Hogwarts Legacy – Wszystkie zaklęcia i jak je zdobyć? – Poradnik


Zastanawiasz się gdzie można odnaleźć wszystkie zaklęcia w Hogwarts Legacy? Poniżej przedstawiamy lokalizację ich wszystkich oraz krótki opis tego, jak działają kolejne zaklęcia.

Hogwarts Legacy zawiera w sumie 34 zaklęcia. Niniejszy podręcznik wyjaśnia, jak uzyskać dostęp do każdego zaklęcia i co ono robi. Z wyjątkiem Zaklęcia Zmieniającego, które jest jedynym zaklęciem dostępnym w opcjonalnym zadaniu pobocznym, większość zaklęć zdobywa się poprzez rozwój fabuły i wypełnianie zadań. Trofeum i osiągnięcie Mistrza Zaklęć jest odblokowywane po opanowaniu wszystkich zaklęć, ale 3 Klątwy Niewybaczalne nie są wymagane.

Możesz uniknąć Klątw Niewybaczalnych. Musisz wybrać określone dialogi, gdy otrzymujesz je w ramach misji pobocznej Sebastiana. Po zakończeniu opowieści wszystkie zaklęcia związane z trofeami pozostają nie do odparcia i są nadal dostępne w trybie free-roam. Po zakończeniu opowieści wszystkie Zadania są nadal dostępne. Zaklęcia są wymienione w tym poradniku według typów zaklęć i w takiej samej kolejności jak w menu w grze.

Podstawowe Zaklęcia w Hogwarts Legacy:

#1 Zaklęcie Podstawowe

Opis: Zadaje niewielkie obrażenia wrogom i przedmiotom. Naciśnij R2/RT, aby rzucić.

Jak odblokować? Automatyczny Story Unlock, dostępny od początku Głównego Zadania – The Path to Hogwarts

#2 Revelio

Opis: Podkreśla różne przydatne i interaktywne cele w świecie, w tym ukryte obiekty, elementy układanki, łupy, wrogów i inne. Rzuć wciskając prawy przycisk na krzyżaku.

Jak odblokować: Automatyczne odblokowanie w historii, ukończenie Głównego Zadania – The Path to Hogwarts

#3 Protego

Opis: Chroni przed różnymi atakami, w tym rzutami zaklęć, uderzeniami broni i nie tylko. Rzuca się z Trójkąta/Y. Czekanie z rzuceniem Protego do ostatniej chwili przed uderzeniem skutkuje Doskonałym Protego, które zadaje obrażenia napastnikom walczącym wręcz i odbija pociski, łamiąc tarcze przeciwników.

Jak odblokować: Automatyczne odblokowanie w historii, ukończenie Głównego Zadania – The Path to Hogwarts

#4 Stupify

Opis: Ogłusza wrogów, czyniąc ich łatwymi celami dla kolejnych zaklęć. Nie zadaje bezpośrednich obrażeń, ale ogłuszeni przeciwnicy otrzymują dodatkowe obrażenia, oznaczone złotymi cyframi. Zrywa również wrogie czary tarczy (z wyjątkiem trudności Hard). Gdy uda ci się odeprzeć atak Protego, przytrzymaj Trójkąt/Y, aby rzucić kontratak Stupefy na dowolnego przeciwnika.

Jak odblokować: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie Głównego Zadania – The Path to Hogwarts

#5 Antyczny Magiczny Rzut 

Opis: Przywołuje, a następnie rzuca w namierzonego wroga specjalne obiekty środowiskowe. Szczególnie przydatne do przebijania się przez Shield Charms. Rzuca się z R1/RB, gdy powiadomienie jest zawieszone nad obiektem.

Jak odblokować: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie Głównego Zadania – Welcome to Hogsmeade

#6 Antyczna Magia

Opis: Kiedy przynajmniej jeden segment twojego wskaźnika Ancient Magic jest pełny, możesz rzucić niszczycielskie ataki Antycznej Magii, które zadają ogromne obrażenia i łamią Shield Charms. Rzuć za pomocą L1+R1 / RB+LB, gdy zobaczysz podpowiedzi nad głową przeciwnika.

