Anime z zombie – co warto obejrzeć?


Dzisiaj przedstawiamy listę najciekawszych anime z zombie. Co warto obejrzeć?

Zombie Land Saga

Anime z zombie

W 2008 roku życie Sakury Minamoto, uczennicy liceum, która marzyła o zostaniu idolką, zostało tragicznie przerwane, gdy podróżowała w celu złożenia aplikacji na idola i niespodziewanie została potrącona przez ciężarówkę. Dekadę później historia Sakury przybiera nieoczekiwany obrót. Wraz z sześcioma innymi dziewczynami, każda pochodząca z różnych epok historii Japonii, Sakura zostaje wskrzeszona jako zombie przez mężczyznę o imieniu Kotaro Tatsumi. Kotaro ma wyjątkową wizję przywrócenia życia w prefekturze Saga poprzez utworzenie grupy idoli składającej się wyłącznie z zombie. Ta grupa nieumarłych dziewcząt, znana jako Franchouchou, wyrusza w niezwykłą podróż, aby ożywić zapomniane niegdyś marzenia o zostaniu idolkami. Wspólnie dążą do urzekania publiczności i poprzez swoje występy wnoszą nową witalność do prefektury Saga.

Stacja Seul / Seoul Station

Anime z zombie

Fanom południowokoreańskiego filmu  Zombie express zachwyci animowany prequel Stacja Seoul. To anime o zombie uzyskało nieskazitelną ocenę 100% w serwisie Rotten Tomatoes. Seoul Station opowiada o walce młodej kobiety o przetrwanie w obliczu szybkiego rozprzestrzeniania się niepokojących zombie w centrum Seulu. Film, w którym trzy główne postacie znajdują się w centrum uwagi, stanowi prostą, wartką narrację, zwieńczoną oszałamiającym zwrotem akcji, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika zombie.

Zombie-Loan

Fabuła opowiada o Michiru Kita, która ma zdolność widzenia pierścieni wskazujących czas ich śmierci na szyjach ludzi. Spotyka dwóch chłopców, Chikę Akatsuki i Shito Tachibana, którzy są nieumarli i zawarli umowę z tajemniczym biurem pożyczkowym, aby powrócić do życia po śmierci. Michiru angażuje się w ich działania i razem tworzą trio, którego zadaniem jest polowanie na zombie i spłacanie długów wobec biura pożyczkowego.

Kabaneri of the Iron Fortress

Anime z zombie

Akcja rozgrywająca się w tle rewolucji przemysłowej a Kabaneri of the Iron Fortress jest często nazywana steampunkowym odpowiednikiem Ataku Tytanów. Zamiast tytanów, ten świat jest nękany przez groźne nieumarłe istoty zwane Kabane. Podstawowe podobieństwo obu serii polega na ich wspólnym temacie, jakim jest ochrona ludzkości przed tymi niebezpieczeństwami. W Kabaneri of the Iron Fortress ochrona ta realizowana jest poprzez ufortyfikowane stacje i masywne mury, przypominające strategie obronne z Ataku Tytanów.

100 RZECZY DO ZROBIENIA, ZANIM ZOSTANĘ ZOMBIE / Zom-100: Bucket List of the Dead

Anime z zombie

Co się dzieje, gdy gardzisz swoją pracą, ale brakuje Ci odwagi, aby z niej odejść? Wszechświat zapewnia apokalipsę zombie, aby zapewnić ci tak potrzebne wytchnienie. To właśnie przydarzyło się naszemu bohaterowi w Zom-100. Na pierwszy rzut oka założenie może nie wydawać się kuszące, ale tak jest. Seria przedstawia liczne postacie, które od dawna są uwięzione w swojej pracy lub pewnych aspektach życia, pozbawione swobody wyboru własnej drogi. Choć z łatwością mógłby skupić się wyłącznie na przetrwaniu, Zom-100 uczy nas także, jak realizować swoje pragnienia bez względu na otaczający nas chaos. Oczywiście w grę wchodzą też zombie, które stanowią poważne zagrożenie.

