Wild Hearts – Najlepsze bronie – Poradnik


Szukasz najlepszej broni w Wild Hearts? W grze Wild Hearts używasz wszystkiego, co masz pod ręką, aby pokonać duże zwierzęta zwane kemono. Oczywiście, aby pokonać najtrudniejszych bossów, będziesz musiał użyć najlepszej broni. Masz dostęp do ośmiu różnych rodzajów broni, ale sprawdziliśmy je wszystkie, aby zobaczyć, która z nich jest najlepsza.

W tym poradniku ocenimy każdy typ broni od najlepszej do najgorszej i pokażemy, która z nich w Wild Hearts jest najlepsza. Dodatkowo, dokładnie opiszemy każdą broń, wyjaśniając jak działa i co czyni ją szczególnie potężną.

Jaka jest najlepsza broń w Wild Hearts? – Kostur Karakui

Kostur Karakuri szybko wyróżnia się spośród innych broni dostępnych w Wild Hearts dzięki licznym mutacjom, które sprawiają, że oferuje on wszystko, czego możesz potrzebować w walce. Istnieje kilka różnych metod zadawania obrażeń za pomocą Kosturu Karakui, ale najważniejsze jest to, że możesz połączyć różne formy w kombo, aby dostarczyć Juggernaut Slash. Dzięki masywnemu mieczowi, ostateczne uderzenie zadaje mnóstwo obrażeń i jest świetnym sposobem na dopełnienie pozostałych broni, które od razu można dostosować.

Wystarczy kontynuować historię w Wild Hearts, aby zdobyć nowe rodzaje broni, w tym Kostur Karakuri. Do końca rozdziału 1 powinieneś być w stanie odblokować każdą broń.

Działo

Armata jest znacznie wolniejsza od łuku w Wild Hearts, ponieważ jest to największa dostępna broń dystansowa. Jest o wiele silniejsza, ale ta siła ma sporą wadę. Ze względu na ograniczoną ilość amunicji i możliwość przegrzania, armata jest bronią o najbardziej złożonych wymaganiach technicznych. Oznacza to, że musisz połączyć duże obrażenia z uzupełnianiem amunicji i krótkimi okresami odpoczynku, aby mogło się ochłodzić.

Aby odzyskać amunicję, musisz położyć Ki Base. Ki Bases wyznaczają ograniczony obszar, na którym możesz stanąć, aby stale odzyskiwać amunicję, będąc zmuszonym do pozostania w miejscu. Z tego powodu stają się one szczególnie niebezpieczne w walce z bossem, więc upewnij się, że masz trochę dystansu i pomyśl o wzniesieniu w pobliżu Wału dla dodatkowej ochrony. Możesz wznowić strzelanie do wrogów, gdy uzupełni się amunicja.

W miarę oddawania udanych strzałów będziesz zasilał swój unikalny wskaźnik. Po załadowaniu armata może wystrzelić w przeciwnika potężną serię strzałów, które wyrządzą mu ogromne szkody. Jest to jeden z najtrudniejszych ruchów w grze Wild Hearts, ale można go wykonać z powodzeniem dzięki praktyce. Dla większości graczy istnieją alternatywy, które nadal zadają duże obrażenia, ale są znacznie wygodniejsze w użyciu podczas gorączkowych walk w Wild Hearts.

Wagasa

Za pomocą lekkiej parasolki Wagasa możesz skakać wokół przeciwnika i wymierzyć mu serię ciosów. Ruch spindance, który może być stosowany zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, powoduje falę uderzeń. Ten atak będzie prawdopodobnie głównym źródłem obrażeń w większości walk.

Ponadto, Ostra Wagasa posiada umiejętność parowania, która chroni przed atakami i ładuje jej specjalny wskaźnik. Jednak Ostra Wagasa nie staje się lepszym wyborem defensywnym dzięki tej umiejętności parowania. Zamiast tego powinieneś używać jej, gdy mijasz przeciwnika, aby odbijać jego ciosy i natychmiast odpowiadać własnymi.

Aby powalić przeciwnika, musisz poruszać się szybko i uderzać go wielokrotnie małymi ciosami. Ostra Wagasa nie może konkurować z większością innych broni pod względem obrażeń, dlatego jej słabsze uderzenia są zauważalne. Jest mniej celna niż Ostrze Pazura, które jest bronią, którą wybralibyśmy zamiast Ostrej Wagasy, gdybyśmy potrzebowali czegoś przenośnego i szybkiego.

