Square Enix dba o fanów – odświeżona wersja Legend of Mana


Square Enix nie zapomina o uwielbianej przez wielu serii

24 czerwca premierę miał remaster Legend of Mana, gry z serii mana pierwotnie wydanej w 1999 roku na pierwsze Playstation. Teraz w odświeżoną graficznie wersje można zagrać na Nintendo Switch, Playstation 4 i PC(Steam), kosztuje 29.99USD(109PLN). Tym razem nie jest to remake jak w przypadku Trials of Mana oraz Secret of Mana.

W Legend of Mana wyruszamy w podróż w celu odnalezienia mitycznego Drzewa Many tylko po to aby odkryć, że mapa jest pusta. Podczas rozgrywki będziemy zdobywać specjalne artefakty, które położone na mapę będą umożliwiały nam przywracanie miast i lochów poprzez system tworzenia terenu. Można również zdobyć jajka i wykluwać z nich potwory, które pomogą nam w walce. Przy pchaniu fabuły do przodu gra postawi przed nami wybory, które będą miały wpływ na rozgrywkę.

Wersja remastered oferuje odnowioną grafike, zmiany w niektórych piosenkach takich jak „Hometown of Domina” (Dostępna jest opcja zmiany między klasyczną i odnowioną ścieżką dźwiękową) oraz minigrę „Ring Ring Land” kiedyś dostępną tylko na wschodzie. Podczas podróży spotkamy cały wachlarz różnych postaci, zmierzymy się z potworami w walce w czasie rzeczywistym i odkryjemy szeroki świat Fa’Diel. Wszystko to opatrzone ponadczasową historią.

O serii Mana

Seria Mana, w Japonii znana jako Seiken Densetsu(Legenda Świętego Miecza) to seria gier wydawana od 1991 roku Koichi Ishii. Z początku miała to być podseria Final Fantasy, ale już druga część poszła w kierunku nowego uniwersum zmieniając nazwę. Przez cały żywot serii różne części zbierały różne oceny lecz pomimo tego wiele osób wspomina te gry bardzo dobrze, w szczególności te starsze.

Poprzednio Co obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixie, HBO Go i w kinie!
Następny Dream Engines: Nomad Cities nadlatuje!