Jak odblokować: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie Głównego Zadania- Welcome to Hogsmeade

#7 Alohomora

Opis: Daje dostęp do różnych zamkniętych pomieszczeń i kontenerów na całym świecie, ale wymaga magicznych umiejętności, aby wykonać je z powodzeniem. Rzuć za pomocą Kwadratu (PlayStation) / X (Xbox) / Y (Switch), gdy pojawi się monit w pobliżu ważnego zamka.

Wymagania dotyczące odblokowania: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie zadania głównego – The Caretaker’s Lunar Lament

#8 Petrificus Totalus

Opis: Wystarczająco potężny, by związać większość wrogów na stałe, ale groźniejsi przeciwnicy otrzymają tylko trochę obrażeń, a potem szybko uwolnią się od efektu. Podkradnij się niezauważony do wroga i naciśnij Kwadratu (PlayStation) / X (Xbox) / Y (Switch), gdy zostaniesz poproszony o rzucenie.

Wymagania dotyczące odblokowania: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie Głównego Zadania – Secrets of the Restricted Section

Zaklęcia Przemiany

Zaklęcia służące do wprowadzania zmian w pokoju życzeń.

#9 Zaklęcie Tworzenia

Opis: Wyczarowuje przedmioty do istnienia, gdy rzucone w obrębie Pokoju Życzeń.

Wymagania dotyczące odblokowania: Automatyczne odblokowanie w historii, ukończenie Głównego Zadania – The Room of Requirement

#10 Zaklęcie Zmieniające

Opis: Zmienia fizyczne formy i cechy przedmiotów, gdy jest rzucane w obrębie Pokoju Życzeń.

Wymagania dotyczące odblokowania: Ukończenie Side Quest – Interior Decorating (dostępne po ukończeniu Głównego Zadania – The Room of Requirement)

#11 Evanesco

Opis: Znikają przedmioty i zwracają kamienie księżycowe, gdy są rzucone w obrębie Pokoju Życzeń.

Wymagania dotyczące odblokowania: Automatyczne odblokowanie z historii, ukończenie Głównego Zadania – The Room of Requirement

Zaklęcia Kontroli

Zaklęcia kontroli w Hogwarts Legacy służą … no cóż … do kontroli i zmiany stanu różnych rzeczy. Pozwalają przemieszczać i zmieniać obiekty, w tym wrogów.

#12 Arresto Momentum

Opis: Spowalnia zarówno przedmioty jak i wrogów, dając ci dodatkowy czas na zaplanowanie kolejnego ruchu.

Wymóg odblokowania: Ukończenie zadania – Madam Kogawa Zadanie Drugie.

#13 Glacius

Opis: Zamraża wrogów, zwiększając obrażenia, jakie otrzymują od kolejnych ataków.

Wymóg odblokowania: Ukończenie zadania – Madam Kogawa Zadanie Pierwsze.

#14 Levioso

Opis: Lewituje przedmioty i wrogów. Przydatne do rozwiązywania zagadek i zaskakiwania wrogów.

Wymagania do odblokowania: Automatyczne odblokowanie historii, ukończenie Głównego Zadania – Defence Against the Dark Arts

#15 Przemiana

Opis: Przekształca przedmioty i wrogów w alternatywne formy, zarówno rozwiązania zagadek, jak i nieszkodliwe bibeloty.

Wymagania do odblokowania: Ukończ Assignment – Professor Weasley’s Assignment.

Zaklęcia Obrażeń w Hogwarts Legacy

Czerwone zaklęcia służące do krzywdzenia wrogów na różny sposób. Są na tyle mocne, by zadawać duże obrażenia i na tyle lekkie, by nie być zaklęciami niewybaczalnymi.