Obuch

Obuch jest najcięższą bronią w Wild Hearts i jest to po prostu duży, ogromny młot. Ciężkie bronie zadają ogromne obrażenia, które przydadzą się podczas próby pokonania gigantycznych bossów Kemono. Będziesz musiał być cierpliwy i czekać na odpowiednią okazję do ataku, ponieważ oznacza to również, że będziesz atakował wolniej niż w przypadku większości innych broni Wild Hearts.

Obuch może się nieco zmienić, podobnie jak wiele innych broni w Wild Heart’s, aby zwiększyć zasięg i moc swoich ataków. Nie będzie to znacząca zmiana, ale ci, którzy potrafią łączyć ataki w potężne komba, powinni uważać na wszelkie uderzenia, które wydłużają rękojeść obuchu.

Ataki obrotowe Nodachi mają większy potencjał, podczas gdy zasięg Obuchu podczas walki jest ograniczony. Są one znacznie łatwiejsze do wylądowania i dają możliwość wykorzystania niespodziewanego przypływu prędkości, aby zaskoczyć Kemono podczas walki. Polecamy wypróbowanie Nodachi, jeśli szukasz cięższej broni, ponieważ jest ona nieco bardziej elastyczna.

Łuk

Pojedynczy, celny strzał i mniejsza seria strzał to dwa rodzaje ataku, które możesz zmieniać za pomocą łuku. Aby zwiększyć ilość obrażeń zadawanych przeciwnikowi, strzelaj w niego poziomymi strzałami Haya, zanim przejdziesz do pionowych strzał Otoya. Chociaż może być kuszące używanie tylko jednej postawy, częsta zmiana sprawi, że staniesz się silniejszy.

Łuk jest fantastyczną bronią, ponieważ pozwala ci być zwinnym i jednocześnie zadawać obrażenia z dystansu. Zdobycie dystansu od niektórych bossów, w tym Kingtuska i Lavabacka, bez wątpienia pomoże ci przetrwać, ponieważ są oni niezwykle silnymi napastnikami walczącymi wręcz.

Możesz szybko uciec specjalnym unikiem aktywowanym podczas celowania, gdy się zbliżą i schować się za nimi, by wystrzelić kolejną serię strzał. Podczas gdy armata może być lepsza pod względem obrażeń, szybkość łuku jest wszystkim, jeśli chodzi o przetrwanie.

Karakuri Katana

W Wild Hearts Katana Karakuri jest domyślną bronią, ale to nie znaczy, że jest najgorsza. Możesz wykorzystać tę zwinną, ale silną broń do walki wręcz, aby pokonać większość gigantycznych Kemono w grze. Zapewnia ona szereg ataków, w tym proste cięcie w dół, potężniejsze ataki typu lunge oraz potężny cios, który można łączyć, aby zadać ogromne obrażenia.

Odkryliśmy jednak, że najwięcej szkód wyrządza użycie Katany z licznymi Karakuri, które masz do dyspozycji. Na przykład, odłożenie pochodni spowoduje zapalenie się Katany i spowoduje, że stanie ona w płomieniach. Możesz zeskoczyć ze skrzyń, aby zadać silny cios w dół, lub użyć podkładki do skoku, aby szybko ruszyć do przodu. W każdej walce z bossem ten ostatni ruch powinien być często używany, ponieważ może zadać znaczne obrażenia słabym punktom wroga.

Równowaga szybkości i mocy Katany pozwala na bardzo szybkie łączenie różnych uderzeń w celu dostarczenia ciągłej fali ataków zadających duże obrażenia, chociaż te umiejętności Karakuri nie są ściśle związane z Kataną.

Kiedy specjalny atak Katany jest całkowicie naładowany, możesz zmienić ją w broń przypominającą bicz, która obraca się szerokim łukiem, aby nieustannie uderzać przeciwnika podczas zwykłego ataku. To sprawia, że Katana jest jedną z najlepszych i najbardziej elastycznych broni w Wild Hearts i jest świetnym sposobem na szybkie znokautowanie bossa.

Szpon

W Szponie szybkość jest wszystkim. Jak zwykły łotrzyk w fantasy, możesz biegać dookoła, wykonując szybkie cięcia na przeciwników. Pazurowe Ostrze umożliwia jednak także przywiązanie gigantycznego Kemono z hakiem, którego możesz użyć do zwinięcia się w celu wykonania zaskakującego ataku, gdy przeciwnik jest odsłonięty.

