to wybierz jakąkolwiek inną mapę do farmienia siedlisk.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Summer Game Fest 2022 - najciekawsze tytuły - tydzień drugi
Następny Najlepsze pomysły na prezent dla gracza!