Everspace 2 to olbrzymi sukces! Jest trailer z recenzjami (w tym z naszą)


Po pięcioletnim okresie rozwoju, EVERSPACE 2 z sukcesem zadebiutował na PC, wzbudzając zainteresowanie zarówno entuzjastów gier kosmicznych, jak i mediów. Niezależny deweloper AA, ROCKFISH Games, odniósł ogromny sukces krytyczny i komercyjny z grą, sprzedając do tej pory ponad 300 000 kopii.

EVERSPACE 2 otrzymał średnie oceny 81 na Metacritic i 83 na Opencritic od krytyków na całym świecie, z oceną 88% „Bardzo Pozytywna” od ponad 6 500 recenzentów na Steam, co czyni go bardzo oczekiwaną grą akcji RPG w przestrzeni kosmicznej. Debiut gry przekroczył finansowe cele ROCKFISH Games, sprzedając dwa razy więcej kopii i generując ponad trzy i pół razy większe dochody niż pierwsza część serii w tygodniu debiutu, mimo że była dostępna na Xbox Game Pass dla PC jako demo gry. EVERSPACE 2 miał siedmiokrotnie więcej graczy w kokpicie podczas tygodnia debiutu niż jego poprzednik, osiągając szczyt blisko 10 000 jednoczesnych graczy.

Zobacz trailer z recenzjami, w tym z recenzją na Big Bad Dice, gdzie daliśmy grze zasłużone 8/10:

EVERSPACE 2 | PC Accolades Trailer

CEO ROCKFISH Games, Michael Schade, wyraził swoje zadowolenie z sukcesu gry i ciężkiej pracy zespołu, mówiąc, że debiut był dotychczas największy w historii studia. Wspomniał także, że firma ma więcej planów dotyczących EVERSPACE jako franczyzy, w tym darmową aktualizację jeszcze w tym roku i ogromną ekspansję w drugiej połowie 2024 roku, co sugeruje jasną przyszłość dla studia i gry.

W trakcie pierwszego tygodnia po premierze gry EVERSPACE 2 zainteresowanie nią przekroczyło jej sprzedaż. Na platformie Steam ponad 100 000 osób dodało grę do swojej listy życzeń, a demo zostało pobrane ponad 50 000 razy. CEO ROCKFISH Games, Michael Schade, stwierdził, że demo było kluczowym elementem sukcesu gry, od jej ogłoszenia po premierę, i dodał, że planują utrzymać je w sprzedaży, aby gracze mogli przetestować pierwszy sektor kosmosu.

Dzięki ponad 100 ręcznie tworzonym lokacjom, intensywnej walce, głębokim opcjom dostosowania i mechanice RPG, EVERSPACE 2 przyciągnęło entuzjastów gier kosmicznych z całego świata. Gracze dzielą się swoimi przygodami online, publikując na mediach społecznościowych niesamowite zrzuty ekranu i nagrania z rozgrywki, a setki twórców treści streamują i tworzą filmy na platformach takich jak Twitch i YouTube.

ROCKFISH Games ogłosiło również, że EVERSPACE 2 pojawi się na konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5 w tym lecie, w wersji Deluxe opublikowanej przez Maximum Games. Firma rozpoczęła już prace nad pierwszą dużą darmową aktualizacją gry, która ma wprowadzić nowe opcje dostosowania statków, legendarne wyposażenie, statki kosmiczne na wysokim poziomie oraz dubbing w językach francuskim i japońskim. Ponadto rozpoczęto prace nad dużym rozszerzeniem, którego premiera planowana jest na połowę 2024 roku. Rozszerzenie ma dodać więcej treści fabularnych, nowych systemów gwiazdowych do eksploracji, świeżego wyposażenia do zdobycia oraz rozwijać opcje rozgrywki.

EVERSPACE 2 jest obecnie dostępna na platformach Steam, GOG i Microsoft Store w cenie 49,99 USD / 44,99 GBP / 49,99 EUR / 5900 JPY. Gra jest w pełni dubbingowana w języku angielskim i niemieckim, a także dostępna w trzynastu językach.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Zombicide: Żywi lub nieumarli - recenzja - bardzo dzikie zombie!
Następny Czym jest Pokemon ex i Tera ex?