Ataki Szponiastego Ostrza są zazwyczaj słabsze niż ataki innych typów broni ze względu na szybki zestaw ruchów. Choć konflikty w Wild Heart są często chaotyczne, to możliwość szybkiego manewrowania wokół przeciwnika i atakowania go tam, gdzie go to boli, sprawia, że jest to idealna broń do wyłapywania słabych punktów przeciwnika, pozwalająca na nieco większą celność.

Oceniliśmy Ostrze Pazura wyżej wśród dwóch lżejszych broni, ponieważ jest prostsze w użyciu niż Wagasa z ostrzem. Podczas gdy hak sprawia, że celowanie jest prostsze, możesz szybko poruszać się po ziemi, aby unikać ataków przeciwnika. Ostra Wagasa jest nieco bardziej kłopotliwa i brakuje jej przejrzystości i skupienia jak w przypadku Pazurzastego Ostrza.

Nodachi

Jesteśmy wielkimi miłośnikami Nodachi, dużego miecza. Chociaż waży więcej niż większość innych broni, jego potencjał obrażeń jest znacznie większy. Nodachi posiada dwa ataki: wirujące cięcie, które uderza w większym łuku oraz powolne, wyliczone pchnięcia, które rozbijają się na przeciwnikach.

Podczas walki z wrogiem i odbijania jego ciosów napełniasz jego unikalny wskaźnik. Kiedy jest w pełni naładowany, możesz go opróżnić, aby wyzwolić potężny cios w dół, który całkowicie zniszczy większość przeciwników. Musisz być wytrwały i uważać na to, kiedy napastnik może się zamachnąć, abyś mógł przygotować się do uniku.

Poczekaj, aż przeciwnik zaatakuje, a następnie skorzystaj z jego okna otwarcia i zadaj kilka ciosów, zanim wycofasz się w bezpieczne miejsce. Jeśli użyjesz Nodachi zbyt lekkomyślnie, narazisz się na szybkie kontrataki, które mogą okazać się śmiertelne. Jeśli masz cierpliwość, możesz zadać bardzo duże obrażenia.

Kostur Karakuri

Nic nie może się równać ze Kosturem Karakuri, jak już zostało powiedziane na początku tego artykułu. Kostur to najbardziej elastyczna i potężna broń Wild Hearts, występująca w wielu formach, aby dopasować się do każdego stylu gry. Chociaż jest trudniejsza do opanowania ze względu na różnorodność form, praca jest zdecydowanie warta zachodu. Kostur Karakuri może przybierać różne formy, lub mutacje, jak są one znane w grze, i zapewnia wszystko, czego potrzebujesz w każdej sytuacji. Atakujący z dystansu mogą przełączyć się na shuriken, podczas gdy ci, którzy właśnie otrzymali niszczycielski cios w walce wręcz, mogą poruszać się na przykład pomiędzy Kosturem, Tonfą i Piką.

Kostur Karakuri pozwala jednak na szybkie połączenie obu tych stylów gry w pomysłowe kombinacje, dzięki czemu nie jesteś zmuszony do trzymania się tylko jednego z nich. Wykonując takie kombinacje, możesz przygotować się do potężnego Cięcia Juggernauta, które uwalnia ogromne ostrze w stylu Nodachi i zadaje niszczycielski cios kończący.

Dzięki temu możesz wykorzystać potężne ataki Nodachi lub Obuchu, a jednocześnie szybko zmienić broń na lżejszą, aby móc się dalej poruszać. Ze względu na swoją niezwykłą wszechstronność, Kostur Karakuri jest najlepszym przedmiotem do wykorzystania w szybkich walkach z bossami w Wild Hearts.

Na tym kończymy nasz przegląd najlepszych broni w Wild Hearts. Oczywiście musisz się również ubrać do walki, więc przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych zbrojach Wild Hearts, który przygotujemy już wkrótce. Sprawdź także nasz kanał YouTube, gdzie nagrywamy serię let’s play z gry Wild Hearts. Zobacz także recenzję Wild Hearts oraz nasz poradnik osiągnięć do tej gry.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Atomic Heart - oficjalny zwiastun premierowy
Następny Like a Dragon: Ishin! Dostępne już dziś na konsolach Xbox i PlayStation – zobacz zwiastun premierowy