Pary anime, które pokazały czym jest prawdziwa miłość!


Pozostając w walentynkowym klimacie, dzisiaj poznamy pary anime, które pokazały czym jest prawdziwa miłość!

Winry i Edward (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

Pary anime

Edward Elric, genialny alchemik, wyrusza w podróż mającą na celu przywrócenie ciała swojemu bratu po katastrofalnym eksperymencie, w wyniku którego został zamknięty w metalowej zbroi. Winry, przyjaciółka braci od dzieciństwa, stale stoi przy nim, zapewniając niezachwiane wsparcie, naprawiając protezy i opiekując się Edem po każdej bitwie, gdy ten szuka jej w celu szybkiego dostrojenia sprzętu. Winry wkrótce zaczyna odczuwać głębszą więź, wykraczającą poza więzi rodzinne, jednak uparta i lekceważąca natura Eda uniemożliwia któremukolwiek z nich wyrażenie swoich prawdziwych uczuć. Potrzeba otarcia się o śmierć sprawiła, że w końcu wyznali sobie wzajemną miłość. Ostatecznie ich historia miłosna rozwija się jako jedna z najbardziej urzekających w historii anime.

Kirigaya i Yuuki (Sword Art Online)

Pary anime

Moim zdaniem żadna inna relacja anime nie odegrała tak kluczowej roli w kształtowaniu narracji od początku, jak ta. Niezachwiane oddanie Kirigaya wobec Yuuki staje się siłą napędową historii a duża część jego motywacji wynika z głębokiej miłości do ukochanej. Narracja umiejętnie ukazuje więź pary, zrodzoną w wirtualnej rzeczywistości, w której początkowo myśleli, że utknęli na czas nieokreślony, co prowadzi ich do prób ucieczki i również do dalszego pielęgnowania swojej miłości w prawdziwym świecie.

Shuichi i Eiri (Gravitation)

W świecie nieprawdopodobnych romantycznych powiązań niewielu może konkurować z ekscentrycznością związku Shuichiego i Eiri w Grawitacji. Shuichi, optymistyczny i pełen życia muzyk z mnóstwem marzeń, zostaje uwikłany z Eirim –  znanym autorem romansów. Ich pierwsze spotkanie odzwierciedla klimat klasycznej komedii romantycznej, charakteryzującej się początkową wzajemną pogardą, wywołaną ostrymi krytycznymi komentarzami Eiri. Jednak, w miarę rozwoju narracji, staje się jasne, że ten twórczy duet łączy charakterystyczny rodzaj chemii, potwierdzający odwieczne powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają.

Ban i Elaine (Seven Deadly Sins)

Pary anime

Miłość Bana i Elaine może wydawać się na ekranie nieco niezręczna, biorąc pod uwagę jej baśniowy wygląd Elaine i fakt, że on ma ponad tysiąc lat. Jednak tym, co czyni tę parę naprawdę piękną, jest ich niezachwiana determinacja, by walczyć o siebie nawzajem, wbrew wszelkim przeciwnościom, co jest też tematem powszechnym wśród wielu par w tym anime. Ban, który stracił wiarę w miłość ze względu na cenę nieśmiertelności, jaką zapłacił za życie Elaine, przeżywa transformacyjną podróż. W swoim charakterystycznym, czarującym stylu odkrywa sposób na zrzeczenie się swojej nieśmiertelnej mocy, co ostatecznie wywołuje łzy w oczach, gdy przywraca Elaine życie.

Usagi Tsukino i Mamoru Chiba (Czarodziejka z Księżyca / Sailor Moon)

W klasycznym anime Sailor Moon narracja splata subtelny wątek wrogów do kochanków wokół Usagi, niezdarnej nastolatki, która niespodziewanie ratuje dziwnie wyglądającego kota. To spotkanie nie było dziełem przypadku; Usagi ma zostać Czarodziejką z Księżyca i bronić Ziemi przed wszelką wrogością. Gdy planetarny strażnik toczy bitwy, Usagi spotyka Tuxedo Mask, tajemniczego mężczyznę, który konsekwentnie jej pomaga. Razem tworzą fascynujące połączenie, ewoluując w potężną parę walczącą z licznymi potworami i samym widmem śmierci. Stopniowo wychodzi na jaw, że Tuxedo Mask to Mamoru Chiba, student, z którym Usagi wdawała się w częste kłótnie. Pomimo wcześniejszych konfliktów, to chemia i uzupełniający się charakter ich osobowości definiują ich przeznaczony związek.

