Jak aktywować gry przez VPN? – Poradnik


Jeżeli szukasz sposobu by w szybko aktywować gry potrzebujące VPN, to dobrze trafiłeś, w tym poradniku dokładnie wyjaśniamy jak aktywować gry zakupione w innych krajach i jak zrobić, by aktywować je przez VPN.

Pewnie wielu z Was się zastanawia, czy aktywacja gier przez VPN jest legalna. Sprawdziłem wiele różnych tematów oraz postów na forach by sprawdzić, co na to powie sam Microsoft, bo to głównie klucze na Xboxa są kupowane w różnych krajach po niższych cenach. Okazuje się, że jeżeli nie robisz tego zbyt często, czyli powiedzmy codziennie, to Microsoft nie ma z tym problemu. Można więc śmiało powiedzieć, że aktywowanie i kupowanie gier przez VPN nie jest niczym nielegalnym. Mamy w końcu wolny rynek i możemy kupować gdzie chcemy. Sama aktywacja nie jest też niczym trudnym i możemy to robić zarówno na telefonie, jak i na PC.

Przejdźmy teraz do tego, jak aktywować klucze VPN. W zależności od platformy, sama aktualizacja może przebiegać różnie, tutaj skupimy się na aktywacji kluczy na platformę Microsoft, czyli w ramach konsoli Xbox lub kiedy kupujecie gry do Microsoft Game Launchera na PC w Windows. Jeżeli potrzebujesz pomocy z innymi platformami, to sprawdź nasz poradnik aktywacji kluczy na Steam, EA App oraz platformie GOG.

Halo Reach

Jak aktywować gry Xbox na telefonie z użyciem VPN?

  1. Pobierz jakąś aplikację do używania VPN, może być darmowa, może być (ale nie polecamy) premium. Dobrze działa ExpressVPN w wersji trial na 30 dni, możesz także skorzystać z tej wtyczki.
  2. Aktywuj aplikację i wybierz lokację w której chcesz aktywować klucz. W przypadku kluczy na Xbox najczęściej jest to Turcja lub Argentyna. Jeżeli nie wiesz jaką lokację wybrać, to sprawdź dokładnie wiadomość z kluczem lub też skontaktuj się ze sprzedawcą.
  3. Po aktywacji VPN przejdź do https://redeem.microsoft.com/ i zaloguj się na swoje konto Microsoft (te same którego używasz na swojej konsoli Xbox jeżeli chcesz grać w grę na konsoli).
  4. Wprowadź klucz i aktywuj.
  5. Wyłącz VPN
  6. Pobierz grę na konsoli lub PC i ciesz się grą.

Aby aktywować klucz na PC należy po prostu znaleźć jakąś aplikację VPN i tam aktywować adres Argentyński lub Turecki. Możesz dalej wykorzystać ExpressVPN jeżeli chcesz, możesz też skorzystać z jednej z wielu innych aplikacji do aktywacji kluczy. Po tym należy wejść na stronę Microsoft (jak wyżej) lub też uruchomić aplikację Xbox na komputerze, kliknąć swój awatar w lewym górnym rogu, wejść w ustawienia i wybrać opcję realizuj kod. To wszystko 🙂

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nadchodzi mroźna zima: Tails of Iron 2: Whiskers of Winter zadebiutuje wkrótce!
Następny Dragon's Dogma 2 - Vocations i Klasy postaci - Poradnik