Marvel’s Avengers zostanie wycofany z cyfrowej dystrybucji


Marvel's Avengers zostanie wycofany z cyfrowej dystrybucji

Nieco ponad dwa lata po wydaniu, deweloper Crystal Dynamics przygotowuje się do zakończenia aktywnego rozwoju Marvel’s Avengers, decyzję, którą, jak mówi, „podjął we współpracy z naszymi partnerami”.

Według wpisu na oficjalnym blogu zatytułowanym „Ostateczna aktualizacja o przyszłości Marvel’s Avengers” wsparcie zakończy się 30 września, po czym zakup cyfrowy gry nie będzie już możliwy. Po zakończeniu wsparcia dla gry, nadal będzie można odtwarzać całą zawartość solową, a tryb wieloosobowy również pozostanie dostępny.

Crystal Dynamics nie planuje wypuszczać żadnych nowych historii, funkcji ani bohaterów, czyniąc aktualizację 2.7 — która dodała m.in. Winter Soldier — ostateczną wersją zawartości dla Avengers. Spider-Man pozostanie ekskluzywny dla PlayStation.

Ostateczną aktualizacją balansu będzie aktualizacja 2.8, która zostanie wydana 31 marca. Następnie Crystal Dynamics twierdzi, że wyłączy rynek elementów kosmetycznych, a kredyty – cyfrowa waluta w grze, nie będą już dostępne do kupienia. Salda kredytów zostaną zamienione na zasoby w grze, a wszystkie elementy kosmetyczne zostaną udostępnione za darmo. Posiadane saldo kredytów zostanie przekonwertowane na zasoby w grze według przelicznika przedstawionego w poniższej tabeli:

Poproszony o komentarz, Crystal Dynamics udostępnił link do bloga i nie wydał żadnego dalszego oświadczenia.

Marvel’s Avengers to przygodowa bijatyka akcji z 2020 roku, opracowana przez Crystal Dynamics i wydana przez Square Enix Europe. Marvel’s Avengers zostało wydane na Microsoft Windows, PlayStation 4, Stadia i Xbox One 4 września 2020 r. Gra otrzymała mieszane recenzje po premierze, a krytycy chwalili jej walkę i historię, ale krytykowali jej powtarzalność, brak treściwej zawartości, interfejs użytkownika, i kwestie techniczne. Gra została wydana na PlayStation 5 i Xbox Series X/S 18 marca 2021.

Poprzednio Gatewalkers - Recenzja - Gra tak samo brzydka, jak i nudna?
Następny W grocie króla gór - recenzja - tunele i posągi.