Touka i Kaneki (Tokyo Ghoul)

Pary anime

Od momentu przedstawienia tych postaci staje się oczywiste, że przeznaczone było im być razem. Ich droga jako innych ghuli wiąże się z poważnymi wyzwaniami, zwłaszcza gdy Kaneki traci wspomnienia. Ponowne spotkanie między nimi staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące po zmaganiach, które wspólnie przeżywają. Pomimo brutalnego charakteru serialu, romans pomiędzy Kanekim i Touką staje się źródłem pocieszenia. Przechodząc od przyjaźni do wzajemnego zrozumienia i wspólnego bólu, ta para przekazuje głęboką lekcję, że miłość ma największą moc i prowadzi cię na właściwą ścieżkę, nawet w najbardziej ponurych czasach. Podróż Touki i Kanekiego na przestrzeni lat obejmuje chwile intymności, małżeństwa i założenia rodziny, dodając odrobinę ciepła do skądinąd mrocznej narracji.

Miyuki i Kaguya (Kaguya-sama: Love Is War)

Miyuki i Kaguya wyróżniają się jako para z niezrównaną chemią. W atmosferze komedii, nieporozumień i niesamowicie romantycznych chwil wyłaniają się jako jedna z najlepszych par anime. To, co ich wyróżnia, to przejmująca walka o to, by odnaleźć drogę w swojej głębokiej miłości, pomimo różnic klasowych. Seria dobiegła końca, a film podsumował kulminację przygód tej pary, zapewniając im fantastyczną drogę rozwoju. Choć pragnienie, by poznać więcej ich historii w przyszłości nadal istnieje, na razie fani mogą znaleźć pocieszenie w wielokrotnym ponownym oglądaniu programu.

Yato i Hiyori (Noragami)

Pary anime

Noragami jest doskonałym przykładem anime akcji i fantasy w najlepszym wydaniu. Narracja koncentruje się wokół Yato, pomniejszego bóstwa i samozwańczego Boga Wybawienia, zmagającego się z wyzwaniem zdobycia wyznawców. Ponieważ nikt go nie rozpoznaje i nie ma świątyni poświęconej jego imieniu, marzenie Yato pozostaje nieuchwytne. Na szczęście zwykła gimnazjalistka imieniem Hiyori interweniuje i ratuje Yato z wypadku samochodowego. Jest poobijany, ale przeżywa, jednak wypadek skutkuje odłączeniem duszy. Yato, kierując się egoistycznymi motywami, początkowo odmawia przywrócenia swojej duszy, jednak między parą tworzy się nieoczekiwana więź. Hiyori uczy Yato wartości wykraczających poza sławę, a on w zamian chroni ją przed nadprzyrodzonymi zagrożeniami. W ich związku panuje świetna chemia, tworząca urzekającą dynamikę między dwójką bohaterów.

Meliodas i Elizabeth (Seven Deadly Sins)

Pary anime

Serial podąża za Elżbietą, księżniczką Wielkiej Brytanii, podczas misji ocalenia swojego królestwa. Jej zadanie polega na odnajdywaniu Rycerzy, którzy zbuntowali się i chcą obalić poprzednich władców. Podczas swojej podróży Elżbieta spotyka Meliodasa, Smoka Grzechu Gniewu i byłego przywódcę Grzechów. Niespodziewanie okazuje się, że w przeszłości łączyła ich ogromna miłość, ale Elizabeth nic o tym nie pamięta. Ich związek komplikuje klątwa rzucona na Meliodasa przez jego ojca, która zmusza go do bycia świadkiem powtarzających się śmierci Elżbiety. Pomimo tych wyzwań ich nieustanna walka o miłość w końcu okaże się warta świeczki. Kulminacją tej miłości jest ostatni sezon, w którym widzownie mają wgląd na ślub i szczęśliwe życie pary.

 

 

Zobacz też: Najlepsze potrawy w anime – 10 ulubieńców!

Poprzednio W War Hospital zagrasz jako Maria Skłodowska-Curie!
Następny Nowe gry w Playstation Plus Premium i Extra - Luty 2024