Highschool of the Dead

Anime z zombie

Nieoczekiwane pojawienie się nieumarłych pogrąża Japonię w całkowitym zamieszaniu. Takashi Kimuro i Rei Miyamoto zostają uwięzieni w niebezpiecznych murach swojej szkoły. Uwalniając się od wewnętrznego horroru, wychodzą do społeczeństwa już opanowanego przez pandemię. Kierowani chęcią ponownego zjednoczenia się z rodzinami, Takashi, Rei i ich koledzy podróżują przez świat opanowany przez zombie.

GYO: Tokyo Fish Attack

Anime z zombie

75-minutowy OVA GYO: Tokyo Fish Attack czerpie inspirację z mangi-horroru o tym samym tytule, której autorem jest Junji Ito. W tej narracji Tokio zostaje oblężone przez wyjątkowe zagrożenie: cuchnącą nieumarłą rybę przenoszącą śmiertelną chorobę zakaźną. Pośród zamieszania młoda dziewczyna o imieniu Kaori wyrusza na poszukiwanie zaginionego chłopaka. GYO: Tokyo Fish Attack wyróżnia się jako jedna z najbardziej osobliwych pozycji w gatunku anime o zombie.

Hellsing Ultimate

Seria OVA oparta na mandze Hellsing autorstwa Kouta Hirano. Służy jako wierniejsza adaptacja mangi w porównaniu z oryginalną serią anime Hellsing. Fabuła koncentruje się wokół Organizacji Hellsing, na której czele stoi Integra Hellsing, której misją jest ochrona Anglii przed nadprzyrodzonymi zagrożeniami, zwłaszcza wampirami. W centrum historii znajduje się Alucard, potężny wampir służący rodzinie Hellsingów. Wraz z jego raczkującą Seras Victorią i agentami Hellsinga walczą z różnymi nadprzyrodzonymi wrogami, w tym z rywalizującymi frakcjami wampirów i tajnymi organizacjami pragnącymi rozpętać chaos.

Is This a Zombie?

Anime z zombie

Is This a Zombie? to komediowe anime, które umiejętnie łączy elementy zombie z absurdem. Fabuła koncentruje się na Ayumu, którego życie przybiera tragiczny obrót, gdy zostaje zabity przez seryjnego mordercę. Jednak jego los przybiera nieoczekiwany obrót, gdy cicha i urocza magiczna dziewczyna-nekromanta, przywraca go do życia. Teraz Ayumu musi wytropić swojego zabójcę i rozwikłać tajemnicę otaczającą jego śmierć. Dzięki magicznym mocom znajomej powraca jako nieumarła istota.

Ajin

Anime z zombie

Ajin opowiada historię Nagai Kei, ucznia, którego życie przybiera drastyczny obrót, gdy po śmiertelnym wypadku odkrywa, że ​​jest jednym z nieuchwytnych Ajinów. W tej rzeczywistości kilku wybranych ludzi posiada nieśmiertelność i niezwykłe moce regeneracyjne, które aktywują się po śmierci. Jednakże społeczeństwo uważa Ajin za niebezpiecznego i nieludzkiego, co skłoniło rządy do polowania na nich. Ci Ajinowie, którym uda się uniknąć rządowych szponów, w tym główny antagonista, Satou, szukają zemsty na władzach. Tymczasem Kei nie ma ochoty dać się wciągnąć w narastający konflikt między Ajinem a ludźmi. Niemniej jednak zawiera układ z agentami japońskiego rządu: w zamian za wolność od rządowych eksperymentów obiecuje walczyć z Satou.

 

 

Zobacz też: Najlepsze anime dla fanów Dungeons & Dragons!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fallout na Amazon Prime - Recenzja Serialu od Fana Serii Gier
Następny Zakłady sportowe: Poza piłką nożną