Najlepsze gry karciane: nasze topowe propozycje – edycja 2021


W tym tygodniu przychodzimy do Was z kolejnym zestawieniem. Tym razem wybierzemy najlepsze gry karciane – nasze absolutne ulubieńce i kultowe tytuły. Znajdziecie tutaj propozycje rozgrywki nie tylko dla dwóch osób, ale także w większym gronie. Nasza topka zawiera w sobie gry imprezowe, strategiczne, fantasy i… trochę słodkości. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam do listy.

Eksplodujące kotki

Eksplodujące kotki to prosta gra w blef, w której będziemy ciągnąć karty do momentu, aż któryś z graczy nie eksploduje. Gra sprawdza się niezależnie od liczby graczy, a same zasady są dosyć proste, co bardzo sprzyja zabawie na imprezach plenerowych. Gra jest niezwykle dynamiczna, nieprzewidywalna, wybuchowa i oczywiście zawiera negatywną interakcję. Ma bardzo proste zasady, także nie trzeba ich długo tłumaczyć, wystarczy chwilka a już po kilku minutach wszyscy mogą się cieszyć rozgrywką. Im więcej graczy przy stole, tym weselej, ale w przypadku gry we dwoje, również są emocje. I to jakie! Ta gra po prostu wciąga. Nowi gracze uwielbiają ją, za małą złożoność, niski próg wejścia, dużo śmiechu, oraz towarzyszące tej grze napięcie, które sprawia, że chce się więcej i więcej.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl

Terrors of London

Terrors of London to gra utrzymana w klimacie mrocznej wiktoriańskiej Anglii, bardzo przypominająca jedną z najbardziej ulubionych gier na konsole Adixxxxa – Bloodborne. Ulicami podążają potwory oraz nieumarli, domy nawiedzają duchy, a te wszystkie niebezpieczeństwa polują łowcy. My wcielamy się w jedną frakcję wybierając jej przedstawiciela i próbujemy pozbyć się przeciwnika. To gra, w której dwójka bohaterów walczy naprzeciwko siebie na śmierć i życie. Całość mocno przypomina Hero Realms – inny deckbuilder, który zdobył już status praktycznie gry kultowej. Nam gra tak bardzo przypadła do gustu, że zakupiliśmy do niej dodatki, które bardzo mocno rozbudowały grę oraz zwiększyły jej regrywalność. Nowe potwory, mechaniki oraz przede wszystkim bohaterowie, którzy posiadają całkowicie inne mechaniki niż znani nam herosi sprawia, że każda rozgrywka jest jeszcze bardziej brutalna i unikatowa.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl

Marvel Champions LCG

Marvel Champions to kooperacyjna gra LCG wydawnictwa Fantasy Flight Games dla od 1 do 4 graczy. Dla przypomnienia LCG to format tzw. żywej gry karcianej, w której możemy się spodziewać cyklicznego wydawania kolejnych dodatków, które są z góry wiadome i nie posiadają losowych kart. W grze wcielamy się w jednego z superbohaterów znanych z komiksów Marvela by zmierzyć się ze złem. Założenia są bardzo proste – gra w Marvel Champions przebiega w rundach wykonywanych najpierw przez graczy, a następnie przez przeciwnika. Odniesiemy zwycięstwo, jeśli sprowadzimy wytrzymałość wielkiego złego do zera. Przegramy, jeżeli nasza wytrzymałość wyniesie zero lub wróg na karcie spisku umieści wymaganą ilość żetonów zagrożenia. Marvel Champions zapewni mnóstwo przyjemnej gry solo jak i w zespole. Pojedynki są szybkie i emocjonujące. Każdy fan komiksowych zmagań superbohaterów w końcu doczekał się godnej i solidnej adaptacji.

Horror w Arkham LCG

kart

Horror w Arkham LCG jest grą kooperacyjną przeznaczoną dla jednego lub dwóch graczy stworzoną dzięki pracy Fantasy Flight Games, a wydaną w Polsce dzięki wydawnictwu Galakta. W grze wcielamy się w badaczy którzy próbują rozwikłać zadania według wcześniej wybranego scenariusza lub kampanii. Gra przebiega dwutorowo. Aby wykonać postęp scenariusza, należy zebrać odpowiednią liczbę wskazówek lub wykonać specjalny cel na wierzchniej karcie z talii aktów. Mamy na wykonanie celu określoną ilość czasu w liczbie tur zapisanych na wierzchniej karcie talii tajemnic. Każda tura to jeden żeton zagłady na takiej karcie. Kiedy zebrana zostanie odpowiednia ilość, następuje postęp talii tajemnic czyli odsłonięcie wierzchniej karty oraz przeczytaniu jakie przykrości na nas czekają. Takich kart w każdym scenariuszu może być kilka i są one chronologicznie ułożone. Odsłonięcie ostatniej z nich to najczęściej przegrana lub koniec scenariusza. Polecam Horror w Arkham fanom Lovecrafta i każdemu kto szuka dobrej gry kooperacyjnej dla dwóch osób. Gra jest mocno narracyjna i bardzo lubi zabawę zarówno w dwie osoby, jak i solo (do czterech potrzeba dwóch podstawek). Scenariusze są raczej jednorazowe, chociaż można je przechodzić na parę sposobów, ale kolejne dodatki są raczej konkretne i nie kosztują wiele.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl

Aeon’s End

karciane

Aeon’s End to gra kooperacyjna, w której gracze walczą przeciwko Nemesis i starają się obronić Gravehold, ostatnie miasto na planecie, zanim zostanie zniszczone. W czasie rozgrywki buduje się talie zaklęć, klejnotów i artefaktów, za pomocą których będziemy próbowali przegonić okropnego potwora. Pikanterii dodaje fakt, że nie możemy tasować kart, co wymusza na nas wcześniejsze obmyślanie taktyk, rozmieszczanie i odkrywanie kart w sposób tak skrupulatny, że najlepsi wojenni stratedzy by się zdziwili. Wszystko bo zniszczyć Nemesis! W większości przypadków i tak się przegrywa, jednak napięcie, planowanie, szybkość podejmowania decyzji dają niesamowitą frajdę z gry. Ta gra po prostu się nie nudzi. Świetny system budowania talii bez możliwości tasowania i deckbuilder w jednym sprawia, że losowość jest bardziej ograniczona niż w innych grach tego typu i jednocześnie gra stawia duże wyzwanie gdyż każdy boss działa w inny sposób. Dobra gra, która stanowi ciągłe wyzwanie.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl

Hero Realms i Star Realms

karciane

Hero Realms to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deck builderów w naszym kraju. W grze tej wcielamy się w bohatera (kiedy gramy z dodatkami) i budujemy swoją talię mierząc się z przeciwnikiem. Całość wymaga od nas sprytu, szczęścia i planowania, a talia jest na tyle duża, że każda rozgrywka jest skrajnie inna, zwłaszcza kiedy dodamy bohaterów do gry. Gra pokazuje też pazury przy rozgrywce w cztery osoby, kiedy dochodzi też element dyplomacji z innymi graczami, bo znacznie łatwiej wygrać, kiedy razem rzucicie się na jednego z pozostałych graczy. Dzięki dodatkom gra staje się znacznie ciekawsza i bardziej rozbudowana – dostajemy nowe strategie, taktyki, ale i słabości, bo każda talia bohatera (i bossa) ma jakieś. Szukacie prostej i jednocześnie wymagającej karcianki? Polecamy właśnie Hero Realms, które zyskuje bardziej i bardziej z każdą kolejną rozgrywką. Z kolei zasady Star Realms są praktycznie takie same jak w przypadku Hero Realms, z paroma rozwiązaniami które zostały wyparte przez nowszą grę. Przykładowo, przy Star Realms używamy znaczników punktów życia z nowej gry, które sprawują się dużo lepiej.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl: HERO i STAR

Najlepsza gra o kotach i psach

karciane
Lucky (czarne łapki na zdjęciu) jest wielką atencjuszką i dosyć szybko pokazała nam jak bardzo toleruje pieski 😉

Fanom gier spokojniejszych, w bardziej przyjaznym klimacie i absolutnie uroczych z pewnością spodobają się Najlepsze Gry: albo o psach, albo o kotach. Ta propozycja jest prawdopodobnie w każdym naszym zestawieniu – jest właściwie uniwersalna: zmieści się do plecaka, idealna dla dwóch osób, perfekcyjna do zagrania z dziećmi. Rozgrywka jest niewymagająca i niezwykle przyjemna. Gra o psach składa się jedynie z talii kart, które naprzemiennie zagrywamy i dobieramy. Psy robią też różne sztuczki i zbierają kości, za które jesteśmy punktowani na koniec gry. Z kolei gra o kotach, oprócz talii kart, zawiera także smaczki, ubranka i zabawki. W trakcie gry musimy koty nakarmić, zapewnić im rozrywkę. Możemy też zaopiekować się przybłędami. Koty mają swoje dietetyczne wymagania i dopiero po ich spełnieniu jesteśmy punktowani. Moją ulubioną częścią gry są jednak kocie przebrania – możemy spotkać kota pirata czy kota astronautę. Oba tytuły darzę ogromną miłością.

Grę możecie zakupić w sklepie naszego partnera www.taniaksiazka.pl: O KOTACH i O PSACH

 

Zapraszamy także do poprzednich zestawień:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Genshin Impact 2.0 już dostępne
Następny Diuna - recenzja - melanż musi płynąć