Anime, które warto obejrzeć, jeśli podobał Ci się Demon Slayer!


Demon Slayer to jedno z najpopularniejszych anime ostatnich lat. Opowieść o Tanjirou Kamado i jego walce z demonami podbiła serca widzów na całym świecie. Jeśli podobał ci się Demon Slayer, to z pewnością spodobają ci się również inne anime, które zawierają podobne cechy – nie wszystkie jednak odnoszą się do zabijania demonów.  Jeśli szukasz anime z dynamiczną akcją, wyrazistymi postaciami i ciekawą fabułą, to koniecznie sprawdź te propozycje

Jujutsu Kaisen

Demon Slayer

Akcja anime Jujutsu Kaisen rozgrywa się w świecie, w którym ludzie i klątwy współistnieją. Klątwy to istoty, które powstają z negatywnych emocji ludzi. Głównym bohaterem anime jest Yuuji Itadori, licealista, który posiada niezwykłe umiejętności fizyczne. Yuuji jest żądny przygód i chętnie pomaga innym. Pewnego dnia Yuuji nieświadomie natrafia na przeklęty przedmiot, który okazuje się być palcem króla klątw, Sukuny. Aby uratować swoich przyjaciół, bohater decyduje się połknąć palec Sukuny. Yuuji staje się gospodarzem Sukuny, co daje mu nadprzyrodzone moce. Yuuji postanawia dołączyć do Liceum Jujutsu, aby nauczyć się kontrolować swoje moce i walczyć z klątwami. W trakcie swojej podróży Yuuji spotyka wiele innych postaci. Z niektórymi się zaprzyjaźnia, z niektórymi wręcz przeciwnie, a niektórzy staną się jego mentorami. Musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z klątwami, które są coraz bardziej potężne, a także odkryć tajemnicę Sukuny i jego pochodzenia. Fabuła anime jest pełna akcji, dramatu i magii. Opowiada o trudnościach życia w świecie, w którym ludzie i klątwy są w ciągłym konflikcie.

ATAK TYTANÓW

Akcja anime Atak Tytanów rozgrywa się w świecie, w którym ludzkość żyje w odizolowanych miastach otoczonych potężnymi murami, które chronią ich przed gigantycznymi tytanami. Głównym bohaterem anime jest Eren Yeager, młody chłopak, który stracił swoją matkę podczas ataku tytanów na jego rodzinne miasto. Eren, wraz z przyjaciółmi, postanawia dołączyć do Korpusu Zwiadowczego, elitarnej jednostki, która walczy z tytanami poza murami. Grupa musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z tytanami, którzy są coraz bardziej agresywni. Muszą również odkryć tajemnicę tytanów i ich pochodzenia, a także odkryć spiski elit, które z jakiegoś powodu ukrywają wiedzę na temat wrogów ludzkości. Fabuła anime jest pełna akcji, dramatu i horroru. Opowiada o trudnościach życia w świecie, w którym ludzie są na stałe zagrożeni przez potężne i nieprzewidywalne istoty.

Dororo

Demon Slayer

Akcja anime Dororo rozgrywa się w feudalnej Japonii, w epoce Sengoku. Głównym bohaterem anime jest Hyakkimaru, chłopiec, który urodził się bez kończyn, oczu, uszu i skóry. Jego ojciec, Daigo Kagemitsu, złożył pakt z 12 demonami, aby zdobyć władzę i bogactwo. W zamian za to ofiarował demonom swoje dziecko. Hyakkimaru przeżywa, ale jego ciało jest puste. Jego kończyny, oczy, uszy i skóra zostały zastąpione protezami. Hyakkimaru wyrusza w podróż, aby odzyskać swoje ciało. W trakcie swojej podróży spotyka Dororo, młodą dziewczynę, która jest sierotą. Dororo i Hyakkimaru łączą siły, aby walczyć z demonami i odzyskać ciało Hyakkimaru.

Inuyasha

Demon Slayer

Inuyasha rozgrywa się w feudalnej Japonii, w epoce Sengoku. Główną bohaterką anime jest 15-letnia Kagome Higurashi, która mieszka we współczesnym Tokio. Pewnego dnia Kagome zostaje wciągnięta przez demona do studni znajdującej się w rodzinnej posiadłości. Kagome trafia do feudalnej Japonii, gdzie spotyka pół-człowieka, pół-demona Inuyasha. Inuyasha jest właścicielem potężnego artefaktu zwanego Shikon no Tama, który został rozdrobniony na 49 odłamków. Kagome posiada jeden z odłamków, a jej celem jest odnalezienie pozostałych i ponowne połączenie Shikon no Tama. Musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z demonami, które chcą zdobyć Shikon no Tama. Bohaterowie muszą również nauczyć się współpracować, aby osiągnąć swój cel.

Seraph Of The End: Vampire Reign

Akcja anime Seraph of the End: Vampire Reign rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość została zdziesiątkowana przez śmiertelny wirusa. Ci, którzy przeżyli, zostali poddani władzy wampirów. Głównym bohaterem anime jest Yuichiro Hyakuya, młody chłopak, który mieszka w japońskim sierocińcu Hyakuya. Yuichiro i jego przyjaciele są traktowani przez wampiry jak niewolnicy. Pewnego dnia Yuichiro i jego przyjaciele uciekają z sierocińca i dołączają do organizacji wojskowej, która walczy z wampirami. Yuichiro postanawia pomścić śmierć swoich przyjaciół i zniszczyć wampiry. Bohater przechodzi trudną przemianę. Od niewinnego dziecka staje się żądnym krwi wojownikiem, który jest gotów zrobić wszystko, aby pomścić śmierć swoich przyjaciół.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Demon Slayer

Brotherhood rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym alchemia jest jedną z najbardziej zaawansowanych nauk. Głównymi bohaterami anime są Edward i Alphonse Elric, dwaj bracia, którzy utracili ciała w wyniku nieudanej próby wskrzeszenia ich matki. Edward stracił rękę i nogę, a Alphonse stracił całe ciało, które zostało zamknięte w stalowej zbroi. Aby odzyskać swoje ciała, bracia muszą znaleźć kamień filozoficzny, który jest legendarną substancją, która pozwala na łamanie praw alchemii. Podczas swojej podróży bracia Elric spotykają wielu ludzi, którzy pomagają im w ich misji. Poznają również wiele sekretów alchemii, a także o świecie, w którym żyją.

