Premiery kinowe w lipcu 2023!


Sprawdźmy premiery kinowe w lipcu 2023 roku. Na jaki film warto wybrać się do kina w tym miesiącu?

7 lipca:

UFO

Szwedzki film sci – fi. Nastolatka mieszkająca w rodzinie zastępczej podejrzewa, że jej ojciec wcale nie umarł, a został porwany przez UFO. Wraz z innymi „wierzącymi”  dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż, która zaprowadzi ich daleko poza granice prawa oraz do świata pełnego UFO, spisków i innych dziwnych zdarzeń.

NAZNACZONY: CZERWONE DRZW

premiery kinowe w lipcu 2023

Kolejna, piąta. część we franczyzie Naznaczony i bezpośredni sequel do filmu z 2013 roku. Dziesięć lat po ostatnich scenach z Rozdziału 2 Josh Lambert podróżuje z synem, aby zameldować chłopaka w akademiku. Wkrótce jednak długo tłumione wspomnienia nieoczekiwanie powracają by dręczyć ich oboje, ambicja Daltona, by pójść do college’u, zamienia się w koszmar. Josh i Dalton muszą przezwyciężyć strach i zajrzeć za czerwone drzwi, aby położyć kres nawiedzeniom oraz egzorcyzmować demony raz na zawsze.

NOSTALGIA

Włosko – francuski dramat oparty na powieści autorstwa Ermanno Rea. Fabuła filmu skupia się wokół Felice, mężczyźnie, który po 40 latach spędzonych w Egipcie, gdzie również zmienił religię religijne i poślubił Egipcjankę, wraca do rodzinnego Neapolu, by odwiedzić chorą matkę. Świeżym okiem odrywa swoje miasto, wspomina młodsze lata oraz ostatecznie mierzy się z demonami przeszłości.

14 lipca:

MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING – PART ONE

premiery kinowe w lipcu 2023

To już siódma odsłona filmu z Tomem Cruisem, który ponownie wyruszy, by osiągnąć niemożliwe. Tym razem Ethan Hunt i jego zespół IMF wyruszają na najbardziej niebezpieczną misję –  znalezienia nowej, niebezpiecznej broni, która zagraża ludzkości. Niestety Ethan szybko zdaje sobie sprawę, że nic nie może mieć większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

MIĘDZY NAMI ŻYWIOŁAMI

Nowy film ze studia Pixara. Przenosimy się do świata, w którym mieszkańcy są przedstawicielami czterech żywiołów – ognia, wody, ziemi i powietrza. To historia miłości pomiędzy elementem ognia, Ember, a elementem wody, Wadem, którzy przypadkiem spotykają się w sklepie hydraulicznym i wkrótce się w sobie zakochują.

21 lipca

OPPENHEIMER

premiery kinowe w lipcu 2023

Oppenheimer to wojenny dramat biograficzny napisany przez Christophera Nolana. Oparty jest na biografii „American Prometheus” autorstwa Kai Birda i Martina J. Sherwina. Jak sama nazwa wskazuje, film odniesie się do samego Roberta Oppenheimera, czyli osoby odpowiedzialnej za stworzenie pierwszej na świecie bomby atomowej, tym samym zahaczy też o kwestię Projektu Manhattan.

BARBIE

Zapowiadany od dawna film Barbie trafi w lipcu na ekrany kin! Barbie i Ken zostają uznani za niewystarczająco perfekcyjnych i wyrzuceni z Barbielandu. Muszą zmierzyć się z prawdziwym światem i w nim odnaleźć szczęście. W rolach głównych zagrają Margot Robbie i Ryan Gosling.

28 lipca

PAJĘCZYNA

premiery kinowe w lipcu 2023

Pod koniec lipca premierę będzie miał nowy horror – Pajęczyna. Koncentruje się on na młodym chłopcu o imieniu Peter, który postanawia zbadać tajemnicze dźwięki dochodzące z wnętrza ścian jego domu. Doprowadzi to do odkrycia mrocznego sekretu, który rodzice chłopca ukrywają od wielu lat.

NAWIEDZONY DWÓR

premiery kinowe w lipcu 2023

Komediowy film w klimacie supernaturalnym, druga teatralna adaptacja inspirowana Domkiem Strachów z parku Disneya, następna po filmie z 2003 roku o tym samym tytule. Samotna matka i jej syn wprowadzają się do posiadłości, która wkrótce okazuje się być nawiedzona. Aby zwalczyć paranormalne zjawiska szukają pomocy z każdej strony – zatrudniają więc księdza, medium, profesora od historii oraz śledczego od tego rodzaju zjawisk. Czy egzorcyzmy się udadzą?

 

 

 

Które premiery kinowe w lipcu 2023 r. zainteresowały Was najbardziej? Na co wybierzecie się do kina w tym miesiącu?

 

Zobacz też: Premiery kinowe w czerwcu 2023!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Aliens: Dark Descent - Poradnik dla początkujących
Następny Sporo zmian w aktualizacji 1.0.3 wersja #42677 do DIABLO IV