#16 Confringo

Opis: Pocisk dalekiego zasięgu, który zadaje obrażenia przy uderzeniu. Wrogowie trafieni atakami opartymi na ogniu będą otrzymywać obrażenia jeszcze przez kilka sekund, w tym czasie kolizje spowodują wybuchy zapalające.

Wymagania do odblokowania: Automatyczne odblokowanie fabuły, ukończenie Głównego Zadania – In the Shadow of the Undercroft.

#18 Diffindo

Opis: Rozcina przedmioty i wrogów z daleka zadając spore obrażenia.

Wymagania do odblokowania: Ukończ – Professor Sharp’s Drugie Zadanie

#19 Expelliarmus

Opis: Rozbraja różdżki i broń z większości wrogów, którzy nimi władają. Zadaje też obrażenia wszystkim wrogom, nawet jeśli nie noszą broni.

Wymagania do odblokowania: Ukończ zadanie – Przydział profesora Hecata 2

#20 Bombarda

Opis: Zadaje duże obrażenia przy uderzeniu, czemu towarzyszy wybuch, który może zniszczyć ciężkie przeszkody i trafić okolicznych wrogów.

Wymagania do odblokowania: Ukończenie zadania – Przydział prof. Howina

#21 Incendio

Opis: Jego zasięg jest krótki i wymaga, abyś był blisko celu. Zaklęcie to zadaje znaczne obrażenia i podpala niektóre przedmioty. Wrogowie trafieni atakami opartymi na ogniu będą nadal otrzymywać obrażenia przez kilka sekund, w tym czasie kolizje spowodują wybuchy zapalające.

Wymóg odblokowania: Ukończ zadanie – Zadanie profesora Hecata 1

Zaklęcia Siłowe

Te służą do przesuwania różnych rzeczy i sterowania wrogami w trakcie bitwy. Możesz ich przyciągać i odrzucać, a z czasem także obracać i nie tylko.

#22 Accio

Opis: Przywołuje na bliski dystans różne przedmioty i wrogów. Niektóre magiczne i ciężkie obiekty wymagają długotrwałego wysiłku, aby przyciągnąć je w pobliże. Kiedy przywołany obiekt dotrze do ciebie, automatycznie rzucisz Wingardium Leviosa, aby kontynuować lewitowanie i kontrolowanie go bez potrzeby dodatkowego naciskania przycisku.

Wymagania odblokowania: Automatyczne odblokowanie historii, ukończenie Głównego Zadania – Charms Class.

#23 Depulso

Opis: Odpycha wiele rodzajów obiektów i wrogów ze sporą siłą. Mimo że nie zadaje bezpośrednich obrażeń przeciwnikom, wrogowie i przedmioty mogą zostać wystrzelone w siebie z niszczycielskim skutkiem. Przydatne także do popychania i obracania przedmiotów w różnych celach.

Wymóg odblokowania: Ukończenie zadania – Zadanie 1 profesora Sharpa.

#24 Descendo

Opis: Nie zadaje bezpośrednich obrażeń, ale przedmioty i wrogowie, którzy zostaną przytrzaśnięci do ziemi, otrzymają znaczne obrażenia od uderzenia. Unoszący się w powietrzu wrogowie otrzymają jeszcze większe obrażenia po uderzeniu w ziemię.

Wymóg odblokowania: Ukończenie zadania – Zadanie profesora Onai’a.

#25 Flipendo

Opis: Podrzuca przedmioty i wrogów do góry i do tyłu. Dzięki krótkiemu czasowi odnowienia, świetnie nadaje się do ustawiania i przedłużania latania. Jego zdolność do natychmiastowego obracania obiektów jest przydatna do rozwiązywania zagadek i wykorzystywania słabości niektórych przeciwników.

Wymóg odblokowania: Ukończ zadanie – Zadanie profesora Garlicka 2

Zaklęcia Niewybaczalne

W teorii, każdy czarodziej który z nich korzysta powinien trafić do Azkabanu, w praktyce w grze możesz rzucać je do woli.

