Zapowiedziano DLC do Horizon Forbidden West, wyłącznie na PS5


Zapowiedziano DLC Horizon Forbidden West: Burning Shores, wyłącznie na PS5

Zapowiedziany przez dewelopera Guerrilla Games w zwiastunie na The Game Awards, Horizon Forbidden West oficjalnie otrzyma DLC o nazwie Burning Shores – ale tylko na PlayStation 5.

Dodatek Burning Shores, który pojawi się 19 kwietnia 2023 r., zabierze Aloy do Los Angeles wraz z widocznym napisem Hollywood (i natychmiast zniszczonym przez gigantycznego robota). Zgodnie z postem na blogu PlayStation, Guerrilla wyjaśnił, że „aby zrealizować tę wspaniałą wizję pod względem technicznym i kreatywnym, podjęliśmy trudną decyzję, aby skupić wszystkie nasze wysiłki na stworzeniu niesamowitego doświadczenia wyłącznie na konsolę PlayStation 5”.

Zgodnie z tym postem, DLC ma Aloy w pogoni za „złowrogim zagrożeniem”, a region LA stał się archipelagiem wulkanicznym. „Będzie podróżować do nowego, niebezpiecznego regionu na południe od Krain Klanu Tenakth, z fascynującą fabułą rozpoczynającą się od miejsca, w którym zakończył się Horizon Forbidden West, nowymi postaciami, przygodami i nie tylko”.

 

Forbidden West to długo oczekiwana kontynuacja gry Horizon: Zero Dawn z 2017 roku, w której bohaterka Alloy powraca, odkrywając zakazany zachód, który obejmuje zniszczone wersje miast, w tym Las Vegas i San Francisco.

Wydana w lutym 2022 r. kontynuacja pójdzie w ślady oryginału i otrzyma duże rozszerzenie, ponieważ DLC The Frozen Wilds zostało wydane dla Zero Dawn w listopadzie 2017 r.

Chociaż Forbidden West otrzymało mnóstwo aktualizacji, które naprawiały różne problemy techniczne i dodawały funkcje poprawiające jakość życia, a także tryb Nowa Gra Plus, będzie to pierwszy duży DLC, który pojawi się w grze od czasu jej premiery.

Horizon Forbidden West: Burning Shores | Announce Trailer

 

Sprawdź poprzednie newsy o ujawnieniach na The Game Awards:

Death Stranding 2

Diablo 4

Hades 2

Poprzednio NCWW – Na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? – Grudzień 2022
Następny Dragon Age: Rozgrzeszenie - Recenzja bez spoilerów, bo nie ma czego spoilerować