Elon Musk przeistacza Twittera w 'X’: Szok i zdumienie wśród internautów


Wszystko wskazuje na to, że logo Twittera z wróblem ma policzone dni, jeżeli Elon Musk zrealizuje swoje plany. Musk, miliarder i właściciel Twittera, oznajmił w serii tweetów, że zamierza zmienić nazwę i brand tej platformy społecznościowej na „X”, pokazując animowany gif stylizowanego X na tle czarnego tła.

W sobotnią noc Musk napisał: „Jeśli dobre logo X pojawi się dziś wieczorem, zrobimy go jutro dostępnym na całym świecie. A niebawem pożegnamy markę Twittera, a stopniowo wszystkie ptaki.” Ta tajemnicza wypowiedź wstrząsnęła społecznością Twittera.

Musk od dawna ma obsesję na punkcie litery „X”. Potwierdza to na swoim profilu, publikując zdjęcie, na którym tworzy ręce w formie „X” na tle znaku Tesla Model X. Powiedział: „Nie jestem pewien, co tak subtelnie zdradziło moje zamiłowanie, ale lubię literę X.”

Znany z założenia w 1999 r. serwisu internetowego i usług bankowości online X.com, Musk połączył go z inną firmą, tworząc PayPal. W 2017 roku Musk odzyskał domenę X.com od PayPal i zapowiedział w sobotnim tweecie, że nowy Twitter, a raczej X, będzie z niej korzystał.

Tweety będą nazywane X, a obserwujących platformę określił Musk mianem „widzów”, co wydaje się nawiązywać do próby przekształcenia Twittera na platformę bardziej przypominającą TikTok czy YouTube.

Nie jest jeszcze jasne, czy Musk skonsultował zmianę nazwy z CEO Twittera, Lindą Yaccarino. Yaccarino, doświadczona menadżerka w branży reklamowej, która dołączyła do Twittera z NBCUniversal w maju, promowała Twittera jako miejsce na premium video. Na przykład Fox Sports prowadzi na Twitterze transmisję na żywo przed meczami FIFA Women’s World Cup, a podobne plany ma NBCUniversal dla igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024.

W niedzielę Yaccarino napisała na Twitterze: „To wyjątkowe wydarzenie – w życiu i biznesie – kiedy masz drugą szansę na zrobienie kolejnego wielkiego wrażenia. Twitter zrobił ogromne wrażenie i zmienił sposób, w jaki komunikujemy. Teraz X pójdzie dalej, transformując globalny plac.”

Musk, kiedy zatrudniał Yaccarino, powiedział, że powinna przesunąć się na stanowisko executive chair i CTO, „nadzorując produkt, oprogramowanie i sysops”.

Późno w niedzielę wieczorem, Yaccarino opublikowała więcej tweetów, w tym nowy tymczasowy projekt logo dla X. Dodała podpis: „X jest tu! Zróbmy to.”

Zaskakująca rewolucja nadchodzi z siłą tsunami, z niepokojem obserwowana przez miliony użytkowników na całym świecie. Czy Twitter będzie już tylko wspomnieniem? Czas pokaże. Co jest pewne, to to, że Musk jak zwykle zaskakuje i stawia na innowacje.

Poprzednio Final Fantasy XVI - Recenzja - Devil May Souls Fantasy
Następny Baldur's Gate 3 - Wszystkie klasy postaci - Która jest najlepsza?