#29 Avada Kedavra

Opis: Zabija wrogów w trybie natychmiastowym.

Wymóg odblokowania: Do zdobycia podczas zadania dodatkowego Sebastiana, w zadaniu: In the Shadow of the Relic. Musisz wybrać dialogi „Każdy powinien wiedzieć o tej klątwie”, a następnie „Yes, please”. Jeśli to przegapiłeś, można się tego jeszcze nauczyć po ukończeniu pełnego questline’u relacji Sebastiana Sallowa, rozmawiając z nim w Undercroft. Dostępne również podczas Dark Arts Battle Arena (Pre-Order DLC) w Regionie: Forbidden Forest.

#30 Crucio

Opis: Powoduje, że większość wrogów wije się z bólu, otrzymując obrażenia w czasie. Przeklina również ofiarę – a przeklęci wrogowie otrzymują dodatkowe obrażenia.

Wymóg odblokowania: Do zdobycia podczas Zadania dodatkowego Sebastiana, w zadaniu: In the Shadow of the Study. Musisz wybrać prawidłowe dialogi podczas tego questu, kiedy dostaniesz szansę wyboru nauki Niewybaczalnej Klątwy Crucio. Jeśli to przeoczyłeś, można się jej jeszcze nauczyć po ukończeniu pełnego questu związanego z Sebastianem Sallowem, rozmawiając z nim w Undercroft. Dostępna również podczas Dark Arts Battle Arena (Pre-Order DLC) w Regionie: Forbidden Forest.

#31 Imperio

Opis: Tymczasowo zmusza wrogów do walki tak, jakby byli twoimi towarzyszami. Gdy są pod twoją kontrolą, otrzymują zmniejszone obrażenia od innych wrogów, aby przedłużyć ich wierność tobie. Ponadto przeklina ofiarę – a przeklęci wrogowie otrzymują dodatkowe obrażenia (z Twoich źródeł).

Wymóg odblokowania: Do zdobycia podczas Zadania dodatkowego Sebastiana, w zadaniu: In the Shadow of Time. Musisz wybrać odpowiednie dialogi podczas tego questu, kiedy dostaniesz szansę wyboru, by nauczyć się niewybaczalnej klątwy Imperio. Jeśli to przegapiłeś, można ją jeszcze poznać po ukończeniu pełnego questu związanego z Sebastianem Sallowem, rozmawiając z nim w Undercroft. Dostępna również podczas Dark Arts Battle Arena (Pre-Order DLC) w Regionie: Forbidden Forest.

Zaklęcia do zajmowania się zwierzętami

Od pewnego momentu gry w Hogwarts Legacy będziesz mógł zajmować się zwierzętami. Potrzebujesz do tego następujących zaklęć.

#32 Pieszczotliwa szczotka dla bestii

Opis: Szczotka, która może być używana do uwodzenia bestii

Wymóg odblokowania: Ukończ Główny Quest- The Elf, The Nab-Sack, and the Loom

#33 Nakarmienie bestii

Opis: Pożywienie dla bestii

Wymóg odblokowania: Ukończenie Głównego Zadania – The Elf, The Nab-Sack, and the Loom

#34 Nab-Sack

Opis: Zaczarowana torba, która może być użyta do ratowania i trzymania bestii

Wymóg odblokowania: Ukończenie Głównego Zadania – The Elf, The Nab-Sack, and the Loom

Artykuł się przydał? Sprawdź także nasze inne poradniki z Hogwarts Legacy, takie jak ten, gdzie opisujemy rozwiązanie Zagadek Merlina oraz jak wybrać dom w Hogwarts Legacy. Zajrzyj także do serii Let’s play z gry Hogwarts Legacy, którą nagrywamy na Playstation 5 w formie materiałów bez komentarza.

Poprzednio Najnowsze zapowiedzi lutego na platformie Gamefound
Następny Managegrp Opinie: Porady, które pomogą Ci odnieść sukces w handlu metalami