Drifters

To anime rozgrywa się w alternatywnym świecie fantasy, do którego zostali przeniesieni wybitni wojownicy z różnych epok historycznych. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Shimazu Toyohisa, samuraj, który walczył w bitwie pod Sekigaharą;
  • Nasu no Yoichi, ninja, który służył klanowi Minamoto;
  • Oda Nobunaga, jeden z największych władców w historii Japonii;
  • Gilles de Rais, francuski rycerz, który był oskarżony o czary i mordy;
  • Abe no Seimei, japoński astrolog i okultysta;
  • Hannibal Barca, kartagiński generał, który pokonał Rzymian w wielu bitwach;
  • Erwin Rommel, niemiecki generał, który zasłynął z taktycznego geniuszu.

Wszyscy ci ludzie zostali przeniesieni do tego świata przez tajemniczą istotę, znaną jako „Pan”. Pan twierdzi, że wybrał ich, aby pomogli mu w walce z grupą innych wojowników, znanych jako „Ends”. Ends to także wybitni wojownicy z różnych epok historycznych, którzy postanowili podbić ten świat. Drifters muszą połączyć siły, aby powstrzymać Ends. Ich podróż jest pełna wyzwań i niebezpieczeństw. Muszą walczyć z potężnymi przeciwnikami, a także zmierzyć się z własnymi słabościami.

Claymore

Demon Slayer

Claymore rozgrywa się w świecie, w którym ludzie i demony współistnieją. Demony to groźne istoty, które żywią się ludźmi. Aby walczyć z demonami, ludzie stworzyli wojowniczki,  które są w połowie ludźmi, a w połowie demonami. Główną bohaterką anime jest Clare, młoda kobieta, która została zamieniona w pół-człowieka, pół-demona „Claymore”, aby walczyć z Yomami. Clare jest żądna zemsty na zabójcy swojej opiekunki, Teresie, która była również Claymore. Bohaterka podróżuje po świecie, walcząc z potworami. W trakcie swoich podróży poznaje wielu ludzi, którzy pomagają jej w jej misji. Clare również musi zmierzyć się z własnymi demonami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Fabuła opowiada o trudnościach życia w świecie, w którym ludzie i demony są w ciągłym konflikcie.

Rage Of Bahamut

Rage of Bahamut rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym ludzie i demony współistnieją. W tym świecie istnieje legenda o potężnym smoku Bahamutcie, który zstąpił z nieba, aby zniszczyć świat. Głównym bohaterem anime jest Favaro Leone, młody złodziej, który jest w ciągłej ucieczce przed demonami. Pewnego dnia Favaro spotyka Kaisar Lidfard, młodego księcia, który jest w drodze do stolicy, aby poślubić księżniczkę. Favaro i Kaisar decydują się połączyć siły, aby chronić siebie nawzajem przed demonami. Wkrótce Favaro i Kaisar odkrywają, że legenda o Bahamutcie jest prawdziwa. Smok zstąpił z nieba i zmierza do stolicy, aby zniszczyć świat. Favaro i Kaisar muszą znaleźć sposób, aby go powstrzymać.

Chainsaw Man

Demon Slayer

Chainsaw Man rozgrywa się w świecie, w którym ludzie i demony współistnieją. Demony to istoty, które są w stanie przejąć kontrolę nad ludźmi, jeśli ci ostatni zostaną przez nich ugryzieni. Aby walczyć z demonami, rząd japoński utworzył organizację Public Safety Devil Hunters, która zatrudnia ludzi z umiejętnościami demonicznymi. Głównym bohaterem anime jest Denji, młody chłopak, który pracuje jako łowca demonów dla mafii. Denji jest biedny i żyje w slumsach. Jego jedynym przyjacielem jest jego pies Pochita, który jest w rzeczywistości demonem. Pewnego dnia Denji zostaje zabity przez demona. Jednak Pochita poświęca się, aby uratować Denjiego, łącząc się z nim i dając mu moce demona piły łańcuchowej. Denji zostaje zatrudniony przez Public Safety Devil Hunters, a jego celem jest powstrzymanie Makima, tajemniczej kobiety, która ma własne plany dotyczące demonów.

Nieustanne dążenie do celu, walka dobra ze złem, poświęcenie oraz upór w ratowaniu świata to tylko niektóre cechy wspólne powyższych tytułów i anime Demon Slayer. Polecam Wam zapoznać się z tymi serialami!

Zobacz też: Fabuła filmów Harry Potter- streszczenie najważniejszych informacji

A jeśli interesuje Was Demon Slayer, to możecie sprawdzić zwiastun mojego ulubionego filmu anime – w linku.

Poprzednio Lords of the Fallen otrzymuje Roadmape - Na co czekamy?
Następny Miles Morales czy Peter Parker - Który Spider Man jest silniejszy?