Fortnite: Epic Games wprowadza konta przeznaczone dla dzieci


Fortnite: Epic Games wprowadza konta przeznaczone dla dzieci

Epic Games chce powstrzymać swoich młodszych fanów Fortnite przed nieświadomym wydawaniem pieniędzy rodziców lub rozmawianiem z nieznajomymi online za pośrednictwem nowych kont dla dzieci.

Opisane dokładniej tutaj, firma Epic ogłosiła tak zwane konta kabinowe, które oferują szereg dodatkowych funkcji bezpieczeństwa (którymi mogą zarządzać rodzice), aby zapewnić bezpieczniejsze i bardziej uporządkowane środowisko młodszym graczom popularnych tytułów, takich jak Fortnite, Rocket League i Fall Guys.

Dzieci w wieku poniżej 13 lat będą musiały podać adres e-mail rodzica lub opiekuna podczas rejestracji zgodnie z nowymi zasadami i będą musiały poprosić tę osobę dorosłą o pozwolenie na dostęp do wielu podstawowych funkcji usługi.

Mimo że od samego początku nadal mogą grać w gry z Epic Store, funkcje takie jak czat głosowy i zakupy za pomocą mikrotransakcji będą musiały zostać zatwierdzone przez opiekuna. Dzieci, które chcą uzyskać pozwolenie na czatowanie ze znajomymi w Fortnite i innych grach w Epic Store, mogą wysłać prośbę o zgodę e-mailem. Opiekunowie mogą następnie zdecydować, które opcje chcą włączyć lub wyłączyć na podstawie swoich preferencji rodzicielskich.

Konta zamknięte nie tylko blokują dzieciom możliwość czatowania online lub nieoczekiwanego wydawania pieniędzy, ponieważ nawet pozwolenie na utworzenie niestandardowego podpisu bohatera będzie musiało zostać przyznane.

Firma Epic zapewniła również, że dzieciom nie będą narzucane rekomendacje na podstawie wcześniejszych zakupów, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe oparte na SMS-ach będzie domyślnie wyłączone.

Konta kabinowe pojawiły się wraz z rozdziałem 4 Fortnite, a zatem prawdopodobnie z napływem nowych graczy korzystających z usług firmy Epic. Nowy sezon dodaje kilka ulepszeń Unreal Engine 5, a także nową mechanikę i zupełnie nową mapę.

Sprawdź poprzedniego newsa o Fortnite tutaj.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Klask - recenzja - piłka jest jedna, a magnesy są dwa.
Następny List do Mikołaja od redakcji Big Bad Dice - jakie planszówki chcemy dostać?