Klasa Rycerza Śmierci z Warcrafta trafia do Hearthstone


Zespół Hearthstone ogłosił w listopadzie niezwykle ekscytujący zestaw aktualizacji.

– Do Hearthstone dodana będzie klasa Rycerza Śmierci, która zapewnia imponująco zróżnicowaną rozgrywkę dzięki systemowi run Krwi/Mrozu/Nieumarłych i mechanice trupów. Na starcie będzie miał aż 68 kart.

– Wraz z nową klasą pojawi się nowe rozszerzenie – Pochód Króla Lisza, zakorzeniony w tradycji Warcrafta i oparty na Pladze Króla Lisza atakującej Krwawe Elfy z Srebrnej Luny.

– Wprowadzenie nowego słowa kluczowego – Manomania.

– Nieumarły to nowy typ stronnika, który debiutuje w zestawie, a setki starszych kart również zostały oznaczone jako Nieumarli. Wielu stronników jest teraz również dwutypowych.

– Hearthstone otrzymuje swoje pierwsze neutralne zaklęcie – Słoneczna Studnia. Jeśli zalogujesz się teraz do gry, otrzymasz je za darmo.

– Począwszy od teraz, aż do premiery Pochodu Króla Lisza (6 grudnia), cały zestaw Rycerze Mroźnego Tronu (pierwotnie wydany w 2017 roku i pierwsze rozszerzenie zawierające karty bohaterów) został ponownie dodany do standardowego formatu.

– Do Hearthstone wprowadzane są karty, które mają alternatywną grafikę charakterystyczną dla rozszerzenia.Rycerz Śmierci to dopiero druga nowa klasa, która została dodana do Hearthstone poza pierwszą dziewiątką. U podstaw jego tożsamości leży nowy system run, który pozwala graczom specjalizować się w trzech różnych obszarach: Krwi, Mrozie i Nieświętości.

Tworząc talię Rycerza Śmierci, gracze mają do dyspozycji trzy miejsca na runy, a większość kart klas Rycerzy Śmierci – choć nie wszystkie – ma wymagania dotyczące run. Na przykład, jeśli jesteś „potrójnym” Mrozem, możesz dołączyć karty z jedną, dwoma i trzema runami Mrozu, ale nie możesz zawierać żadnych kart Krwi ani Przeklętych. Z drugiej strony, jeśli dołączysz karty Mrozu z wymaganiami tylko jednej lub dwóch run, twoim trzecim miejscem na runę może być Krew lub Nieświętość.

Kiedy Rycerz Śmierci zostanie dodany do gry, pierwszą rzeczą, którą zrobisz, będzie rozegranie prologu klasy, który opowiada historię Arthasa Menethila, który podąża swoją mroczną ścieżką i mierzy się z głównymi postaciami Warcrafta, takimi jak Uthar, Sylvanas, Illidan i Mal’ Ganis. Prolog służy jako wprowadzenie do mechaniki Rycerza Śmierci, a po jego ukończeniu klasa zostaje odblokowana i otrzymujesz 32 karty podstawowe oraz trzy talie startowe. (Zestaw Rycerza Śmierci, nawiasem mówiąc, jest prawie dwa razy większy niż innych klas i będzie nadal tak duży w przyszłości).

Debiut Rycerza Śmierci rozpocznie się z łącznie 68 kartami, czyli o prawie 50% większą ilością niż Łowca Demonów, który miał 45 kart w momencie premiery. Poza zestawem podstawowym, zestaw Ścieżka Arthasa będzie zawierał 26 kart (tyle samo, ile inne klasy otrzymały w tym roku w ramach rozszerzeń i minizestawów) i będzie zawierał trzy „zaawansowane” talie. Ten pakiet można kupić osobno, ale jest on również zawarty w megazestawie Pochód Króla Lisza zamówionym w przedsprzedaży. I wreszcie, Rycerze Śmierci będą mieli w nowym dodatku dziesięć kart klasowych, podobnie jak inne klasy.

Pochód Króla Lisza – zwiastun


Poprzednio Pacjent Zero - recenzja - zabawa w naukowców!
Następny Pokémon Scarlet i Violet - Czym się różnią i co zawierają?