Najdziksze newsy ostatniego tygodnia – Lipiec 2019 #3


Tygodniowe newsy czas zacząć! Co szalonego wydarzyło się w ostatnim tygodniu?

Lipiec mija nam spokojnie, chociaż zaczynają się pojawiać pierwsze dziwne newsy lub też zapowiedzi przyszłych przewrotów (Nintendo). Czy stoimy właśnie u wrót lepszej dobrej zmiany? Czy dzisiejsze dzikie newsy będą najważniejszymi newsami jakie możecie przeczytać? O tym dowiecie się w następnym odcinku. A tymczasem ….

Nintendo Switch Lite za śmieszne pieniądze

Nintendo zapowiedziało swoją lekką wersję konsoli Switch. Jej premiera ma nastąpić 20 września, ale już możemy konsolkę zakupić za około 1000 złotych. Jest dostępna w przedsprzedaży w niektórych sklepach. Co dostajemy w niższej cenie? Przede wszystkim znika możliwość odczepienia joyconów. Wersja lite posiada 32 gb miejsca na dysku oraz 4 gb pamięci ram. Nie wygląda to szczególnie atrakcyjnie, ale bateria powinna trzymać o godzinę dłużej intensywnego grania, a ekran konsolki jest trochę mniejszy niż w oryginale, co według mnie jest zaletą bo obraz odtwarzany na konsoli posiada rozdzielczość tylko 720p. Przy mniejszym ekranie będzie on ostrzejszy. Oprócz tego Nintendo Switch w wersji lite nie podłączysz do telewizora.

G2A zapłaci 10 razy więcej, jest jeden haczyk …

Ostatnio G2A nie ma zbyt dobrej passy. Twórcy zarzucają platformie, że sprzedaje kradzione klucze, G2A na to odpowiada, że jeżeli udowodniona zostaje kradzież, to G2A z własnych zasobów odda 10 razy więcej środków. Brzmi pięknie, ale jest to oczywiście zwykłe hasło, bo nie wydaje mi się że byłby jakiś sposób, by udowodnić to, że klucze są kradzione. Zwłaszcza, że to twórca gry w swoim panelu może generować klucze, a każdorazowo kiedy to będzie tych kluczy więcej niż tysiąc musi się tłumaczyć. Skąd te niby kradzione więc klucze? Możliwe że firmy krzaki kupują je od twórców za jakieś śmieszne pieniądze (lub nawet z odroczonym terminem płatności) lub też youtuberzy oraz blogerzy którzy dostają po 5 kluczy także je sprzedają (ja nigdy nie dostałem pięć kluczy). Z drugiej jednak strony, nie wierzę w uczciwość G2A, gdyż sam miałem z nimi bardzo nieprzyjemną sytuację. Sytuacja została opisana poniżej.

Przydatne linki:

Dlaczego nie kupować na G2A?

Powstanie serial aktorski z uniwersum Warhammera 40000 ….

Jeżeli was także męczą te wszystkie delikatne seriale, gdzie nie pokazują papierosów bo to takie złe, to powstanie coś skrajnie innego. Jak zapewne wiecie, Warhammer to prawdopodobnie najpopularniejsze uniwersum segmentu Dark Fantasy. Co to oznacza? Że serial który powstaje i będzie dotyczył inkwizytora Eisenhorn. Możemy więc się spodziewać walki głównie z ludźmi, gdzie każdy kto nie spełnia swojej roli w imperium może zostać uznany za heretyka lub mutanta i zlikwidowany. Nikt nie zapłacze i nie powstrzyma inkwizytora w tym mrocznym świecie. Do tego wojna toczy się na milionach światów oraz frontów, a gwardia imperialna oraz inne jednostki imperium (Space Marines, Mechanicus etc) składają się z nieskończonych miliardów żołnierzy oraz sprzętu. To może być niesamowity hit. Trzymam bardzo mocno kciuki.

… oraz Final Fantasy!

