Far Cry 5 otrzymuje łatkę 60 fps dla Xbox i PS5


Far Cry 5 otrzymuje łatkę 60 fps dla Xbox i PS5

Ubisoft ogłosiło, że gra Far Cry 5 z otwartym światem otrzyma aktualizację 60 fps na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5, aby uczcić piątą rocznicę powstania.

Studio ujawniło tę wiadomość na Twitterze:

Poprawie uległa również rozdzielczość, w jakiej gra renderowana jest na konsolach obecnej generacji. W przypadku Xboxów Series X oraz S to kolejno: 2160p oraz 1080p. Posiadacze konsoli Sony PlayStation 5 mogą grać w 1620p.

Oprócz aktualizacji 60 fps będzie dostępny darmowy weekend od 23 do 27 marca zarówno dla graczy na konsolach, jak i PC. Konto Far Cry na Twitterze zdradzało nadchodzącą aktualizację, sugerując „bardzo pożądaną funkcję dla konsol nowej generacji”. Dodali, że w ciągu najbliższych trzech tygodni pojawi się kilka ogłoszeń odnośnie serii Far Cry.

Nie wiadomo, jakie inne treści o Far Cry może jeszcze ogłosić, ale Ubisoft jeszcze oficjalnie nie ujawnił Far Cry 7, która byłaby kolejną główną grą z serii.
 
Dostępny jest siedemnastominutowy zapis z rozgrywki z konsoli PlayStation 5 przygotowany przez serwis IGN:
 
Far Cry 5 60 FPS Update Gameplay

 

Far Cry 5 to strzelanka pierwszoosobowa, stworzona przez studio Ubisoft Montreal. Została wydana 27 marca 2018 na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym hrabstwie Hope w Montanie, gdzie gracz jako policjant ma za zadanie zniszczyć kult religijny o nazwie „Projekt u bram Edenu”.

 

Sprawdź poprzedniego newsa tutaj.

Poprzednio Marcowy skład gier w PlayStation Plus Extra i Premium został ujawniony
Następny Wystartowała beta Diablo 4. Niestety, problemów nie brakuje.