Jak zostać Wampirem w Elder Scrolls Online?


Po premierze dodatku Greymoor do Elder Scrolls Online, większość graczy zastanawia się, w jaki sposób mogą poświęcić człowieczeństwo, odrzucić Bogów oraz zostać nieśmiertelnym krwiopijcą.

Jak już pisaliśmy w poprzednim wpisie – Nadchodzą nowe Wampiry! – w Greymoor oraz ostatniej dużej aktualizacji zostało całkowicie przebudowane drzewko wampiryzmu. Z tego też powodu, wielu graczy, w tym także ja, wyleczyło się z klątwy lykanotropii, o której także pisaliśmy jakiś czas temu i tekst można tekst przeczytać tutaj – Jak zostać wilkołakiem w Elder Scrolls Online?. Jak zapewne wiemy, a jak nie to zaraz wyjaśnimy, cała procedura wygląda identycznie jak przy procesie zostawania wilkołakiem. Najpierw więc musimy się zarazić chorobą o nazwie Sanguinare Vampiris. To właśnie dzięki tej chorobie będziemy mogli przejść na służbę do Lamae Bal. Jak się zarazić? Tradycyjnie są trzy sposoby:

  • zostać ugryziony przez specjalnego NPC, który nazywa się Bloodfiend. Pojawia się on, analogicznie jak przy wilkołakach w trzech różnych lokacjach: Reaper’s March (Aldmeri Dominion), Bangkorai (Daggerfall Covenant) oraz The Rift (Ebonheart Pact). Poniżej zamieszczam mapki z orientacyjnymi lokacjami niemilców. Można ich spotkać tylko w nocy i tylko w określonych lokacjach;
  • zostać ugryziony przez innego gracza, który odblokował odpowiednią umiejętność w drzewku wampirów. To jest obecnie zdecydowanie najłatwiejszy sposób, gdyż wiele osób chciałoby przetestować jak działa nowe drzewko wampirów i przez to usilnie próbuje się zarazić i jednocześnie morduje wszystkich napotkanych NPC. A wystarczy jedno, dwa uderzenia by się zarazić i można zostawić potworka w spokoju dla innego gracza. UWAGA! pojawiło się także wielu graczy wyłudzających pieniądze za ugryzienie. Ceny dochodzą nawet do 20 tysięcy i w wielu przypadkach to zwykła ściema i gracz który otrzyma takie pieniążki, nagle dodaje ciebie do czarnej listy;
  • kupić klątwę w Crown Store za 1500 koron. Tradycyjnie, najgorszy wybór. Chyba że macie dużo koron, ale dajcie spokój to 1/4 ceny za duży dom.

Kiedy już będziemy szczęśliwie zarażeni, musimy się udać do kapliczki poświęconej Lamae Bal, czyli pierwszej wampirzycy. Kapliczki znajdują się podobnie jak potworki zarażające nas klątwą w lokacjach: The Rift, Reaper’s March, Bangkorai. Lokacje z kapliczkami oraz wspomnianymi miejscami gdzie pojawiają się wampiry które mogą nas pogryźć i zarazić klątwą.

 

Przy kapliczkach znajdziemy więc i zwoje, gdzie otrzymamy zachętę oraz quest do pozostania krwiopijcą, ale także i drogę wyjścia dla tchórzy którzy nie chcą odrzucić Bogów w zamian za nieśmiertelność i niesamowitą potęgę. Samo zadanie nie jest w niczym trudne, najpierw będziemy poznawać historię naszej nowej szefowej, potem będziemy musieli wybić paru łowców wampirów za pomocą nowo uzyskanych umiejętności. Nic trudnego.

Nie bądź elf, dej suba!

Dlaczego warto zostać wampirem?

Sam wampiryzm w Elder Scrolls Online nie da nam dużej przewagi w walce czy to PvE czy też PvP. Jego głównym zadaniem jest zabawa w RPG, jednak parę umiejętności może być przydatnych (bardzo dobre ogłuszenie czy zamiana w mgłę zdejmująca większość ograniczeń ruchu). Umiejętności które otrzymasz w trakcie rozwijania drzewka wampiryzmu:

  • Blood Scion – twój ultimate, który na chwilę zamieni ciebie w potężnego wampirzego lorda. Nie otrzymasz nowych umiejętności, ale solidnie zwiększy twoje statystyki oraz pozwoli widzieć przez ściany twoich przeciwników
  • Eviscerate – twoja główna umiejętność do zadawania dmg, zadaje tym więcej obrażeń im mniej masz punktów życia (maksymalny bonus to +100%)
  • Blood Frenzy – zwiększa obrażenia zadawane przez twoją broń kosztem punktów życia. Wzmocnienie jest potężne, ale zabiera ponad 20% punktów życia na sekundę
  • Vampiric Drain – nic innego jak wysysanie punktów życia z wroga. Smacznego!
  • Mesmerize Skill – bardzo sympatyczna umiejętność ogłuszająca wrogów na chwilę
  • Mist form – zamiana w mgłę. Zdejmuje większość ograniczeń ruchu i dodatkowo zmniejsza obrażenia o 75%

Są i pasywki, które uprzyjemniają skradanie oraz uciekanie od przedstawicieli władzy. Część z nich bezpośrednio także zwiększy umiejętności bojowe. Dodatkowo nasz wampir będzie miał fazy, do czterech maksymalnie, gdzie każda z nich będzie zwiększać obrażenia które otrzymasz od ognia, zwiększy koszt używania zwykłych umiejętności oraz zmniejszy otrzymywane leczenie z innych źródeł niż nasze własne. Jako plus będzie zmniejszony koszt umiejętności przypisanych do drzewka wampirów.

A nasi widzowie oraz czytelnicy mogą otrzymać ode mnie klątwę, jeżeli zostawią subskrypcję na kanale YouTube (link powyżej) i odpowiedni komentarz 🙂 Pamiętajcie, że jestem w stanie ugryźć jedną osobę w tygodniu, więc postarajcie się pomagać sobie nawzajem, okej?

Poprzednio Stirring Abyss! Nowa gra od Slitherine i Sleepy Sentry
Następny Fallout Shelter - Po Jednej Partii