Jeszcze lepsza wiadomość, zwłaszcza dla mnie, gdyż ostatnio temat Final Fantasy jest mi bardzo bliski. Powstanie serial właśnie osadzony w tym wyjątkowym i bardzo rozbudowanym świecie. Stworzeniem serialu zajmie się nie kto inny, jak Sony Pictures, a serial prawdopodobnie trafi na platformę Amazon. Będzie to absolutnie oderwana historia od tego co znamy z pozostałych 15 (!!!!) części Final Fantasy (gdzie praktycznie każda gra miała kampanię fabularną na kilkadziesiąt godzin, często dobijając więcej niż 100). Czy serial da radę nadgonić ideał jeżeli chodzi o tworzenie rozbudowanej fabuły? Czy widzowie przyzwyczajeni do raczej krótkich, szczątkowych oraz liniowych historii zostaną porwani przez głębię Final Fantasy? A może rozwiązanie będzie z drugiej strony – fabuła zostanie ograniczona i zaprojektowana liniowo, dzięki czemu przekaz trafi do większej ilości widzów. Tak czy inaczej, trzymam kciuki i bardzo się cieszę, że twórcy filmów oraz seriali dostrzegają w grach świetne źródła fabuły dla egranizacji.

Przydatne linki:

Final Fantasy XIV – przedstawienie klas postaci

Final Fantasy XV – Recenzja

FaceApp zdobywa popularność, jest jednak jeden problem …

Olbrzymią oraz szybką popularność zdobywa aplikacja o nazwie FaceApp. Dzięki niej jest możliwe np. postarzanie swojej twarzy. Pojawił się pewien jednak malutki problem, otóż aplikacja należy do rosyjskiej firmy, a korzystając z niej musimy dać dostęp do naszych zdjęć na telefonie. W Polityce Prywatności jest napisane wyraźnie, że autorzy aplikacji będą mogli dowolnie przekazywać te materiały swoim partnerom marketingowym. W grupie firm, do których należy FaceApp znajduje się parę innych przedsiębiorstw, które dowolnie mogą wykorzystywać pozyskane w ten sposób dane do swoich celów, takich jak np. analityka czy lepsze kontakty z Rosyjskim rządem. Padły podejrzenia, że aplikacja może nawet służyć do szpiegowania użytkowników przez rząd tego mocarstwa. Oczywiście dla standardowego użytkownika to nie jest żaden problem, gdyż dzięki temu będziemy mogli wrzucić swoje postarzałe zdjęcie na Facebooka (który także robi z naszymi danymi co chce). Wszyscy są w ten sposób zadowoleni 🙂

W Apex Legends cheaterzy zagrają przeciwko

Apex Legends ma chyba największą falę popularności za sobą, jednak wiele osób dalej gra w tą grę (a mi osobiście bardzo do gustu przypadł soundtrack). Dalej także sporo osób oszukuje korzystając z różnych zewnętrznych rozwiązań, a niektórzy nawet zarabiają na tym niezłe pieniądze tworząc takie oprogramowanie. Respawn wpadł na genialny pomysł, by tacy gracze byli wrzucani do jednego worka i grali przeciwko sobie. Nie wiem jak Wy, ale jak dla mnie wygląda to na epicki pojedynek botów. Możliwe że zostanie odkryta nowa nisza w elektronicznej rozgrywce?

Przydatne linki:

Apex Legends zalicza mocny start – milion pobrań w 24 godziny

Co to jest Battle Royale?

Limbo za friko

W tym tygodniu Epic Games Store oferuje za darmo grę Limbo. Kanapowi gracze którzy nie biegają za nowościami (co jest bardzo spoko) powinni być zadowoleni, bo Limbo to bardzo przyjemny indyk z ciekawą historią. Limbo to czarno biała mroczna gra z uroczą grafiką, gdzie pewien chłopczyk wkracza do tego przedsionka piekła. Szukać on będzie tam swojej młodszej siostry, gdyż nie wie co z nią się stało. Gra zdobyła bardzo wysokie oceny w wielu serwisach branżowych. Warto się zainteresować.

Przydatne linki: 

Limbo w Epic Games Store

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Final Fantasy XIV - Klasy - Poradnik - Jaka jest najlepsza klasa?
Następny Everspace - recenzja - epicka walka w kosmosie czy strzelanie do kamieni?