Po premierze dodatku Greymoor do Elder Scrolls Online, większość graczy zastanawia się, w jaki sposób mogą poświęcić człowieczeństwo, odrzucić Bogów oraz zostać nieśmiertelnym krwiopijcą.

Jak już pisaliśmy w poprzednim wpisie – Nadchodzą nowe Wampiry! – w Greymoor oraz ostatniej dużej aktualizacji zostało całkowicie przebudowane drzewko wampiryzmu. Z tego też powodu, wielu graczy, w tym także ja, wyleczyło się z klątwy lykanotropii, o której także pisaliśmy jakiś czas temu i tekst można tekst przeczytać tutaj – Jak zostać wilkołakiem w Elder Scrolls Online?. Jak zapewne wiemy, a jak nie to zaraz wyjaśnimy, cała procedura wygląda identycznie jak przy procesie zostawania wilkołakiem. Najpierw więc musimy się zarazić chorobą o nazwie Sanguinare Vampiris. To właśnie dzięki tej chorobie będziemy mogli przejść na służbę do Lamae Bal. Jak się zarazić? Tradycyjnie są trzy sposoby:

  • zostać ugryziony przez specjalnego NPC, który nazywa się Bloodfiend. Pojawia się on, analogicznie jak przy wilkołakach w trzech różnych lokacjach: Reaper’s March (Aldmeri Dominion), Bangkorai (Daggerfall Covenant) oraz The Rift (Ebonheart Pact). Poniżej zamieszczam mapki z orientacyjnymi lokacjami niemilców. Można ich spotkać tylko w nocy i tylko w określonych lokacjach;
  • zostać ugryziony przez innego gracza, który odblokował odpowiednią umiejętność w drzewku wampirów. To jest obecnie zdecydowanie najłatwiejszy sposób, gdyż wiele osób chciałoby przetestować jak działa nowe drzewko wampirów i przez to usilnie próbuje się zarazić i jednocześnie morduje wszystkich napotkanych NPC. A wystarczy jedno, dwa uderzenia by się zarazić i można zostawić potworka w spokoju dla innego gracza. UWAGA! pojawiło się także wielu graczy wyłudzających pieniądze za ugryzienie. Ceny dochodzą nawet do 20 tysięcy i w wielu przypadkach to zwykła ściema i gracz który otrzyma takie pieniążki, nagle dodaje ciebie do czarnej listy;
  • kupić klątwę w Crown Store za 1500 koron. Tradycyjnie, najgorszy wybór. Chyba że macie dużo koron, ale dajcie spokój to 1/4 ceny za duży dom.

Kiedy już będziemy szczęśliwie zarażeni, musimy się udać do kapliczki poświęconej Lamae Bal, czyli pierwszej wampirzycy. Kapliczki znajdują się podobnie jak potworki zarażające nas klątwą w lokacjach: The Rift, Reaper’s March, Bangkorai. Lokacje z kapliczkami oraz wspomnianymi miejscami gdzie pojawiają się wampiry które mogą nas pogryźć i zarazić klątwą.

 

Przy kapliczkach znajdziemy więc i zwoje, gdzie otrzymamy zachętę oraz quest do pozostania krwiopijcą, ale także i drogę wyjścia dla tchórzy którzy nie chcą odrzucić Bogów w zamian za nieśmiertelność i niesamowitą potęgę. Samo zadanie nie jest w niczym trudne, najpierw będziemy poznawać historię naszej nowej szefowej, potem będziemy musieli wybić paru łowców wampirów za pomocą nowo uzyskanych umiejętności. Nic trudnego.

 

Dej suba 🙂

 

Dlaczego warto zostać wampirem?

Sam wampiryzm w Elder Scrolls Online nie da nam dużej przewagi w walce czy to PvE czy też PvP. Jego głównym zadaniem jest zabawa w RPG, jednak parę umiejętności może być przydatnych (bardzo dobre ogłuszenie czy zamiana w mgłę zdejmująca większość ograniczeń ruchu). Umiejętności które otrzymasz w trakcie rozwijania drzewka wampiryzmu:

  • Blood Scion – twój ultimate, który na chwilę zamieni ciebie w potężnego wampirzego lorda. Nie otrzymasz nowych umiejętności, ale solidnie zwiększy twoje statystyki oraz pozwoli widzieć przez ściany twoich przeciwników
  • Eviscerate – twoja główna umiejętność do zadawania dmg, zadaje tym więcej obrażeń im mniej masz punktów życia (maksymalny bonus to +100%)
  • Blood Frenzy – zwiększa obrażenia zadawane przez twoją broń kosztem punktów życia. Wzmocnienie jest potężne, ale zabiera ponad 20% punktów życia na sekundę
  • Vampiric Drain – nic innego jak wysysanie punktów życia z wroga. Smacznego!
  • Mesmerize Skill – bardzo sympatyczna umiejętność ogłuszająca wrogów na chwilę
  • Mist form – zamiana w mgłę. Zdejmuje większość ograniczeń ruchu i dodatkowo zmniejsza obrażenia o 75%

Są i pasywki, które uprzyjemniają skradanie oraz uciekanie od przedstawicieli władzy. Część z nich bezpośrednio także zwiększy umiejętności bojowe. Dodatkowo nasz wampir będzie miał fazy, do czterech maksymalnie, gdzie każda z nich będzie zwiększać obrażenia które otrzymasz od ognia, zwiększy koszt używania zwykłych umiejętności oraz zmniejszy otrzymywane leczenie z innych źródeł niż nasze własne. Jako plus będzie zmniejszony koszt umiejętności przypisanych do drzewka wampirów.


A nasi widzowie oraz czytelnicy mogą otrzymać ode mnie klątwę, jeżeli zostawią subskrypcję na kanale YouTube (link powyżej) i odpowiedni komentarz 🙂 Pamiętajcie, że jestem w stanie ugryźć jedną osobę w tygodniu, więc postarajcie się pomagać sobie nawzajem, okej?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Stirring Abyss! Nowa gra od Slitherine i Sleepy Sentry
Next Fallout Shelter - Po Jednej Partii