Armored Core 6 ujawnione, gra twórców Elden Ring


Armored Core 6 ujawnione

Po długiej przerwie i wielu plotkach seria Armored Core w końcu oficjalnie powraca. Deweloper FromSoftware zapowiedział Armored Core 6: Fires of Rubicon podczas prezentacji na The Game Awards z krótkim zwiastunem potwierdzającym, że gra ukaże się gdzieś w 2023 roku.

Zwiastun CGI Armored Core 6 pokazuje dokładnie to, czego oczekuje gracz: gigantyczne roboty krążące wokół i walczące ze sobą. Inne godne uwagi sceny to planeta w płomieniach i mech z plecakiem z zasobami spoglądający na horyzont.

Niewiele więcej wiadomo na temat kontynuacji, z wyjątkiem roku wydania. Fani bez wątpienia będą spekulować, czy FromSoftware nada tej grze klimat gry ala “Soulsborne” – po fenomenalnym sukcesie Elden Ring i innych gier od tego dewelopera – ale to nadal dalekie od pewności.

W końcu Armored Core to jedna z najstarszych i najbardziej czcigodnych serii od FromSoftware, której początki sięgają aż 1997 roku. Zawsze to była mecha gra akcji dla wielu graczy, z dużym naciskiem na personalizację. Ostatni raz akcja gry miała miejsce w 2012 roku, krótko po wydaniu hitowego Dark Souls. Armored Core 5, ostatnia pozycja w serii, była ambitną grą wieloosobową opartą na drużynach graczy kontrolujących części dużej mapy strategicznej. Obecnie nie wiadomo, czy Armored Core 6 pójdzie w podobnym kierunku.

Grę można już dodać do listy życzeń na Steam.

ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON – Reveal Trailer

 

Sprawdź poprzednie newsy o ujawnieniach na The Game Awards:

Death Stranding 2

Diablo 4

Hades 2

Horizon Forbidden West: Burning Shores

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gry planszowe do 150 złotych - poradnik prezentowy
Następny Jaki procesor do komputera gamingowego? AMD, czy Intel?