Planszowe donosy z tygodnia vol.8


Kto, gdzie, z kim i dlaczego ? Najciekawsze planszowe donosy z ubiegłego tygodnia okiem Big Bad Dice. Co nas zafascynowało, które zapowiedzi okazały się szczególnie gorące. Sprawdzimy też co tam piszczy na portalach wspieraczkowych. Zapraszam do lektury!

 

Zapowiedzi

 • Vital Lacerda zrobi kolejną grę. Bot Factory będzie lżejszą i bardziej przystępną grą z tej samej linii co Mercado de Lisboa. Gra ma bazować na znanym i lubianym Kanbanie. Czy to już moda na przerabianie ciężkich gier i odcinanie kuponów? Poczekamy, pogramy i zobaczymy.

 • Wydawnictwo Czacha Games na swojej stronie uruchomiło przedsprzedaż dwóch dodatków do Deep Madness: Wieczne Koszmary oraz Niezliczone Horrory. Nakład każdego z dodatków to tylko 300 sztuk, więc warto się pospieszyć. Przedsprzedaż trwa do 5 stycznia 2022.

Aktualizacje i obsuwy

 • Na świąteczną rozgrywkę w Wyspę Kotów od Lucky Duck niestety nie ma już szans. Gra będzie dostępne w pierwszej połowie stycznia 2022. Tak czy inaczej, warto poczekać i sprawdzić, bo to bardzo dobry tytuł.

 • Na magazyny Rebela wjechała świeżutka i pachnąca drukiem partia Pandemiców. Na sklepowe półki powróciły: Pandemic Legacy: Sezon 0, Pandemic Legacy: Sezon 1, Pandemic: Czas Cthulhu. Na początku przyszłego roku powróci także podstawowy Pandemic wraz z dodatkiem Stan zagrożenia.

 • Dosłownie w ostatniej chwili przed świętami na półki wracają takie hity jak Twilight Imperium: Świt nowej ery, Fallout czy Cywilizacja: Nowy początek. Na co czekacie najbardziej? Jako fan gier cywilizacyjnych chyba nie muszę dodawać, czego życzyłbym sobie pod choinką.
 • Jeżeli czekacie na Sukcesorów od wydawnictwa Phalanx, to niestety, musicie się uzbroić w cierpliwość. Ze względu na niespodziewaną zmianę harmonogramu prac druk kilku wersji językowych (w tym polskiej) został przełożony na przełom lutego i marca.

 • Rebel informuje o planach dodruku kultowych już Zamków Burgundii w wersji Big Box. Jeżeli jeszcze nie znacie lub nie macie gry, to będzie świetny moment na nadrobienie zaległości. Gry możemy się spodziewać w sklepach dosłownie na dniach.

Ciekawe premiery

 • Lucky Duck Games w tym gorącym, przedświątecznym okresie nie ma lekko i intensywnie pracuje nad dostarczaniem zaległych premier. Do sklepów dotarło już Destinies, głośna i całkiem udana gra narracyjna łącząca planszówkę i aplikację.

 

 • Factory of Ideas wydało w tym tygodniu Summoner Wars 2.0! W Summoner Wars wcielamy się w Mistrzów Przywołań. Ze specjalnych bram przywołujących nowe wojska na pole bitwy, manewrując jednostkami i unieszkodliwiają wrogiego Mistrza. Wszystko to za pomocą przygotowanej talii kart. Przeróżne rodzaje jednostek, spora pula zaklęć i specjalnych zdolności, możliwość budowy własnych talii oraz głębia rozgrywki przy zachowaniu prostoty zasad. Z niecierpliwością czekam na pierwszą rozgrywkę, bo starą wersję nadal wspominam z sentymentem.

 

 • Wspierający Dice Throne dostają już swoje paczki. Gra jest też dostępna w sklepach, więc jeżeli przegapiliście kampanie, a chcecie sprawdzić jak działają karciane pojedynki, to może być ostatni dzwonek, bo gra rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Jeżeli mało wam postaci, to oryginalny wydawca Roxley Games przygotował specjalną postać w duchu świąt. Wystarczy wydrukować i możemy grać.
 • Kaskadia od Lucky Duck jest już dostępna w sklepach! Po wielu przebojach związanych z logistyką i cłem w końcu możemy poznać ten intrygujący tytuł. Przenosimy się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i tworzymy działający ekosystem. W swojej turze wybieramy parę płytki oraz żetonu, oraz układamy w taki sposób, żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Gra oferuje proste zasady i sporo ciekawych decyzji do podjęcia.

 • Zwrotnice i Semafory od wydawnictwa Galakta są już dostępne w sklepach. W grze wspólnie zarządzamy ruchem pociągów w centrum Europy i Ameryce Północnej, w zależności, na którą stronę planszy się zdecydujemy. Naszym zadaniem będzie przetransportowanie towarów z różnych miast do ich punktów docelowych. Dla fanów kooperacji i pociągów pozycja warta sprawdzenia.

 • Nowa podstawka Horroru w Arkham LCG od Galakty także jest dostępna więc po świątecznym szaleństwie możemy się zanurzyć w planszowy obłęd. Nowa wersja to ukłon w stronę nowych graczy, którzy chcą rozpocząć przygodę w Arkham. Starzy wyjadacze oprócz kilku nowych grafik raczej nie znajdą tu nic nowego.

 • Awaken Realms w swoim sklepie ma jeszcze trochę kopii Etherfields. Radzę się śpieszyć, bo gra jest naprawdę dobra i stanowi ciekawe doświadczenie. Świat snów, dziwów i nieoczywistych oczywistości.

 

W tym tygodniu opisaliśmy:

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć w świąteczny weekend? Amazon Prime, HBO GO i NETFLIX!
Następny Wiedźmin: sezon 2 - recenzja - wyszło, czy nie wyszło?