Mocarstwa – Zapowiedź strategicznej gry planszowej


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź strategicznej gry planszowej, która pojawi się u nas wraz z tegoroczną jesienią. Mowa oczywiście o grze strategicznej Mocarstwa, za jej wydanie zabrali się dwaj pasjonaci gier planszowych; Piotr i Wiktor. Jeżeli chcecie rzucić okiem, żeby dowiedzieć się jeszcze co nieco o tej pozycji, zapraszam tutaj. A tymczasem ja opowiem Wam o grze Mocarstwa.

A cóż to takiego te Mocarstwa?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Mocarstwa to gra planszowa, którą możemy skategoryzować jako strategiczną. Jest ona odpowiednia dla od dwóch do pięciu graczy. Gra ma elementy losowości a jej akcja rozgrywa się w osiemnastowiecznej Europie, możecie być więc pewni, że dzięki tej pozycji poznacie choć trochę realia polityczno – gospodarcze związane z tamtym okresem historycznym. Mocarstwa są grą, która daje nam niepowtarzalną szansę na wcielenie się we jednego z władców dziewięciu mocarstw. Między innymi: : Polski, Francji, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwecji, Węgier, Imperium Osmańskiego lub Rosji.

Będąc władcą możemy dysponować różnymi narzędziami wpływu po to by osiągnąć ustalony cel. Do wyboru macie dowodzenie armią, oczywiście należy robić to z głową; możecie również postawić na rozwój gospodarczy swojego mocarstwa, jeśli widzicie zwycięstwo w takim postępowaniu, a także jest możliwość prowadzenia negocjacji politycznych z innymi graczami. Dróg do wygranej jest wiele jak widzicie, a Waszym nadrzędnym celem jest zdobycie kontroli na jak największą liczbą mocarstw.

Co więcej?

Jeśli jesteście głodni nowych informacji, a głód rośnie wraz z jedzeniem, to niebawem będziecie mogli zgłębić jeszcze więcej informacji odnośnie gry. Mianowicie już we wrześniu tego roku rusza z kopyta kampania gry na polskim portalu crowdfundingowym wspieram.to. Zainteresowani kupnem będą mieli okazję nabyć grę, a Ci,którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości z pewnością je rozwieją.

Grę Mocarstwo, stworzyło dwóch pasjonatów gier planszowych, literatury a także historii, mianowicie Piotr i Wiktor. Nad grą pracowali wiele lat, by doprowadzić ją do perfekcji, udoskonalić i odpowiednio zmienić by była coraz bardziej interesująca i spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Twórcy gry nieustannie grając, i testując Mocarstwo, przekonali się, że jest to przedsięwzięcie w które warto zainwestować swój własny, jakże cenny czas i mnóstwo wysiłku. Nam pozostało trzymać kciuki, by wszystko się udało 🙂

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Watch Dogs 2 - Recenzja gry na PS4
Następny Albion Online - Recenzja gry MMORPG - Sandbox absolutny?